Populaarsed noortesarjad toovad Laitse Rally Parki üle 100 noore autospordisõbra

Foto: Pille Russi
Foto: Pille Russi
Sellel pühapäeval, 19. aprillil leiab Laitse Rally Pargis aset suur noorte autospordi päev, kui korraga peetakse kahe ülipopulaarse noortesarja etapid. Nii auto24 Talendid Rajale kui Noored Roolis Zebra Cup alustasid tänavu oma kolmandat tegevusaastat.

Tänavused etapid on mõlemas sarjas rajale toonud keskeltläbi üle 50 noore autospordihuvilise ühe etapi kohta ja nii on sellel pühapäeval Laitse Rally Park radadele oodata üle saja 8-15 aastase autospordihuvilise. See on Eesti viimaste aastate suurim noorte autospordi sündmus.

auto24 Talendid Rajale hobikardisarja sõidud toimuvad Laitse Rally Park hobikardirajal, Noored Roolis Zebra Cup võistlusrada on maha pandud Laitse Rally Park paarisrajale ja selle sarjas sõidetakse tänavasõidu Renault Twingo’dega. Mõlema sarja korraldajad tervitavad teise sarja sõitjaid ka omas sarjas osalemas, eesmärgiks on näidata lastele ja nende vanematele erinevaid autospordiga alustamise võimalusi.

„auto24 Talendid Rajale ja Noored Roolis Zebra Cup teevad suurepärast tööd tutvustamaks lastele ja nende peredele autosporti. Oluline on ära märkida, et mõlemad sarjad pööravad võistlusmomendi kõrval suurt tähelepanu ka liiklusohutusele ja liiklusteadlikusele. Ja seda mitte ainult lastele vaid ka nende vanematele suunatuna, sest Maanteeameti, Eesti Politsei ning programmi „Kiusamisest vabaks“ poolt võistlustel jagatav info on suunatud kõigile. Tänavu tekkis idee tuua üheks pühapäevaks kokku kaks tugevat noortesarja ja selleks sobib Laitse Rally Park, kus on võimalus sõita nii kardi kui ka sõiduautoga, ideaalselt. Usun, et sellest tuleb üks suurepärane päev, mis on täis emotsioone ja autosporti,“ ütles Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

Tegevust jagub Laitse Rally Pargis tervele perele, võistluse kõrvalt saab tutvust teha laste liikluslinnakuga, mängudemajaga ja eksklusiivse vanaautode kollektsiooniga. Juhime tähelepanu ka sellele, et Laitse Rally Park uue kodukorra kohaselt ei saa enam autodega territooriumile sisse sõita, autod pargitakse külaliste parklasse, mis on kohe paarisraja ja laste liikluslinnaku kõrval.

Kolmandat aastat järjepanu Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu eestvedamisel toimuv laste hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE 2015 toob rajale 2002. a ja hiljem sündinud poisid ja tüdrukud. Sarjas võisteldakse hobikartidel, mis loositakse sõitjatele kohapeal. Võistluspäev algab kõigile soojendus- ja kvalifikatsioonisõiduga, sealt edasi pääsevad 15 kiireimat A- ja B-finaali kaudu välja selgitama võistlussõitude parimaid. Lisaks iga etapi väärtuslikele auhindadele loositakse kõikide osalejate vahel välja rohkelt üllatusauhindu. Sarjas saavad osaleda vaid need lapsed, kes ei ole enne tänavust hooaega omanud võidusõitjalitsentsi. Eelmistel hooaegadel osalemine ei ole aga takistuseks. Sarnaselt eelmiste hooaegadega on ka tänavuse aasta parimale sõitjale auhinnaks ehtne komplektne võistluskart. Sellel aastal on tegemist mudeliga OK1 Speedy, millega auto24 TALENDID RAJALE 2015 üldvõitja saab osaleda Eesti meistrivõistlustel võistlusklassis Mini 60 kas või veel tänavuselgi aastal. Võistluskardi väärtuseks on peaaegu 4000 eurot ning seekord paneb selle välja Talvar Racing. Kokku on tänavu kavas seitse etappi, Laitses sõidetakse kolmas etapp.

Noored Roolis ZEBRA Cup on autokool ZEBRA, Tartu linna, Rannaküla jäärajakeskuse ja EAL rallikrossi komitee (ERK) poolt ellu kutsutud koostööprojekt, õpetamaks noori, 8-15 aastaseid poisse ja tüdrukuid varakult autoga targalt ja ohutult sõitma nii talvel jäärajal kui suvel asfaldil. Kogemused saadakse harjutades ja omavahel võisteldes. Võistlussari koosneb jääraja etappidest talvel ning asfaldil ja kruusal sõidetavatest etappidest suvel. Sõidetakse standardsete Renault Twingo´ga, mis antakse võistlejaile korraldaja poolt. Sarja võitjaid ootab hinnaline üllatusauhind, kõigile osalejate vahel loositakse välja loosiauhindu.

Mõlema etapi võistlussõitude algus on kell 12.00

auto24 Talendid Rajale info ja eelregistreerimine: http://www.auto24.ee/talendidrajale/

Noored Roolis ZEBRA Cup info ja eelregistreerimine: http://autosport.ee/zebra-cup-noored-roolis-2014-0