Põnevad quadide meistrivõistlused jätkusid Türil

Quad Open start Türil. Foto: Margus Almers
Catwees Eesti ja Baltimaade quadide meistri- ja karikavõistluste etapil olid Türi leitsakus sarjade punkte jahtima tulnud kõik Baltimaade sõitjad, kellele pakkusid tõsist konkurentsi kiired sõitjad nii Soomest, kui Venemaalt. Kuum ilm ja tolm panid päeva jooksul nii mehed, kui masinad tõsiselt proovile ning draamat jagus pea igasse masinaklassi.

Quad Open esimest sõitu asus juhtima Martin Filatov (Honda, Kagu MK, Catwees Honda Racing), kuid peagi asus juba liidriks ajasõidu kiireim Sten Jupaschavski (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing), kes ka sõidu kindlalt võitis. Filatov ületas lõpujoone teisena edestades sekundiga Priit Järvlood (Kawasaki, ESA), kes jäi sadakond meetrit enne lõppu ringiga mahajääja taha ja ei saanud teist kohta lõpumeetritel enam rünnata. Ajasõidus Jupaschevskiga ainsana ringi alla 1 minuti ja 50 sekundi sõitnud Kevin Saar (Honda, Pärnu Mc, Catwees Honda Racing) jäi sõidu avaringil valli kinni ja langes viimaseks, kuid suutis end siiski kaheksandaks sõita.
Teist sõitu juhtis enamus distantsist Saar, kelle järel kihutasid avasõidus katkestanud soomlane Lasse Ruotsalainen (Can-Am) ja Jupaschevski. Kahjuks tuli Saare quadil paar ringi enne lõppu kett maha ja noormees kaotas mitmeid kohti ning oli lõpuks 16. Jupaschevksi sai korraks ise liidriks, kuid siis tuli tema quadil summuti lahti ning soomlane pääses taas ette ja võttis sõiduvõidu. Kolmandaks sõitis end seekord valitsev Eesti meister Kaspar Kangur (Honda, Paikuse MK, Catwees Honda Racing), kes oli avasõidus neljas. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Jupaschevski (47 punkti), teine oli Kangur (38 p) ja kolmas teise sõidu kuuendana lõpetanud Filatov (37 p).
Eesti meistrivõistluste liidrina jätkab Jupaschevski (136 p), teine on Filatov (103 p) ja kolmas lätlane Raivis Sootee (Honda, 98 p), kes oli Türil nii sõitudes, kui ka kokku viies.
Quad Amatöör arvestuses oli mõlemas sõidus parim sarnaselt eelmisele etapile Martin Adamson (Husqvarna, RedMoto RC, 50 p), kellele järgnesid lätlane Zigmars Stojarovs (Honda, 40 p) ja Raini Roomets (Yamaha, MK Quad, 38 p). Eesti karikavõistluste ülivõimas liider on seni kõik sõidud võitnud Adamson (150 p), kellele järgnevad Türi kuues mees Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK, 113 p) ja Risto Seimar (Yamaha, Motobox RT, 110 p), tema oli Türil kokku 4.

Quad Hobby ja Veteran avasõidu võitis Armin Pokk (Kawasaki, Saaremaa MK) Aigar Mettingu (Kawasaki, Linnamäe Krossiklubi) ja leedulase Martunas Cepase (Yamaha ees). Teises oli aga parim külalisvõistleja Leedust, kellele järgnesid Pokk ja lätlane Daniels Baltais (Can-Am). Hobby klassis võitis kahe sõidu kokkuvõttes Pokk (47 p), Cepas (45 p) oli teine ja Varbo Vingisaar (Yamaha, Motobox RT, 35 p) kolmas. Selle arvestuse ainus naisvõistleja Monta Dislers-Kirilko (Vitex, 29 p) oli 14 osaleja hulgas 6. Karikasarja esikolmikus on peale kolme etappi Pokk (147 p), Metting (119 p) ja Janek Vernik (Yamaha, Motobox RT, 108 p), kes oli Türil neljas.
Baltais oli aga 50 punktiga veteranide parim, teiseks tuli Jaanus Heina (Suzuki, 40 p) ja kolmandaks lätlane Juris Ozolinš (Suzuki, 40 p). Leedulanna Lina Stanevičiute (Yamaha, 34 p) sai 7 osaleja seas 5. koha.
Eesti karikaarvestuses oli Türi etapp esimeseks, seega selle esikolmik on sama, mis Türilgi.

