Priit Rätsep ja PMC Honda Racing Mulgikrossil poodiumil

Priit Rätsep. Foto: Rauno Kais
Eile sõideti Viljandi külje all asuval Holstre-Nõmme krossirajal traditsionaalne Eesti motokrossi suvise hooaja avavõistlus Mulgikross, mis tänavu oli järjekorras juba 32. Eesti ja lähiriikide parimatega asusid võistlustulle ka PMC Honda Racing esisõitjad Priit Rätsep ja Henry Vesilind.

Open klassis osalenud Priit Rätsep sõitis kvalifikatsioonis oma Hondaga välja kolmanda aja jäädes kiireima aja teinud Tanel Leokist (KTM) 0,95 ja talle järgnenud Gert Krestinovist (Honda) 0,92 sekundit. Traditsiooniliselt sõidetakse Mulgikrossil esmalt üks tavaline 20-minutiline ning seejärel kaks 8-minutilist sprindisõitu. Pikas sõidus oli Rätsep avaringi järel viiendal kohal, kuid kerkis vaikselt üles poole ning ületas lõpujoone Leoki järel teisena. Teises sõidus asus Rätsep kohe Leoki ja Krestinovi järel kolmandale kohale ning samal ta ka lõpetas. Päeva viimasest võidukihutamist alustas ta neljandana ning sõidu lõpuks kerkis ta taas kolmandaks, tema ette jäid ainult Leok ja lätlane Toms Macuks.

Kolme sõidu kokkuvõttes kuulus Rätsepale Leoki järel ning Macuksi ees teine koht.

“Lõppkokkuvõttes oli rahuldav päev. Selle võistluse peamine eesmärk oli korralik test võistlustsikliga enne tähtsaid võistluseid. Kiirelt sõitmine oli veel vähe keeruline, sest pikk võistluspaus on enda märgi jätnud. Sõitude kohad ja kokku teine koht ning kuna esimene oli Tanel, siis ega hetkel väga parem olla ei saanud. Tiimi ja tehnikaga jäin väga rahule, nüüd peab veel end natuke lihvima ja siis hakkab juba looma. Suured tänud kõigile toetajatele ja kaasaelajatele!” rääkis Rätsep, kes hakkab nüüd tõsiselt tuleval pühapäeval algavateks Läti meistrivõistlusteks valmistuma, kus tuleb meistritiitlit kaitsta.

Henry Vesilind (3). Foto: Rauno Kais

Henry Vesilind näitas vaprat minekut 85cc klassis, kus heitles tõsiselt eelmise aasta EMX150 klassi, kus võisteldakse identsetel Honda 150cc tsiklitel, Euroopa meistri soomlase Emil Weckmaniga. Esimesest sõidust tuli kvalifikatsioonis neljanda aja sõitnud Vesilinnul stardivõit, kuid sõidu edenedes suutis siiski kiire soomlane oma võtta ja sõidu võita. Kahe Honda sõitja järel ületas lõpujoone kolmandana Jörgen-Matthias Talviku(KTM). Ka teisest sõidust tuli stardivõit, mille auhind 50 eurot, kuid ka nüüd sai soomlane Vesilinnust mööda ning kihutas esimesena ruudulise lipu alt läbi. Kuni viimase ringini teisel kohal sõitnud Vesilind eksis ja langes kuuendaks. Viimases sõidus tuli aga tagasihoidlikum start ning lühikese sõidu jooksul enam esimesi kohti püüda ei õnnestunud ning sealt tuli neljas koht.

Kahe sõidu tulemusena kuulus Vesilinnule neljas koht. Esikolmiku moodustasid Weckman, 2015 Eesti meister Meico Vettik ja Talviku.

“Ajasõidus olin veidi kartlik ja seetõttu ei tulnud midagi välja. Esimeses stardis sain aga holeshoti ja hoidsin mõned ringid esimest koha, kuid siis sai Emil mööda, peale mida püüdsin tal kannul hoida. Teises sõidus sain ka holeshoti, kuid pidin esikoha kiiremini loovutama ning viimasel ringil suutsin ühes kurvis lenksu maha panna ja oli veidi raskusi tsikli käima saamisega ning lõpetasin 6. kohal. Kolmandas sõidus ei läinud start eriti hästi ja ei saanud ka kiiresti teistest mööda ning kuna sõit oli lühike, siis ei õnnestunud kolmandat kohta kätte saada. Päeva kokkuvõtes jäin neljandaks ja olen sellega rahul, kuna trenni olen veel vähe teinud. Samas holeshottide eest saadud 100 euro üle võib ainult öelda, et oli hea palgapäev!” rõõmustas Vesilind.

“Tore päev oli. Ilm soosis kevadkrossi, rada oli korraldaja poolt kihvt ja sõitjaid palju. Tihedas konkurentsis on alati hea kätt soojaks sõita ja tehnikat katsetada. PMC Honda Racing sõitjatega võib rahule jääda. Henry näitab hetkel iga sõiduga innukust ja kevadist arengut. Esimeses stardis pidas ta ilusti teisel kohal vastu ja 2015 aasta Honda CRF150 Euroopa meistri Emil Weckmani vastu on hetkel raske saada, kuid mõne aja pärast peab see reaalne olema. Henryl rikkus hea päeva kokkuvõtte teise stardi viimane ring, kui ta enda apsaka tõttu teiselt kohalt kukkus. Kokkuvõttes aga liigutakse praegu õiges suunas,” rääkis meeskonna juht Juss Laansoo. “Priidul oli kindlasti raske päev, sest hetkel ei saa Priitu võrrelda talvel välismaist programmi läbivate meestega, kuna PMC Honda Racing programm toimub vaid Baltikumis. Priit sõitis aga hetkel oma koha ilusti välja ning samuti oli Priit esimest korda sel aastal enda võistlustehnika peal ja eks see kogu pakett vajab sisse-elamist ja harjumist. Sõitudes oli aga Priit 2-3-3 ja läbis päeva ilma suuremate vigadeta. Seda oligi vaja. Järgmine nädalavahetus on Läti meistrivõistluste avaetapp ning seal on juba kindlasti natukene mugavam olukord ning juunis toimuvatel Eesti meistrivõistlustel võiks vorm juba täitsa hea olla. Tegemist on aga motospordiga, seega elame -näeme!”

PMC Honda Racing programm on saanud positiivse kevadise alguse ja siinkohal tänud enda fanaatikutest toredatele toetajatele ja koostööpartneritele. Ükski team ega sportlane ei tegutse ilma taustajõududeta seega suured tänud: PMC Pomemet, Honda Motor Europe, Ramirent, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Balti Haagis , Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, IcePeak ja JAK Disain.