Priit Biene võitis Jõelähtme endurosprindi

Priit Biene. Foto: Rauno Kais
Täna sõideti juba neljandat korda Jõelähtme vallas Võerdlas endurosprint, mis oli Eesti karikavõistluste ava- ja Balti karikasarja kolmandaks etapiks. Kui hommik oli suhteliselt sombune ja võistlejate kogunemise ajal tibutas ka veel vihma, siis esimeseks sõiduvooruks oli ilm selge ning pea sajal sõitjal tuli võidelda pigem kõva tuule ja silmipimestava päikesega.

28-kilomeetrine rada sisaldas kahte katset, mida kiiremad klassid läbisid kolm ja aeglasemad kaks korda. Kuus katset läbis päeva lõpuks kõige kiiremini Priit Biene (Husqvarna, RedMoto RC), kelle kogueg oli 31 minutit ja 26,8 sekundit. Teiseks sõitis end Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), kes jäi Bienest ainult 5,9 sekundit. Nemad olid ka ainsad, kes aja alla 32 minuti sõitsid, sest kolmandaks tulnud Urmas Põldma (Beta, RedMoto RC) jäi Bienest juba pea 25 sekundit. Esikuuikusse sõitsid end veel Sõmerpalu motoklubi sõitjad Martin Leok ja Elary Talu (mõlemad KTM) ning Toomas Triisa (Husqvarna, RedMoto RC).

Klasside arvestuses moodustasid E1-s esikolmiku Biene, Rääts ja Andre Park (Sherco, RedMoto RC), E2-s aga Leok, Triisa ja lätlane Gustavs Kundzinš ning E3-s Põldma, Talu ja Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK). Seeniorid 40+ kiireim oli Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme), kellele järgnesid Andrus Allikvee (KTM, Aave SK) ja lätlane Arturs Robeznieks. Eakamate, Veteran 50+ esikolmikusse sõitsid end võistluspäeva lõpuks Madis Pool (KTM, Pärnu MC), Valdek Haugas (KTM, Kiviõli MK) ja soomlane Ville Niiranen. Hobby klassis võidutses Jarko Metsis (KTM, RedMoto RC), kes edestas Timo Hermlini (KTM, Sõmerpalu MK) ja soomlast Arto Kallioineni (Husqvarna). Algajates, keda oli rajal lausa 33 sõitjat, võitis Risto Härm (Viljandi VMK), teiseks ja kolmandaks sõitsid end RedMoto Racing sõitjad Sander Leivo ja Kristo Papstel (mõlemad KTM). Juunioreid käis keerulisel rajal kaks ning seal edestas soomlane Tino Nuuttinen (KTM) Andre Premsi (Honda) seitsme minutiga.

Endurosprindi järgmine etapp sõidetakse 4. juulil Pärnumaal Jõesuus.