Quad 200 ja 100 esimeses sõidus võtsid kolmikvõidu lätlased Lauris Eizans, Matiss Palevics ja Emils Sigajevs (kõik Honda) ning teises sõidus sõitsid end esikolmikusse Eizans, avasõidu neljandana lõpetanud Karl Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K) ja Palevics. Quad 200 klassi esikolmiku moodustasid päeva lõpuks Eizans (50 p), Palevics (42 p) ja Kajak (40 p), klassi ainus õrnema soo esindaja Hanna-Maria Tennokese (Yamaha, Motoklubi K&K, 21 p) oli kokku 11.
Eesti meistrivõistluste kindel liider on seni kõik sõidud võitnud Eizans (150 p), kellele järgnevad Palevics 130 ja Kajak 120 punktiga.
Väiksemate quadide arvestuses oli Türil kummaski sõidus kiireim Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC, 50 p), kellele järgnesid võrdselt 40 punkti kogunud lätlased Atis Breds ja Kristians Janis Stolarovs (mõlemad Honda). Läti tüdruk Undine Ulmane (Suzuki, 32 p) oli 9 sõitja seas 5. Eesmäe juhib ka kindlalt meistrivõistluseid ja tal on koos 143 punkti. Teine on Türil kuuenda koha saanud Aleks Sale (Suzuki, Motoklubi K&K, 103) ja kolmas Stolarovs (91 p).

Kõige väiksemas Quad 50 klassis moodustasid mõlemas sõidus esikolmiku lätlane Markuss Augustovskis (Apex, 50 p), Karl Robin Rillo (Apex, Motoklubi K&K, 44 p) ja Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC, 40 p). Eesti meistrivõistluste liider on Põdra (134 p), teisel kohal on Türi viies poiss Sten Press (Cobra, Karksi RT, 118 p) ja kolmandal Rillo (109 p).

Külgvankrite mõlemad võidukihutamised võitsid vennad Igor ja Dmitri Rodionov (Zabel, 50 p) Venemaalt. Teise koha said avasõidus avarii teinud ja end viimaselt kohalt kolmandaks sõitnud ning teises sõidus venelaste järel lõpetanud Gert Gordejev – Maarek Miil (Zabel, RedMoto Racing, 42 p). Poodiumi madalaimale astmele tõusid päeva lõpuks sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Raido Riim – Arno Peever (Zabel, Türi AMK, 42 p). Eesti karikaarvestuses on liidrid Rodionovid (109 p), kellele järgnevad Türil kuuenda koha saanud Urmas Sugasep ja lätlane Arturs Linters (KTM, Sõmerpalu MK, 91 p) ning Türi etapi vahele jätnud soomlased Riku ja Lari Kunnas (90 p).

Külgvankrite Hobi klassis jagasid sõitude kaks esimest kohta kummaski sõidus Indrek Aljes – Toomas Rinne (AYR-KTM, 47 p) ning vennad Alar ja Sverre Lamp (AYR-KTM, Saku MK, 47 p), kus tänu teise sõidu võidule said etapivõidu Aljes – Rinne. Kolmandaks tulid kahe sõidu kokkuvõttes sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Ago Piirmets – Jüri Saan (Zabel, 38 p). Tõnu Suurkuusk, kellel korvis Diana Pruks (MTH, MK D&T, 27p) olid 16 tiimi hulgas kokku kuuendad. Eesti karikavõistlustel on toimunud ainult üks etapp ja seega on selle arvestuse kolm parimat samad, kes Türilgi.

Quadide järgmine osavõistlus toimub 15.-16. augustil Lange krossirajal peetaval Addinol Eesti meistrivõistluste etapil.