Priit Rätsep tuli kolmandat aastat järjest Läti meistriks

Eile toimus Lätis Cesises Addinol Eesti ja Läti motokrossi meistrivõistluste finaaletapp, kus läks oma Läti tiitlit kaitsma ka PMC Addinol Honda Racing sõitja Priit Rätsep.

MX1 klassis osalev Priit Rätsep näitas kvalifikatsioonis Tanel Leoki järel teist aega. Avasõidus tõusis Rätsep sõidu alguses liidriks ja püsis esimesena sõidu keskpaigani, kui temast möödusid nii Harri Kullas kui ka Leok ning Rätsep pidi kolmanda kohaga leppima. Teises sõidus heitles Rätsep sõidu esimese poole Leokiga teise koha peale ning seekord jäi peale Rätsep, sõidu võitis Kullas.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Rätsepale Kullase järel ja Leoki ees teine koht. Eesti meistrivõistlustel sai ta Leoki järel ja Kullase ees hõbemedali, kuid Läti arvestuses kuulus noormehele kolmandat aastat järjest esikoht.

“Cesises lõppkokkuvõttes sai asja tehtud, kuigi päev iseenesest ei sujunud kohe üldse… Esimeses sõidus juhtisin kusagil poole sõiduni, aga siis läksid käed nii täis, et ei saanud enam Taneli ja Harriga võidu sõita. Teises sõidus oli enesetunne parem, aga siis kadusid sõidu keskel tsiklil tagapidurid ära ja no ilma nendeta ikka sama kiirust väga ei hoia. Niipalju oli mul õnne, et Tanel kukkus ja tänu sellele olin teises sõidus ikkagi teine ja ka etapil kokku teine. Arvan, et kokkuvõttes võib hooajaga suurtes joontes rahule jääda, kuigi Pärnu etapi katkestamisega tegin endale Eesti MV arvestuses väikese karuteene. Samas olen ikkagi Läti meister nüüd kolmandat aastat järjest ja Eesti arvestuses tuli hõbe, seega olen rahul,” nentis Rätsep, kes eeloleval nädalavahetusel osaleb koos Leoki ja Kullasega Team Estonia ridades Inglismaal toimuval Rahvuste krossil.

Samuti MX1 klassis võistlev Lauri Lehtla alustas võistluspäeva kvalifikatsiooni kuuenda ajaga. Avasõidus heitles ta esikümne teises pooles ja lõpetas 7. kohal, teise sõidu algus oli tal veidi tagasihoidlikum, kuid sõidu lõpuks kerkis ta siiski kaheksandaks ning kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle samuti 8. koht. Eesti meistrivõistluste arvestuses sai Lehtla 6nda koha: “Vihmasele perioodile järgnes õnneks ilus ilm ja sai hooaja viimast võistlust korralikult nautida. Hooaja kokkuvõttes tuli Eesti meistrivõistlustelt 6. koht, millega olen rahul, kuna hetkel ei olnud lihtsalt töö kõrvalt rohkem võimalik. Tahaksin tänada kõiki tiimiliikmeid, toetajaid ja fänne. Oli vägev aasta tsikli seljas!”

MX2 klassis meeskonda esindav Kristjan Rätsep sai kvalifikatsioonis kirja 11. aja. Esimeses võidukihutamises ei saanud noormees kõige paremat starti, kuid peagi tõusis ta esikümne piirimaile, kuid siis tuli kukkumine ja ta pidi 13. kohaga leppima. Teise sõidu start õnnestus Rätsepal paremini ning ta sõitis terve sõidu esikümnes ja lõpetas kaheksandana. Kahe sõidu kokkuvõttes sai Rätsep 11. koha. Eesti meistrivõistlustel kuulus talle aga Tanel Leoki, Harri Kullase ja Aigar Leoki järel neljas koht.

Kristjan Rätsep: “Esimese sõidu start kõige parem ei olnud, aga tegin mõned kiired möödasõidud ja olin kümendal kohal ning oli hea võimalus kiiretele sappa võtta, kuid siis tegin sõiduvea ja kukkusin. Ise jäin terveks, aga olin natuke mudane. Tõstsin tsikli püsti ja jätkasin sõitu ning kihutasin end viimaselt kohalt 13. Teine sõit sain juba Aigari ja Kristers Drevinskise sabas minema ning sai sõidetud nende tuules pikalt ja ka nende järgi sõidu lõpetasin. Päevaga jäin väga rahule, eriti teise sõiduga, kus kiirus ja tunne olid juba väga head ning nautisin sõitu. Hooajaga olen kokkuvõttes samuti väga rahul, nautisin sõitmist ja sai konkurentidega kõvasti võidela. Tänan tervet HRC meeskonda, PMC-d ning Andrus Mägi toetuse eest sellel aastal, tänu kellele see hooaeg võimalikuks sai.”

“Õnnitlused Priidule, tema mehaanik Gerdile ja meeskonnale kolmanda järjestikuse Läti tiitli eest! See on meeskonna töö ja tiimi järjepidev pingutus. Meil on kõigil Läti meistritiitli üle hea meel ning kirss tordil oleks olnud sel aastal veel Eesti tiitel, kuid see aasta pidime seal Taneli paremust tunnistama. Nii tulihingelisest võidusõitjast kui Tanel, pole lihtne jagu saada ja seda kindlasti kohe mitte niikaua, kuni mees võidusõitu tõsiselt võtab. Kuid nagu Harri viimastel etappidel tõestas, siis Tanel alistamine ei ole kaugeltki mitte võimatu,” rääkis meeskonna juht Juss Laansoo. “PMC Addinol Honda Racingu koha pealt oli aga stabiilne hooaeg. EMV teine koht ja Läti MV esikoht on ju Baltikumi sarjast maksimumist järgmine tulemus, seega tubli töö kogu meeskonna poolt. Eriti peab kiitma ja tänama toetajaid ning tiimi mehaanikuid. Ilma toetajateta poleks seda meeskonda ja neid kolme sõitjat meie radadel. Mehaanikutel on aga olnud pikk suvi pikkade päevadega, kuid Gerdil ja Priidul on veel üks tõsine pingutus jäänud, see on Eesti esindamine meeskondlikul MMil Inglismaal ning loodame parimat ja õnne meestele Inglismaale.”

“Lauri Lehtla tegi tagasitulekuaastal enda töö ja tulemuse ära. Lauri lõpetas hooaja täpselt seal, kus prognoositud. Kaks hooaega eemal olles muutub palju ja sa annad ära palju ning tagasi tulles pole lihtne mõista, kuidas visioon ja reaalsus tagasitulekust kokku ei lange. See võtab aega, et asjad taas paika loksuvad, seega järgmine aasta on Lauri targem, kogenum ja kiirem,” lisas Laansoo. “Kristjan võitles võimsalt MX2 klassis Honda au eest ning seda kõike täiskohaga töö kõrvalt ja väga minimaalsete vahenditega. Tubli mees ja tubli tulemus! Ma ootaksin, et Kristjan on eeskujuks veel mõnele noormehele, kellel elu ei luba olla täiskohaga võidusõitja. Meil on Eestis palju sõitjaid, kes võiksid tulla EMV starti, kuid keda seal pole. Teerajajaid on vaja! Seega aplaus Kristjanile ja väga kiitu-väärt töö tema poolt!”

PMC Addinol Honda Racing tänab kõiki oma toetajaid: PMC Pomemet, Addinol, Honda Motor Europe, Mectus, Ramirent, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Trailer Mate, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, Curcume By Flowene, IcePeak, Silfer, Privoi ja JAK Disain.