Põlgastes sõideti teist korda põllukrosso

polgasteLäinud pühapäeval, 27.septembril toimus Põlgaste motoentusiastide poolt ellukutsutud põllukross milline sai avalöögi aasta eest. Kui esimest põllukrossi väisas tagasihoidlik võistlejate arv siis käesoleval aastal oli osavõtt üllatavalt tõusnud 100 võistlejani.

Hommikuse avalöögi tegid 85cc ja Retro klassi võistlejad ning mõlemas sõidus käis tuline võistlus esikohale Hans-Arvet Tilga ja Genry Arrase vahel millest Tilk mõlemal korral väljus võitjana. Seega päeva kokkuvõttes esikoht Tilgale, teine Arras ja kolmas Romet Allingu.

Järgmisena oli rada MX D ehk algajate päralt ja seal tegi omas sõitu Taavi Haller Rõuge krossiklubist ja võttis mõlema sõiduvõiduga ka päeva parima koha. Teisele kohale aga käis võistlus Siim Leiese, Märt Kaarovi, Tanel Tamme ja Keit Kondikese vahel. Kahe sõidu tulemusena võttis teise koha Märt Kaarov Siim Leiese ees. MX D klassis lõid kaasa ka naised
kellest kiireimaks osutus Liisi Kurusk seljatades pea pooled meesvõistlejad, teine koht Juta Saanile ja kolmas Angelina Rannamäele.

Päeva kiireim start oli Open klassi ja Veteranide päralt, esikohale sai näha taas põnevat võistlust kui omavahel pusisisid mõlemas sõidus Tarvi Remmelgas ja Leo Laur. Päev lõpuks kangutas Laur teisest sõidust välja võidu mis viis samade punktidega mehe esikohale, kolmas kahe stabiilse sõiduga Sten Väise. Veteranide klassi parim oli sel korral Jaan Tang kes edestas vastvalt Pertti Saloneni ja Virgo Kilmi.

Hea üllatusena tuli kohale märkimisväärne hulk külgvankreid ja quade kes täitsid raja järgmiseks pooleks tunniks. Quadidest oli kiireim mees Argo Abel, Martin Filatov kes näitas samuti väga head minekut pidi tehniliste probleemide tõttu mõlemad sõidud katkestama. Teise koha hõivas Rene Tarend ja kolmanda Marek Abras. Külgvankrite parim ekipaaz Jüri
Saan/Jarno Saan võtsid teise sõiduvõiduga ka päeva parima koha. Konkurendid Indrek Aljes/Toomas Rinne tegid läbi ränga kukkumise ja pidid teise sõidu katkestama, kuid kuna viimase koha punktide saamiseks on vaja läbida 50% liidri ringidest ja esimesest sõidust olid olemas esikoha punktid andis see kõik kokku päeva teise tulemuse, kolmandana
lõpetasid Taavi Pungits/Kauri Küttis.

Võistluspäev jätkus Rahvustekrossi jälgimisega ja autasustamisega peale mida said stardi Enduro ja ATV klassid kahe tunnisele kestvussõidule kus olid ühendatud põllukrossirada ja metsakatse. ATV klassi esikolmikusse trügisid vastavalt kohtadele, esimene Kalev Kõivsaar, Hendrik Laur ja Alo Linkolm. Enduro ehk soolotsiklite arvestuses esikoht Sander Luigale, teine Tajo Andressoo ja kolmas Martin Kohv.

Põlgaste põllukrossi meeskond tänab kõiki kohale jõudnuid ja kohtub teiega ja kõigi teiste põllukrossi huvilistega taas aasta pärast !