Priit Biene jätkab MM- ja EM-etappidel sõitmist Husqvarnal

Priit Biene. Foto: Rauno Kais
Priit Biene. Foto: Rauno Kais
Endurosõitja Priit Biene jätkab sel hooajal võistlemist maailma ja Euroopa meistrivõistluste etappidel ning paneb suurt rõhku ka Eesti ja Soome meistrivõistlustele.

Sarnaselt mullusele sõidab 2015. aasta parim noor endurosportlane Biene ka tänavu Husqvarna tsikliga ning usub, et Freetime’i poolt maaletoodava tehnikaga suudab ta jätkuvalt tippkonkurentsis püsida.

Möödunud aastal Eesti meistrivõistlustel kõige konkurentsitihedamas, E-1 masinaklassis, teise koha võitnud Biene osaleb sel hooajal mitmetel võistlustel põhjanaabrite juures. 19-aastane tallinlane sõidab sarnaselt eelmisele hooajale kaasa paljudel Soome meistrivõistluste etappidel.

Biene siirdus motokrossist enduro juurde kolm aastat tagasi ning on selle aja jooksul võitnud erinevat värvi medaleid nii Eestis kui Baltikumis. Lisaks teenis ta eelmisel hooajal maailma vanimal ekstreemenduro võistlusel Roof of Africa pronksklassis esikoha.

Kevadel Pirita Majandusgümnaasiumi lõpetav Priit Biene keskendubki peamiselt suvisele hooajale. “Kohe hooaja algul tuleb väga targalt tegutseda, et sooritada edukalt riigieksamid ning samas ette valmistada tähtsateks MM- ja EM-etappideks, mis toimuvad aasta teisel poolel, pärast kooli lõppu,” ütles Biene. “MM-etappidel on eesmärgiks üle sõita oma senine parim üheksas koht 2014. aastast.”

Kui noor endurosõitja tsikli seljas võistlusradadel ei kihuta, siis vähendab tema jalavaeva Eestis toodetud elektriroller EXO Bikes. Lisaks soovib Biene tänada ka kõiki teisi kaasaaitajaid.

Kodune endurohooaeg algab Biene jaoks aprilli lõpus sõidetava Võrtsjärve etapiga, mis on ühtlasi Eesti meistrivõistluste alguseks.