Priit Rätsepal ja Henry Vesilinnul oli Hollandis raske võistlus

Priit Rätsep Assenis
Läinud nädalavahetusel sõideti Assenis kuulsale ringrajale loodud tehisrajal motokrossi MM- ja EMX150 klassi etapid. PMC Honda Racing sõitjale Priit Rätsepale oli see tänavu viimaseks MM-etapiks, kuna meeskond kahel viimasel etapil Ameerika Ühendriikides ei osale ning EMX150 klassile oli Asseni võistlus finaaletapiks, kus Henry Vesilinnul oli hea võimalus hooaeg poodiumil lõpetada.

Eelmisel nädalal taas Eestit Rahvuste krossil esindama valitud Priit Rätsep alustas Asseni võistlust vabatreeningu 20. ajaga ning ajatreeningul oli tema aeg 17. Kvalifikatsioonis sõitis Rätsep enamuse sõidust 20nda koha piirimail ja ületas lõpujoone 21. kohal.
Esimesest finaalsõitu alustas Rätsep samuti 20nda koha kandis, kuid sõidu edenedes tõusis ta 17ndaks ja sai mõned MM-punktid oma kontole juurde. Teises sõidus oli Rätsep esimesel ringil 18., aga langes seejärel mitu kohta, kuid parandas ka kohe positsioone tõustes 21. kohale. Kuuendal ringil aga tuli tal sõit tehnilistel põhjustel pooleli jätta.
Avasõidu punktidega sai Rätsep Assenis kokku 21. koha, etapi võitis belglane Clement Desalle (44 p) itaallase Antonio Cairoli (43 p) ja hollandlase Glenn Coldenhoffi (40 p) ees. MM-liider on sloveenlane Tim Gajser, kes põrus Assenis täielikult ja oli 18., noormehel on enne kaht viimast etappi koos 653 punkti ja ta edestab Cairolit 65 punktiga, kolmas on sakslane Maximilian Nagl (542 p), kes oli Hollandis 4. Rätsep on osalenud 16st etapist kuuel ning platseerub 15 punktiga 31. kohal.

“Ei olnud just selline nädalavahetus, mida ootasin ning seda juba raja poole pealt, sest see polnud just tavaline liivarada, kus jõuga kiiresti sõita saab. Enda kiirus oli iseenesest üpris hea, puudu jäi aga pigem natuke õnnest ja stardipositsioonist,” rääkis oma hooaja viimasest MM-etapist Rätsep. “Pühapäeva hommikul käis võistluspaigast kõva äikese torm üle ja uputas raja ikka väga korralikult läbi. Esimeses sõidus olin 17., aga pingutada polnud väga võimalik, kuna siis just läks sõitmine keerulisemaks. Terve rada oli nagu oleks rongirööbastel sõitnud. Teise sõidu esimestel ringidel suutsin rabelemise käigus kaassõitjaga küljed nii kokku panna, et minu tsikkel sai kannatada ja kahjuks oli lõpuni sõitmine võimatu. Üldiselt ega Asseni võistlusega väga rahule ei jäänud, aga tundus olema natuke teistsugune kross seekord. Suured tänud kõikidele toetajatele ja mehaanikutele, kes Assenis abiks olid.”

PMC Honda Racing noorsõitja Henry Vesilind oli aga stardis EMX150 klassi Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil. Ajatreeningul sai Vesilind suurepärase teise aja ning kvalifikatsioonis oli ta samuti teine. Esimese sõidu alguses oli ta 8s, kuid siis langes 21. kohale peale mida rühkis ette poole ja ületas lõpujoone 10. kohal. Teises sõidus oli ta 5s ja tõusis kolmandaks, kuid pidi mõned ringid enne lõppu sõidu katkestama.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Vesilinnule 15. koht, etapi võitis kohalik Mack Bouwense (45 p) norralase Hakon Fredrikseni (44 p) ja rootslase Leopold Ambjörmsoni (36 p) ees. Euroopa meistriks tuli aga teist aastat järjest soomlane Emil Weckman (222 p), kes oli Assenis 7. Teise koha sai Fredriksen (209 p) ja kolmanda Ambjörmson (149 p), Vesilind lõpetas sarja 126 punkti ja 7. kohaga.

