Prants Pals võidutses Tabasalus peetud SuperMoto Eesti ja Soome MV etapil

S1 start. Foto: Rauno Kais
Täna sõideti Tabasalu kardirajal Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste kolmas etapp, mis oli aga selle hooaja esimeseks Eesti pinnal toimunud osavõistluseks. Et tegemist oli ka Soome MV arvestusse mineva võistlusega, siis olid kohal ka kõik meie parimad põhjanaabrid ning nende riikide sõitjatele olid konkureerimas ka Läti, Venemaa ja Valgevene sõitjad.

Kiireimas S1 klassis heitlesid esikohale Prants Pals (TM, Türi AMK) ja eelmise aasta Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM). Avasõidus juhtis Pals pikalt sõitu oma vend Patricku ees, kuid sõidu lõpuosas möödus Salstola Patrickust ning jõudis seejärel Prantsule kannule ning pääses ka viimasest mööda, kuna eestlane enda sõnul lihtsalt ei kuulnud lähenevat konkurenti. Pals proovis küll viimasel ringil vastu rünnata, kuid soomlase närv pidas vastu ja ta võitis ka sõidu. Kolmandana ületas lõpujoone Soome MV liider soomlane Ari Astedt (Husqvarna). Patrick Pals kukkus sõidu teises pooles ning ei saanud pikalt tsiklit käima ja oli lõpuks 16.
Teises sõidus pani Prants Pals kõik mängu sõidu esimese kuue ringiga, kui suutis kõikidelt konkurentidelt piisavalt kaugele ette sõita ning teisena kihutanud Salstola ei pääsenud talle kunagi löögiulatusse. Kolmas oli taas Astedt, kes möödus sõidu esimeses pooles Patrick Palsist.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis tänu teisele sõidule Prants Pals, kes kogus Salstolaga võrdselt 47 punkti, kolmas oli Astedt (40 p).
Eesti MV liider on peale kolme peetud etappi 132 punktiga Pals, kes edestab Salstolat 5 punktiga, kaks esimest etappi võitnud Patrick Palsil on kolmandana 117 punkti.

Meistrivõistluste arvestuses osalenud SuperQuadidel saavutas etapivõidu lätlane Rinalds Dislers-Kirilko (Honda), kes võitis kindlalt avasõidu, kuid teises suretas stardis masina välja ja jäi esimestest kaugele maha. Hoolimata sellest suutis ta end viimasel ringil siiski teiseks sõita. Antud sõidu võitis avasõidus teisena lõpetanud Peeter Tomp (Yamaha, RedMoto Racing), kelle masina müra ületas aga siis lubatu ja ta langes neljandaks. Kahe sõidu kokkuvõttes oli esikolmik Dislers-Kirilko (47 p), Tomp (43 p) ning sõitudes teise ja kolmanda koha saanud Reimo Kerdt (Honda, Estonian Supermoto RT, 42 p).
Meistrivõistluste arvestuses on liider Kerdt (84 p), kellele järgnevad täna neljanda koha saanud lätlane Roberts Gazarovs 73 ja Tomp 71 punktiga.

S1 poodium. Foto: Rauno Kais

Kolmas EMV klass oli noorte SM85cc masinaklass, kellele oli see hooaja esimeseks etapiks, kuna sinna arvestusse kuuluvad ainult Eestis peetavad etapid. Tabasalus ei leidunud täna vastast oma elu esimesel SuperMoto võistlusel osalenud krossisõitjale Aksel Pärtelpojale (KTM, Äksi MK), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud. Teiseks tuli kahe sõidu kokkuvõttes venelane Ivan Mosin, kes kogus võrdse arvu punkte kolmandaks tulnud Hugo Norkiga (KTM, Motoextreme). Kui avasõidus oli selgelt parem Nork, siis viimases eestlase start ebaõnnestus ja hoolimata ponnistustest jäi ta venelasele siiski napilt alla.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud Open masinaklassis oli avasõidus sarnane olukord S1-le, kus sõidu liider Marek Virves (Kawasaki, Motodepoo Team Green) ei kuulnud soomlast Janne Tainiot (KTM), kes möödus eestlasest viimasel ringil. Teises sõidus juhtis soomlane küll paar esimest ringi, kuid siis pani Virves oma paremuse maksma ning kihutas konkurentidelt eest ja seekord end kellegil üllatada ei lasknud. Teine oli seekord Tainio ja kolmas esimeses sõidus neljandana lõpetanud lätlane Igors Povars (TM).
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Virves, kes kogus võrdselt 47 punkti Tainioga, kolmas oli Povars (38 p). Karikavõistluste liider on Tainio (97 p), teine on täna 7. koha saanud soomlane Eetu Ihalainen (97) ja Tabasalu kuues mees Tambet Kuresoo (91 p).

Streetmoto SM klassis võitis sõidud ülivõimsalt Keneth Indreko (Aprilia, AK Racing), kelle järel lõpetasid mõlemad sõidud Vihur Motosport klubi sõitjad Sven Vetkin (KTM) ja ringrajalt tuttav Jüri Randla (TM). Selles klassis konkureeris meestega väiksemal tsiklil võistelnud meie parim naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko, kes oli kahe sõidu kokkuvõttes 6.

Sivitrans SuperMoto Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 22. juulil Rapla kardirajal.