Pikametsas tõmmati EHKK sarjale joon alla

Foto: Motostart photography

Läinud laupäeval, 15.septembril sõideti viimane etapp Eesti Hobikrossiklubi karikasarjast Rakvere lähedal, Pikametsa krossirajal. Vaatamata kahtlasele ilmaennustusele algas päev päiksepaisteliselt ning hiljem jätkus pilvisemalt kuid kuivalt kuni päeva lõpuni.

Päeva esimene lähe on traditsiooniliselt ajalooliste tsiklite, Retro ja EVO klassi päralt kus kiireimad ringid ja etapivõit oli Rain Kochi päralt. Teise koha peale aga võideldi hoogsalt ja kui esimene sõit jäi peale Ken Lutta siis teises sõidus Kristo Saar, kellele see andis ka päeva kokkuvõttes teise koha.
EVO klassis võidutses Kaur Kikas, Urmas Lääne ja Rasmus Lääne ees. Hooaja kokkuvõttes võttis Retro klassi võidu Kristo Saar, Jüri Kummeri ja Pavel Kalistratovi ees. EVO klassis võidutses Kaur Kikas, Indrek Krestinovi ja Marko Laipalu ees.

Naiste parim Pikametsa etapil oli Teele Raja, Loree Rootsi ja Krissu Konoplitski ees. 85AMA ehk amatööride klassis osutus parimaks Otto-Mattias Rootalu, Jesper Dubolazovi ja Robin Kruuse ees. 2Takti klassis oli konkurents tihedaim ning päeva teise sõidu võiduga läks poodiumi kõrgeim aste Genry Arrasele, Juri Vinogradovi ja Tristan Uiga ees.
Hooaja kokkuvõttes olid esikolmikud järgmised: Naiste klassis Teele Raja, Krissu Konoplitski ja Juta Saan. 85AMA Otto-Mattias Rootalu, Jesper Dubolazov ja Robin Kruuse. 2Taktiliste arvestuses Kaarel Aamer, teine Siim Ihats ja kolmas Genry Arras.

Motospordi veteranid ehk MX40, 50 ja 60 stardis on sellel hooajal võitmatuna püsinud Tarmo Jaasi-Tamm kes ka sel korral mõlema sõidu võiduga kindlustas etapivõidu. Teisele kohale võitlesid Andrus Valk ja Aivo Rabbi kellest lõpuks jäi peale Rabbi. MX50 arvestuses oli kindel liider Pikametsa rajal Kaido Kase edestades Argo Laheranda ja Priit Lauri.
Aasta kokkuvõttes võttis võidu MX40 arvestuses Tarmo Jaasi-Tamm, teine Aivo Rabbi ja kolmas Marko Kokk. MX50 parimaks osutus Soome võistleja Pettri Tuukkanen, edestades Jaan Tangu ja Priit Lauri. Dzentelmenide ehk MX60 klassis näitab parimat minekut endiselt Meelis Veiler, teine koht läks Enn Kingole ja kolmas koht Vambola Saarmele.

MX D klassis oli sel aastal esimest korda olukord kus esikolmik mõlemas sõidus stabiilselt oli samadel positsioonidel. Seega etapivõidu võttis Simmo Kikas, Aleksander Vatteri ja Heigo Härmatise ees. Hooaja läbilõikes MX D klassis punktide alusel karikaid välja ei jagata vaid loositakse kuna tegu on alagajate klassiga kus iga etapi poodiumile pääsenud viiakse edasi MX C klassi.

MX C klassi sõit pakkus taas palju põnevust, sest kui esikoha kindlustas mõlemas sõidus Marcus Odar Karl-Kaspar Lokotari ees siis kolmandale kohale sooviajid oli neli, kellest nii mõnelgi tuli ette kukkumisi. Stabiilne sõit aga toob tulemused ja etapi kolmas koht läks Karl Kristjan Maltsevile kellele see oli elu esimeseks poodiumiks. Hooaja läbilõikes viis võidu aga hooaega tugevalt alustanud Karl-Eerik Türnpuule, teiseks Siim Leies ja kolmandaks tõusis Marcus Odar. MX C klassis antakse välja ka eriauhind „Parim Amatöör 2018“ mis läheb võistlejale kes on üle toodud samal hooajal MX D klassist ning kes teeb parima tulemuse MX C klassis ja selleks võistlejaks osutus Marken Pavel.

MX B klassis jagati sel korral rahalisi euhinud mille pani välja ka ise kaasa lööv Olari Puldre. Võistlus oli kõva ja kui Kristjan Lember oma uuel tsiklil võttis võidu siis teiseks tõusis teise sõidu lõpuks Sander Luik edestades Ivo Lauri. Hooaja parima tiitli teenis välja aga Siim Palatu, Madis Lepikovi ja Kevin Järvpõllu ees.

Päeva ja sarja kiireim start kuulus MX A+Juunior klasside stardile ja kui esimese sõidu võitis ülekaalukalt Priit Rätsep siis teise sõidu võidu võttis Gert Krestinov. Samuti läks etapivõit Krestinovile Rätsepa ees. Kolmandale kohale käis aga tihe rebimine Andero Lusbo ja Johannes Nermanni vahel. Kui esimeses sõidus Lusbo lõpetas kindlalt kolmandana siis teises sõidus võttis kolmanda koha Nermann edestades Lusbot finishijoonel nelja sekundiga. Juuniorite arvestuses tegi puhta töö Kair Katkosilt edestades Kaarel Tilka ja Erich Rosinat.
Hooaja võidu kindlustas endale Aron Lenzius, teine koht Tanel Rauk ja kolmas koht Raido Nei.
Juuniorite võit läks ülekaalukalt Hans Priidelile, Kairo Katkosilla ja Kaarel Tilga ees.

Suured tänud Dynami:t Energy Drink, Arctic Sport, Kenomer, Boston Project, DEFTON Transport OÜ, Crostic kleebised, Custom Metal, Saku Autokeskus tänu kellele oli võimalik läbi viia juba üheksas EHKK karikasarja hooaeg. Samuti sügav kummardus kõigi rajakohtunike ja haldajate ees kes väga tublit tööd tegid ettevalmistamistel.
Kuid suurim tänu läheb meie fantastilistele võistlejatele kes te annate korraldustiimile jõu ja motivatsiooni kohtuda taas juba 2019 aasta kevadel!!! Seniks aga meeldivaid hetki lähedaste seltsis.