“Nii vabatrennis, kui ajasõidus sain hea aja ning esimeses stardis olin küll ees, aga järgmises kurvis tegin vea ja andsin paar kohta ära. Hiljem ka kukkusin ja ei saanud tsiklit hästi käima ning hakkasin tagant tulema, aga kuna rada oli raske, siis oli keeruline ka ette tagasi sõita ja lõpetasin 10ndana. Teine start oli taas hea ning hakkasin kolmanda koha nimel võitlema ning kui olin juba kolmas, siis läks hüppel tsikkel risti ja ei suutnud seda enam tagasi väänata ning kukkusin nii halvasti, et sain õlale kõvasti haiget ja pidin sõidu pooleli jätma,” rääkis oma finaaletapist Vesilind. “Kokkuvõttes ma oma tulemusega Holladis rahule ei jäänud, kuna enne viimast etappi oli võimalus kokkuvõttes kolmandaks tulla, aga seda ma ei suutnud. Samas oli EMX150 hooaja jooksul ka paar väga head etappi ja kiirus on samuti olemas, seega vaatan tulevikku optimistliku pilguga. Tänan toetajaid Kenomer, Hiieko, Fres-Est, Aavetrantsport, Elementmaja, Raasiku Vald, Unibox, Värvilised, Kalvi Kanarbik, Egle Pennula ning enda perekonda, treener Juss Laansood ja Smartshop’i.”

Henry Vesilind

“PMC Honda Racingul ei olnud kõige meeldivam nädalavahetus. Henryl oli võimalus võidelda Honda 150 EM-sarja üldkokkuvõtte 3. koha eest, seega ootasime nädalavahetust himuga. Laupäeval peetud esimeses sõidus aga pääsesid vist närvid Henryni ning tema sõit oli väga kinnine. Eile oli aga Henry teisest puust ja tegi ilusti vigadeparandust kuni raske Asseni rada kaks ringi enne lõppu tema päeva lõpetas. Kahju, aga nii see motokross juba kord on. Vigadest õpitakse!” nentis meeskonna juht Juss Laansoo. “MX1 stardiks oli torm teinud rajaga korraliku räsimise ja Assen MXGP rajast oli saanud tõsine katsumus. Priidul oli ebaõnne avasõidu esimestes kurvides ning ta pidi sõitu alustama tagant poolt ette poole rühkides, kuid sellistes tingimustes ei ole hea panna end juba stardist jälitaja rolli. See paistis isegi kõrvalt vaadates keeruline sõit. Priit oli aga tubli, et 17ndana lõpetas. Teises stardis sai Priit natukene paremini minema, kuid tema päeva lõpetas kaasvõistlejaga kokkupõrgates tekitatud tehniline rike. Pidime Priidu rajalt maha kutsuma, kuna kokkupõrkes oli kannatada saanud tsikli jahutussüsteemi ringlus ning masin poleks 25 minutit rajal vastu pidanud. Priit ei märganud meie märguandeid kaks ringi, kuid õnneks jäi mootor enne eesolevat Eesti meistrivõistluste etappi ühte tükki. Olid rasked tingimused ja mõlemal võistlejal natukene ebaõnne. See on aga motosport ja midagi ei ole teha. Seekord olid kaardid seda pidi. Täname Silfer OÜd, kes toetas PMC Honda Racingu Asseni MXGP projekti ning otseloomulikult ka teisi meeskonna tänavusi abistajaid PMC Pomemet, Honda Motor Europe, Ramirent, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Balti Haagis, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, IcePeak ja JAK Disain.”

PMC Honda Racing järgmine võistlus on juba eeloleval nädalavahetusel Lange motokeskuses, kus toimub Eesti meistrivõistluste neljas etapp.