Prants Pals võidutses Pärnu jõel

Prants Pals. Foto: Rauno Kais
Eesti Vabariigi 99ndal sünnipäeval mürisesid mootorid Pärnu jõe jääl, kus sõideti jääraja Eesti meistri- ja karikavõistluste teine ja ühtlasi ka selle aasta viimane etapp.

Kiiremas klassis MX-Open heitles võidule taas esimese etapi Kullamaal võitnud Andre Park (Beta, RedMoto Racing), kuid seekord avaetapil neljanda koha saanud Prants Palsiga (Kawasaki, Türi AMK). Esimesel etapil Pargiga võidu peale sõitnud Ardo Kaurit sai äsja isaks ning veetis arusaadavatel põhjustel 24nda veebruari oma pisipere juures.
Pärnus juhtis esimest sõitu alguses Jüri Triisa (Kawasaki, RedMoto Racing), kuid peagi möödus temast Park ja ka Prants Pals. Park sõitis liidrikohal mõned ringid, kuid seejärel sai temast mööda Pals, kuid mõned ringid hiljem võttis Park oma koha tagasi ja võitis ka sõidu. Triisa hoidis kolmandat kohta ülejäänud sõidu ja samal kohal ka ta ruudulise lipu alt läbi kihutas.
Teises sõidus juhatas Park pikalt sõitu, kuid siis hakkas ta tsiklil kütus lõppema ning ta pidi tempos järgi andma ja teda jälitanud Prants Pals pääses temast mööda ja võttis ka mõned ringid hiljem sõiduvõidu. Park suutis oma teist kohta siiski hoida ning kolmandana ületas lõpujoone avasõidu viies mees Timmo Mõts (Yamaha, Sõmerpalu MK).
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Prants Pals, kes kogus Parkiga võrdselt 47 punkti, poodiumi madalaimale astmele tuli teise sõidu neljas Triisa (38 p).

Krossinaela ehk MX-A klassis võttis etapivõidu esimeselt etapilt puudunud Tamur Talviku (KTM, Paikuse MK), kes oli avasõidus esimese etapi võitnud Timmo Mõtsi järel teine, kuid viimases suutis Mõtsi alistada. Kummaski sõidus oli kolmas avaetapi teine mees Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK, 40 p). Etapi esikolmiku moodustasid seega Talviku, Mõts (mõlemad 47 p) ja Laur (40 p).

Masinaklassis Hobi kuulusid kaks esimest kohta avaetapilt Kullamaalt puudunud meestele, kui mõlemas sõidus võidutses Peeter Volokitin (50 p) Aimar Plataisi (Kawasaki, Tihemetsa MK, 44 p) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha avaetapi esimene Kenor Kotkas (Honda, Carma MK, 38 p), kes oli avasõidus neljas, kuid viimases kolmas.

Noorte 85cc ja 65cc klasside ühissõitudes ei leidunud vastast Jörgen-Matthias Talvikule (KTM, Pärnu MC), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud avaetapi parima Genry Arrase (Husqvarna) ees. 85cc klassis oli esimene Talviku (50 p), kellele järgnesid Arras (44 p) ja Kermo Kaldma (Suzuki, MK Sinilind, 38 p), tema oli sõitudes 85cc arvestuses vastavalt 4. ja 3.
65cc klassis näitas taas head sõitu Kullamaal kindla võidu saavutanud Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC), kes oli näiteks teises ühissõidus kolmas. Kahe sõidu tulemuse võitis Pärn (50 p), teine oli Karl Hunt (KTM, Viljandi VMK) ja kolmas Mark Peterson (KTM, Valga MK), kes mõlemad kogusid 42 punkti.

Külgvankritel võidutsesid mõlemas sõidus Kullamaa etapi kolmandad Raido Riim/ Maurice Lina (Zabel, 50 p). Teiseks tulid sõitudes sarnaselt avaetapile Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (AYR-KTM, MK GasGas, 44 p) ja kolmandaks vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK, 38 p), kes olid avasõidus neljandad, kuid viimases koha võrra eespool.

Kui Kullamaal oli ATV ja Quadide ühistes sõitudes rajal ainult 6 meest, siis Pärnus oli olukord tunduvalt parem ning paremaid kohti käis jahtimas 17 sõitjat. Quadidel oli kummaski sõidus esikolmik sama, kui Kalev Must (Yamaha, 50 p) edestas Tambet Kuimetit (Yamaha, Lääne MK, 44 p) ja Marek Abrast (Suzuki, MK Sinilind, 40 p).
ATV-de arvestuses ei leidunud sarnaselt Kullamaa võistlusele vastast Tamur Vankerile (Can-Am, 50 p), kes võitis mõlemad sõidud Hendrik Lauri (44 p) ja Sten Ivanovi (Kawasaki, Saku MK, 40 p) ees.

Hetkel meistri- ja karikavõistluste ametlikke lõppseise veel avaldatud ei ole ning need tehakse teatavaks lähipäevade jooksul.