Põlgastes jätkus EHKK karikasari

Meico Vettik. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval 2.juunil toimus Põlgaste Motokross 2018 mis oli ühtlasi Eesti Hobikrossiklubi karikasarja kolmandaks etapiks käesoleval hooajal. Nagu Põlgastes ikka siis praadis päike publikut kauni suveilma taustal kui vahepeal käis 10 minutiline vihmgi üle raja luues ideaalsed tingimused esimeseks stardiks.

Retro ja EVO klassi start tõi rajale võistlejaid kolmest riigist ja teiste hulgas ka legendaarseid krossimehi. Mõlemas stardis tegi head sõitu Aadu Sikk kes veenvalt võitis mõlemad sõidud ka uuemate, EVO klassi tsiklite ees. Esimeses sõidus tuli teisena üle joone Indrek Krestinov, kuid kolmandas sõidus Kristjan Lüüding. Kuna aga Krestinov osales EVO arvestuses siis etapivõit talle, teine Margus Laipalu ja kolmas Marko Laipalu. Retro klassi teine koht läks Lüüdingule Kristo Saare ees kes juhib ka peale kahte etappi Retro klassi arvestust.

2Takti arvestuses tegi ilma Genry Arras võites mõlemad sõidud ja edestades Kaarel Aamerit ja Tristan Uigat. Naiste parim oli üldarvestuse kuuenda tulemuse teinud Teele Raja, teine Loree Roots ja kolmas Krissu Konoplitski. 85 ste parim oli sel korral Mattias Otto Rootalu, teine Marten Tint ning kolmas koht pidi kahjuks katkestama punktideta.

MX40 ja MX50 klassis näitab sel aastal head minekut Tarmo Jaasi-Tamm võites mõlemad sõidud, edestades Pertti Pohjamot ja Aivo Rabbit. MX50 parim oli sel korral Jaan Tang, teine Priit Laur ja kolmas Pettri Tuukkanen. Üle 60 ste arvestuses tegi kiireimad ringid Victor Stolyarov edestades Meelis Veilerit ja Vambola Saarmet.

MX D klass tuli jagada kaheks kuna ajasõidus käis 60 võistlejat kellest 30 pääses kiiremasse gruppi. Parima tulemuse tegi Birger Taal, edestades Märt Kaarovit ja Kevin Mõtsa. MX C ehk veidi kiiremas klassis keesid emotsioonid tuliselt ning tuli ette kukkumisi ning raja lühemaks lõikamist. Kui emotsioonid olid raugenud siis etapivõit läks Urmo Limmile, Siim Leiese ja Arsi Tupitsa ees.

MX B ehk kõige kiiremad harrastajad oli tempo tegijaks Siim Palatu viies mõlemast stardist sõiduvõidud. Seljataga aga käis tuline võistlus Mikk Ermi, Margus Leetbergi ja Madis Lepikovi vahel. Teises sõidus tegi aga Lepikov parima tulemuse ning viis koju päeva teise koha ja Mikk Erm võtti poodiumi viimasel astmel koha sisse.

Päeva kiireimad sõitjad stardivad MX A ja Juunior klassi ühisstardis ning sel korral tegi ajasõidus tõeliselt kiire ringi Jan Jakobson. Võistlusssõiduks muutub aga rada raskemaks ning Jakobsoni hakkas tormiliselt jälitama Meico Vettik. Olenemata Jakobsoni kiirest ringist ka sõidu sees jäi Vettik siiski peale. Teises stardis võttis üldarvestuse esikoha siiski Jakobson viies koju ka MX A klassi etapivõidu edestades Aron Lenziust ning väga hästi esinenud Tanel Rauka. Juuniorite parim Meico Vettik vastavalt Hans Priideli ja Christopher Talli ees. Peale kolme etappi juhib EHKK karikasarja Aron Lenzius 126 punktiga, teine Tanel Rauk 117 punkti ja kolmas Raido Nei 113 punkti.

EHKK karikasari jätkub juba 8.juulil Türil, Kihli krossirajal kus leiab Dynami:t tüdrukud ja veidi täienenud auhinnalaua.