Priit Rätsep Pärnus poodiumil

Priit Rätsep. Foto: Rauno Kais
Läinud nädalal olid PMC Honda Racing sõitjad võistlustules lausa kahel võistlusel, kui kolmapäeval osalesid meeskonna sõitjad Priit Rätsep ja Henry Vesilind Sõmerpalus traditsioonilisel staadionikrossil ning eile Pärnus toimunud Eesti meistrivõistluste teisel etapil.

MX1 klassis osalev Priit Rätsep alustas Pärnus võistluspäeva kvalifikatsiooni kuuenda ajaga. Noormees alustas esimest sõitu väga hästi ja ta oli sõidu alguses teisel kohal, kuid langes seejärel kuuendale kohale, kus ta sõitis mitu ringi. Sõidu lõpuosas suutis ta aga oma kohta tunduvalt parandada ja ületas lõpujoone Tanel Leoki ja Harri Kullase järel kolmandana. Ka teise sõidu start tuli Rätsepal hästi välja ja ta liikles enamuse sõidus esikolmikus ning lõpetas taas Leoki ja Kullase taga kolmandal kohal. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle seega etapilt samade meest järel poodiumi madalaim aste.
Päeva lõpus sõidetud traditsioonilises “Pärnu Kuningas” sõidus sõitis Rätsep terve sõidu neljandal kohal, võidu esikolmikusse kihutasid end Leok, Kullas ja Gert Krestinov.

Kolmapäeval toimunud Sõmerpalu staadionikrossi kvalifikatsioonis sai Priit kirja 6. aja ning lõpetas mõlemad sõidud 8. kohal ja sama koha sai ta ka kokkuvõttes. Superfinaalis oli PMC Honda Racing esisõitja hoog aga tunduvalt parem, kui ta tõusis avaringi 11ndalt kohalt kiirelt esikuuikusse ning seejärel parandas oma kohta veel kahe positsiooni jagu ning ohustas sõidu lõpu poole ka kolmandal kohal sõitnud Gert Krestinovit, kuid 1 sekund jäi siiski puudu.

“Pärnu võistlus oli seekord jube kiire raja peal, mis võttis mul natuke kohanemisaega. Lisaks oli ka sellel aastal pinnas kõvem, mis tähendas, et sooni ei tekkinud. Aga rada oli kõigile sama ja tuli sellisel pinnasel endast parim anda. Sõitude alguses ei saanud end kohe käima ja andsin liiga palju ära ning seda kõikides sõitudes. Kiirusega oleks vast isegi konkurentsis olnud, kuid hoogu peab algusest lõpuni hoidma. Sõmerpalus olid aga põhisõidud suhteliselt kahvatud ning sain ennast seal alles superfinaalis korralikult käima ja tulemus oli ka kohe vastav. Nüüd teeme kõvasti tööd edasi ja ootan juba järgmiseid võistluseid. Suured tänud kõigile, kes seda projekti toetavad!” võttis oma tööka nädala kokku Rätsep, kes on meistrivõistlustel osalenud kahest etapist ühel ning platseerub 10ndal kohal.

Henry Vesilind. Foto: Rauno Kais

Meeskonna noorsõitja Henry Vesilind osales Pärnus hoopis MX2 klassis, kuna 85cc tsiklid sellel etapil ei osalenud, kuna samal ajal toimus Euroopa meistrivõistluste etapp, kus osad Eesti poisid sõitsid. Eesti meistrivõistluste väärtustamiseks ja konkurentsi kasvatamiseks lükati seega Pärnu etapi 85cc klassi sõidud teisele Eestis toimuvale krossile, et ka piiri taga võistlevad noorsportlased saaksid koduse tiitli väljamängimisel osaleda.

Vesilind sõitis suurema klassi kvalifikatsioonis 32 sportlase seas välja 25nda aja ning oli sõitudes vastavalt 21. ja 19. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle MX2 klassis 18s koht.
Sõmerpalu kvalifikatsioonis sai Vesilind kirja 4nda aja ning oli sõitudes 3 ja 2. ning kokku teine.

“Kuna Pärnus 85cc Eesti meistrivõistluste sõite polnud, siis otsutasime võistluse suure tsikliga kaasa teha. Päevast väga suurt rääkida ei ole, sest suur tsikkel on 85sest ikka väga erinev, seega võtsin nii ajasõidu kui sõidud rahulikult. Päeva eesmärk – sõidud turvaliselt lõpetada, sai täidetud ja päev oligi korras. Sõmerpalus oli hea võistlus ja tänu Jörgen-Matthias Talviku kukkumisele teise sõidu viimasel ringil sain sõidus ja selle tõttu ka kokku teise koha,” rääkis Vesilind.

PMC Honda Racing juht Juss Laansoo jäi oma hoolealuste etteastetega suures osas rahule: “Eesti meistrivõistlust punktide eest oli võistlustules seekord ainult Priit, kuna Henryl 85cc klassis EMV etappi polnud. Tema tegi esmakordselt tutvust MX2 klassiga ning lõpetas mõlemad sõidud tublilt.
Priidul ei olnud MX1 klassis kõige parem päev. Sõitudes oli ta küll kolmas, kuid sõidupilt jättis seekord natukene soovida. Kõik päevad pole vennad ja viimasel ajal on Priidul olnud palju reisimist ning ka meie tiimil natukene ebaõnne treeningtsikliga. Igaljuhul arutame me selle päeva kambas läbi ning üritame natukene sädet sõitu tagasi leida. Tänan kõiki PMC Honda Racingu toetajaid kelle abiga me järjäkordse vägeva motopäeva seljatasime: PMC Pomemet, Honda Motor Europe, Ramirent, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Balti Haagis, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, IcePeak ja JAK Disain.”