Priit Biene Itaalias esimesel võistluspäeval võidukas!

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE) võitis täna Itaalias enduro maailmameistrivõistluste teise etapi esimesel võistluspäeval klassis Open 4T.

„Väga raske päev, varjus on siin 38 kraadi kuuma, veidi on tuult, aga kuigivõrd see ei aita” kirjeldas Biene värskelt peale võistluspäeva lõppu olusid.

Ring Lombardias, Edolos toimuval etapil on õnneks vaid 30 km pikkune, mis tähendab lühemaid ülesõite katsete vahel. „Katsed seevastu on ebareaalselt rasked. Endurokatse oli ainult mäest laskumine, mis ei ole üldse minu tugev külg,” lisas Biene. „Krossikatse on samuti mäeküljel, alguses 10 kurvi üles ja siis uuesti mäest alla.” Ainult ekstreemkatse kulges jõe põhjas ja meeldis Bienele rohkem, kuid ka see oli väga kivine.

Reedesel Super Testil Open klasside sõitjaid, keda oli kokku 60, seekord peale ei lastud. Võit tuli Biene sõnul tänu sellele, et ta tegi konkurentidest vähem vigu, sest ajad olid tal pearivaali, inglase Fraser Flockhartiga üsna võrdsed. „Fraser tegi ekstreemkatsel kahel ringil järjest päris suured eksimused, sealt see edu tuli.” Ta edestas Flockharti täna 10 sekundiga.

Homme püüab Biene jätkata tänases vaimus, kuid lihvida rajal paremaks neid kohti, mis täna nii hästi välja ei tulnud, eriti laskumisi ja krossikatse sügavaks muutunud sooni.

Enduro MM-i detailsemate tulemustega saab tutvuda lehel: https://www.endurogp.com/2021-results/

Kolmas enduro maailmameistrivõistluste etapp toob nii Biene kui teised maailma tippsõitjad Eestisse, juba 16.-18. juulil toimub võistlus Kuressaares Saaremaal.

Lähem info võistluse kohta lehel www.endurogpestonia.ee