Priit Järvloo Euroopa meistrivõistluste avaetapil viies

Priit Järvloo. Foto: DV Racing Pics
Hollandis Ossi raskel liivasel krossirajal algasid selle aasta külgkorvide maailmameistrivõistlused ja quadracrite Euroopa meistrivõistlused, kus mõlemas masinaklassis olid võistlemas ka mitmed sõitjad Eestist.

Quadraceritel olid eestlastest avaetapil rajal eelmise aaste Euroopa meistrivõistluste neljas mees Priit Järvloo, Henry Mündi ja Rene Tarend.

Kvalifikatsiooni kiireim oli hollandlane Mike Van Grinsven kaasmaalase Joe Maesseni (+1,1 sekundit) ja lätlase Edgars Mengelise (2,8 sek) ees. Järvloo ringiaeg oli paremuselt 11-s (+8,6), Mündi 24-s (+19,7) ja Tarend 26-s (+27,4).

Esimeses võistlussõidus kohalikud sõitjad, kellega Järvloo on juba Hollandi meistrivõistlustel mõned korrad sel aastal juba rinda pistnud, teistele sõnaõigust ei andnud ja võtsid kolmikvõidu. Esimene Van Grinsven, teine Maessen (+26,5) ja kolmas Davy De Cuyper (+1.01). Järvloo sai stardist hästi minema ja tuli esimeselt ringilt seitsmendana. Sõidu edenedes suutis eestlane oma kohta parandada ja ületas lõpujoone viiendana, vahe võitjaga jäi 1.11,3. Mündi tuli avaringilt 22-ndana ja suutis samuti oma kohta parandada ning lõpetas 18-ndal kohal kaotades liidrile ringiga. Tarend oli esimese ringi järel 25-s ja lõpetas sõidu 22-ndana jäädes liidrist 2 ringi.

Teine sõit esikolmikus muudatusi ei toonud ja Van Grinsven võttis ka siit kindla esikoha, Maessen jäi temast 22,3 sekundit ja De Cuyper 1.16,2. Järvloo oli avaringi järel üheksandal kohal ja sõidu edenedes tõusis lõpuks jälle viiendaks (+1.57,4). Mündi näitas selles sõidus väga head minekut ja oli lõpuks üheksas (+1 ring). Tarend tegi samuti parema tulemuse ületades lõpujoone 20-ndana, mis tähendas, et kõik eestlased avasid oma punktiarve.

Kahe sõidu kokkuvõttes seega esikolmik Van Grinsven (50 punkti), Maessen (44 p) ja De Cuyper (40 p). Neljandaks tuli kummaski sõidus neljandana lõpetanud itaallane Andrea Jr. Cesari. Järvloo sai 32 punktiga viienda koha, Mündi oli 12-s (15 p) ja Tarend 22. (1 p).

“Esimene sõit sain hea stardi ja terve sõidu vältel üritasin Cesarist mööduda, kuid rada oli möödumisteks väga raske ja nii lõpetasingi sõidu viiendana. Teine sõit start ebaõnnestus ja esimeses kurvis jäin teiste taha kinni, olin vist kümnes. Sõitsin Ingo Ten Vregelaari taga pikalt ja siis sain temast lõpuks sõidu poole peal mööda. Siis aga hakkas rajal kaasvõistlejatega juhtuma. Jõudsin järgi Koskelale, kelle quadi mootor kees, temast sain lihtsalt mööda. Siis jäi ette Marc De Vries ja temast sain ka mööda ning lõpetasin jälle viiendana,” võttis oma avaetapi kokku Järvloo.

Külgvankritel alustasid eestlastest MM-punktide jahti eelmise aasta Eesti meistrid Kert Varik – Erkki Kõiv ja Gert Gordejev – Veiko Parksepp. Mõlemad meie paarid sõitsid B grupi kvalifikatsioonisõidus, mille võitsid kindlalt eelmise aasta MM-i hõbedamehed hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis, brittide Richard Jenkins – Dan Chamberlain (+53 sekundit) ning hollandlaste Jan ja Jeroen Visscheri (+1.24,2) ees. Gordejev – Parksepp kaotasid võitjatele ringiga ja olid 12-ndad, Varik – Kõiv pidid aga sõidu juba kolmandal ringil tsikli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätma ning nende võistlusnädalavahetus oligi sellega kahjuks lõppenud.

Avasõidu võitis raskel rajal kümnekordne maailmameister hollandlane Daniel Willemsen, kellel tänavu korvimeheks kaasmaalane Robbie Bax. Teiseks tulnud valitsevad maailmameistrid belglased Ben Adriaennsen – Ben van den Bogaart jäid võitjatest 3,5 sekundit ja kolmandana lõpetanud Bax – Stupelis juba 51,2 sekundit. Gordejev – Parksepp tulid avaringilt eelviimasena ja suutsid mõned kohad tõusta, kuid jätsid sõidu neli ringi enne lõppu väsimuse tõttu pooleli ning otsustasid teise starti mitte minna.

Teises sõidus võidutsesid kindlalt Bax – Stupelis, kes edestasid Adriaenssen – van den Bogaarti 7,9 sekundiga. Kolmandaks sõitsid end avasõidus seitsmendaks jäänud inglased Stuart Brown – Josh Chamberlain, nemad kaotasid võitjatele juba 31,3 sekundit.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus esikoht Bax – Stupelisele (45 punkti), teised Adriaennsen – va den Bogaart (44 p) ja kolmandad belglane Jan Hendrickx koos lätlase Elvijs Mucenieksiga (36 p), kes olid kummaski sõidus lõpetanud neljandana. Eestlastel oma punktiarvet seekord avada ei õnnestunud.

Järgmine külgvankrite MM- ja quadide EM-etapid sõidetakse 4. mail Prantsusmaal St. Quentinis.