Priit Järvloo saavutas Hollandi meistrivõistlustel kolmanda koha

Priit Järvloo. Foto: Rauno Kais
Ossi krossirajal sõideti käesoleva aasta Hollandi motokrossi meistrivõistluste viimane etapp quadidele, kus startis ka sarjas neljandat kohta hoidnud Priit Järvloo, kellele oli võistlus ka heaks ettevalmistuseks tuleval nädalavahetusel samuti Hollandis Markelos toimuvaks quadide Rahvuste krossiks.

Kvalifikatsioonis näitas Järvloo (Kawasaki) seitsmendat aega, kuid võistlussõitudes läks eestlasel paremini. Esimese sõidu stardist pääses Järvloo minema esikuuiku piirimail ja avaringi järel kihutas ta seitsmendal kohal. Järgneva paari ringi jooksul suutis ta end viiendale kohale tõsta ja samal positsioonil ta ka sõidu lõpetas. Sõidu võitis kindlalt tänavu Euroopa meistriks kroonitud ja Hollandi meistrivõistlustel samuti löömatuna püsinud Mike van Grinsven (W-Tec) Ingo ten Vreglaari ja Marc de Vriesi (mõlemad Yamaha) ees, esikolmiku ja Järvloo vahele mahtus veel Jim Schamp (Honda).
Meistrivõistluste viimase sõidu start ei õnnestunud Järvlool eriti hästi, kuid esimese ringi järel sõitis ta juba kaheksandal kohal ning sõidu edenedes tõusis veel kaks kohta ja lõpetas kuuendana. Sõidu võitis avasõidus alles kümnenda koha saanud Joe Maessen, kellele järgnesid van Grinsven ja ten Vregelaar.
Finaaletapi võitis 95 punktiga van Grinsven, kellele järgnesid ten Vregelaar (86 p) ja Maessen (81 p), Järvloole kuulus 71 punktiga seitsmes koht. Hollandi meistriks tuli ülivõimsalt van Grinsven (595 p), kes võitis hooaja jooksul peetud kuuel etapil kõik sõidud peale viimase Ossi oma. Hõbeda saavutas Maessen (513 p) ja pronksi Järvloo (412 p).

“Ajasõidus sain seitsmenda aja, kuna ei olnud kaua suure rattaga sõitnud. Esimeses sõidus ei saanud stardis hästi minema ja kuna rajal oli ainult üks sõidusoon, siis mööduda oli päris keeruline. Teine start ei olnud esimesest sugugi parem, aga lõpuks tuli siiski kuues koht. Oma sõitudega jäin rahule ja nii head fiilingut sõidu ajal polnud kaua olnud. Pidin eile lihtsalt rahulikult võtma, et oma kolmas koht kindlustada. Nüüd olen nädala Hollandis ja teen mõned trennid ning siis hooaja viimasele võistlusele Markelos,” rääkis Järvloo, kelle järgmine võistlus on selle nädala lõpus Markelos toimuv quadide ja külgkorvide rahvuste kross, kus lisaks Järvloole kuuluvad Team Estonia ridadesse käesoleva aasta Eesti meister Kaspar Kangur ja eelmise aasta meister Sten Jupaschevski. Külgkorvidel lähevad Eestit esindama Sergei Ivanov – Ahto Jalas, Argo Põldsaar – Ruslan Talf ja Raido Riim – Arno Peever.