Priit Järvloo Saksamaal neljas

Priit Järvloo. Foto: Rauno Kais
Echobergis Tessini krossirajal sõideti pea 30-kraadises kuumuses Saksama quadide motokrossi kuues etapp, kus ainsa eestlasena osales eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha saanud Priit Järvloo.

Kvalifikatsioonis neljanda aja välja sõitnud Järvloo (Kawasaki) sai avasõidu stardist hästi minema ja oli kolmandal kohal. Kahjuks sõitis aga taanlane Frederic Dahlgaard Järvloole sisse ning avarii tulemusena langesid mehed võistlejaterivi lõppu. Järvloo suutis aga head tempot tehes sõidu siiski kuuendana lõpetada. Sõidu võitis hollandlane Mike van Grinsven (W-Tec), kes edestas 8,3 sekundiga kaasmaalaseid Joe Maessen’it (Suzuki) ja 34,6 sekundiga Ingo Ten Vregelaar’i (Yamaha).

Teisest stardist sai Järvloo kuuendana minema, kuid peagi oli ta juba kolmandaks tõusnud. Teisel ringil tegi aga eestlane väikese sõiduvea ja langes neljandaks ning samal kohal ta ka sõidu lõpetas. Van Grinsven võttis ka sellest sõidust kindla võidu, kui ta edestas Maessenit 8,9 ja Ten Vregelaari 53,4 sekundiga. Järvloo jäi võitjast 1.06,4.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Van Grinsven (50 p), teine Maessen (44 p), kolmas Ten Vregelaar (40 p) ja neljas Järvloo (34 p).

Saksamaa meistrivõistluseid juhib Maessen 241 punktiga, talle järgnevad Ten Vregelaar 237 ja Tesseni etapi vahele jätnud Stefan Schreiber (KTM) 186 punktiga. Sakslane, kes juhtis võimsalt meistrivõistluseid, murdis juuni alguses toimunud etapil jalaluu ja tema hooaeg on sellega ka lõppenud.

Järvloo on osalenud ainult ühel etapil ja ta on 34 punktiga 21-sel kohal: “Esimesse starti minnes lükkus sõit ligi 20 minutit edasi, kuna sooloklassi sõitja kukkus õnnetult ja nii ootasime oma starti 28-kraadises kuumuses. Stardist sain kolmandana minema ja kõik tundus super. Mõned kurvid hiljem sõitis aga taanlane mulle küljepealt sisse, peale mida ei saanud quade kohe lahti ja käima. Ning see rikkus kõik. Esimeselt ringilt tulin siis 16-ndana ja hakkasin sealt järjest ettepoole tulema ning sõidu lõpetasin kuuendana. See oli üks raskemaid sõite sellises kuumuses. Teine sõit algas kohe tund hiljem ja ega normaalset aega taastumiseks ei jäänud. Stardist minnes olin kuues ja suutsin end kohe kolmandaks sõita, kuid teisel ringil tegin ühes kurvis vea ja Ten Vregelaar sai minust lihtsalt mööda. Nii sõitsimegi siis sõidu lõpuni, kuna esimeses sõidus sõitsin end nii tühjaks, et polnud jõudu nüüd kohta tagasi võidelda. Kokkuvõttes sain neljanda koha ja jäin päevaga rahule. Nüüd sõidame edasi Hollandisse, kus Holteni rajal toimub sealsete meistrivõistluste eelviimane etapp. Tegemist pole enam tavapärase Hollandi liivarajaga, vaid seal on selline kerge liiv nagu Kegumsis, lisaks on seal rohkelt hüppeid ja elemente.”