Priit Rätsep võidutses Kiviõli öökrossil

Priit Rätsep. Foto: Rauno Kais
Eile õhtul sõideti MM- ja quadide EM-etapi meelelahutuslikumas osas traditsiooniline atraktiivne showkross soolotsiklitele, kus valgustatud rajal selgitati parimad välja kahe sõidu tulemusena.

Õhtupoolikul sõidetud kvalifikatsiooni võitis Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) Priit Rätsepa (PMC Honda Racing) ja Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK) ees ning need mehed heitlesid ka õhtustes sõitudes esikohale.

Avasõidus sai stardist kõige paremini minema Rätsep, kes hakkas vaikselt teisel kohal sõitnud Lusboga vahet sisse tegema ning võitis ka sõidu Lusbo ees. Leok sõitis esimesed ringid kolmandana ja pidas duelli Karl-Robert Reinikesega (Kawasaki, Viljandi VMK), kes sai aga lõpuks oma tahtmise ning tõusis kolmandaks. Reinike ja Leok sõitsid suhteliselt väikese vahega sõidu lõpuni ning ka sellises järjekorras sõit lõpetati.
Teist sõitu asus juhtima Lusbo, kuid mõne ringi möödudes sai Rätsep temast mööda ja hakkas kohe vahet suurendama ning võitis ka sõidu. Lusbol tuli seejärel kõvasti pingutada, sest tema taga kihutasid kohe paarisrakendina Leok ja Reinike. Lusbo suutis siiski külma närvi hoida ja jõudis Leoki ees teisena ruudulise lipu alt läbi kihutada.
Kahe sõidu tulemusena võitis seega tänavuse öökrossi Rätsep (50 punkti), Lusbo (44 p) ja Leoki (38 p) ees. Esikuuikusse jõudsid veel Reinike (38 p), Aleksei Vinogradov (Honda, Narva MK, 31 p) ja Heido Havam (Honda, Addinol Honda Racing, 30 p).

Rajal olid traditsiooniliselt ka väikesed quadid, kus mõlemad sõidud võitis eelmisel aastal samuti esikoha saanud Tanel Põdra ning kummaski võidukihutamises järgnesid talle Karl Robin Rillo ja Rasmus Sõna.

Peale sõitu kustutati rajal valgustus ja tuhanded pealtvaatajad said nautida võimsat ilutulestikku ning algas vägev pidu, mis algas öösõitude autasustamistega ja kestis tänavu teisel pool tuhamäge asunud suures peoltelgis mitu tundi.

Tänasel motofestivali teisel päeval sõidavad oma MM-etapi külgvankrid ja quadraceritel selgub selle aasta Euroopa meister, kuna Kiviõli etapp on hooaja viimaseks. Esimene start antakse täna kell 12:15, kui rajale kihutavad quadid. Kohale tasub aga tulla juba tunduvalt varem, sest kell 11:00 toimub staaride autogrammisessioon ja võistluste pidulik avamine.

Need fännid, kes ei saa ise festivalile tulla, võivad aga võistluseid jälgida otseülekandes internetis veebilehe www.motokross.ee/live kaudu.

Kiviõli Motofestivali kaasrahastab Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu.