PMC Honda Racing meeskonnal edukas nädalavahetus

Priit Rätsep. Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel osales PMC Honda Racing meeskond nii Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Tihemetsas, kui eile Lätis sealse maineka kommerts krossisarja Superkauss osavõistlusel Madonas. Meeskonna esisõitja Priit Rätsep sõitis end kummalgi võistlusel teiseks ning noorsõitja Henry Vesilind võttis väärt esikoha Tihemetsast.

Priit Rätsep sõitis Tihemetsas MX1 klassi kvalifikatsioonis Tanel Leoki järel välja teise ringiaja jäädes Leoki ajast ainult 0,09 sekundit. Esimeses sõidus tuli Rätsep avaringilt kolmandal kohal möödudes eelnevalt Aigar Leokist. Temast eespool kihutasid aga Harri Kullas ja Tanel Leok ning selles järjekorras ka sõit lõpetatigi. Teises sõidus sai Rätsep tunduvalt parema stardi haarates Kullase ees liidrikoha. Noored mehed kihutasid ratas rattas terve sõidu ning Rätsep suutis külma närvi hoida ja Kullase ees sõiduvõidu võtta, kolmandana ületas lõpujoone Aigar Leok.
Kahe sõidu tulemusena sai etapivõidu Kullas (47 punkti), kellele Rätsep kaotas 2 punktiga ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Aigar Leok (38 p).
Kolmelt etapilt kahel osalenud Rätsep asub meistrivõistlustel 6. kohal.

Eile Madonas sõidetud Superkauss sarja kolmas etapp algas Rätsepale hästi, kui ta oli kvalifikatsiooni kiireim mees. Esimeses sõidus haaras liidrikoha Rätsepa peamine Läti rivaal Davis Ivanovs, kuid peagi möödusid temast nii Tanel Leok kui Rätsep ning sellises järjekorras sõit lõpetatigi. Teise sõidu võitis Leok, kelle taga madistasid taas Ivanovs ja Rätsep ning seekord suutis lõunaaber Rätsepast nobedam olla. Päeva viimases sõidus sai ette taas Leok, kes ka sõidu võitis.
Rätsep möödus sõidu alguses teisel kohal sõitnud Davis Livsist ja koos Leokiga sõideti konkurentidelt eest ning Rätsepale sellest sõidust teine koht.
Kolme sõidu kokkuvõttes sai esikoha Leok (99 p), teine oli Rätsep (95 p) ja kolmas Ivanovs (90 p), kes oli viimases sõidus 7.

“Väga töine nädalavahetus oli minul ja meeskonnal. Tihemetsa esimese sõidu alguses sain Taneliga korralikult võidelda, aga siis sai vihm prillidest jagu ning pidin need minema viskama ja tänu nähtavuse halvenemisele tuli tempos järgi anda. Teises sõidus suutsin esimese poole ringiga esimeseks saada ja sõidu lõpuni Harri tekitatud pingele vastu pidada. Lihtne see ei olnud, aga me oleme üksteisele rajal hea motivatsioonipakett, mis on minu arvates väga hea, sest see arendab meid kõiki! Päeva kokkuvõttes jäin rahule nii tehnika kui ka enda sõiduga. Lätis olin sõitudes 2-3-2. Seal oli rada selline kihutamine, et mööda sõita oli suhteliselt keeruline ning just meil kolmel – Tanelil, minul ja Ivanovsil. Põhimõtteliselt nii nagu me stardist läksime, nii ka lõpetasime. Kiirus oli mul hea ja punnitada sai ikka ning rada oli ka sõitmiseks väga hea ja huvitav! Ühesõnaga oli mul igati kordaläinud nädalavahetus. Viimastel kuudel nähtud vaev hakkab kiirelt sõitmist meeldivamaks muutma ja selle eest peab tänama Jussi, kes kätt pulsil hoiab ja mulle hea programmi kokku pannud on. Suured tänud kõikidele PMC Honda Racing toetajatele!” võttis oma töise nädalavahetuse kokku Rätsep.

PMC Honda Racing tiimi noorsõitja Henry Vesilind alustas oma võistlust Tihemetsas kvalifikatsiooni kiireima ajaga. Hoolimata sellest, et Henry ei saanud parimaid starte, suutis ta kummaski finaalsõidus liidriks tõusta juba teiseks ringiks ning edastas mõlemas sõidus kindlalt ülejäänud konkurente. Maksimaalsed 50 punkti teeninud Vesilinnule järgnesid mõlemas sõidus Egert Pihlak (44 p) ja Kairo Katkosilt (40 p).
Eesti meistrivõistlustel on Vesilind osalenud kahest etapist ühel ja selle eest saadud punktidega asub ta 5. kohal.

Henry Vesilind: “Ajasõidus sain hea aja, mis oli positiivne. Esimene start oli aga väga halb, kuid pärast paari kurvi sain liidrile järgi ning hiljem möödusin temast ja sõitsin seejärel omas tempos edasi. Teine start oli samuti halb, aga siis sain juba teises kurvis kolmandaks ning peagi esimeseks. Sõitsin enda tempos edasi, kuid siis nägin et Egert ründab tagant ja pidin kõvasti pingutama hakkama ning sõitsin lõpuks taas väikese vahe sisse. Kokkuvõttes sain etapivõidu ja olin sellega väga rahul.”

“Tihemetsas oli PMC Honda Racingul hea päev. Henry võitis enda sõidud ja esines rajal täitsa ilusti. Eelmise aasta 85cc masinaklassi Eesti meistrit küll stardis polnud, kuid sellel aastal häid starte teinud Egert Pihlak oli mingil määral ikkagi Henryle mõõdupuuks ja ega ta Henryl väga puhata ei lasknud. See oli Henryle hea treening enne Assenis toimuvat Honda 150 EM finaaletappi,” rääkis meeskonna juht Juss Laansoo. “Priit tegi MX1 klassis samuti ilusat sõitu. Tänasel päeval on EMV MX1 klassis tase nii kõrge, kui ta meil kodumaal üldse olla saab, sest kõik kodused tipud sõidavad sarja kaasa. Priit ei saanud esimeses sõidus stardist kõige paremini minema ning sellise taseme juures on raske võita, kui sõidu jooksul kõiki vajalikke tükke kokku ei suuda panna. Seega esimesest sõidust tuli kolmas koht. Teises stardis tegi Priit aga maksimaalse esituse pannes ennast juba stardist õigele positsioonile ja tulles esimeselt ringilt liidrina. Loomulikult pidi ta terve ülejäänud sõidu head tööd tegema, et enda positsiooni säilitada. Seega 3:1 sõitudega kokku 2. koht. Tugev teine start ja ilus hoog teevad meele rõõmsaks ja see annab jõudu kõigile. Eile olime Priiduga juba Lätis Superkauss etapil. See on puhtalt show-üritus sileda raja ja lühikeste sõitudega. Priit suutis show’st, mille võitis Tanel Leok, teisena välja tulla. Praegu on mehed terved ja selliste esitustega on hooaja lõpule hea vastu minna. Tänan kõiki PMC Honda Racingu toetajaid kelle abiga me järjäkordse vägeva motopäeva seljatasime: PMC Pomemet, Honda Motor Europe, Ramirent, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Balti Haagis, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, IcePeak ja JAK Disain.”

PMC Honda Racing meeskonna järgmiseks võistluseks on eeloleval nädalavahetusel Lätis Cesises peetav lõunanaabrite meistrivõistluste etapp.