Purunenud radiaator rikkus Raul Jeetsi ja Andrus Toomi hea koha Azores Airlines rallil

Raul Jeets - Andrus Toom. Foto: Gregory Lenormand / DPPI
Raul Jeets – Andrus Toom. Foto: Gregory Lenormand / DPPI
Laupäev oli FIA ERC Euroopa meistrivõistluste neljanda etapi, Azores Airlines ralli viimane võistluspäev, mis oli kuue katse ja 102,76 kilomeetriga ralli pikim päev. SRT meeskonna Skoda Fabia R5 autoga sõitvad Raul Jeets ja Andrus Toom liikusid läbi päeva heas tempos, kuid ilus punkt jäi rallile panemata, kui nad pärast 14. katset olid sunnitud ralli pooleli jätma purunenud radiaatori tõttu.

Laupäeval olid Jeets ja Toom taas teisena rajal ja vaatamata rajapuhastaja rollile näidati head kiirust ja peeti võitlust positsioonide pärast. Tõusti korra ka kaheksandale kohale ja vahed eessõitjatega olid väikesed. 14. katse järel olid aga mehed sunnitud ralli 9. kohalt katkestama.

„Tänane päev algas hästi, olime küll teisena rajal aga kiirusega sai rahul olla ja Tlustakiga oli meil põnev heitlus kohtade pärast. 14. katsel tegime ühes kiires kurvis spinni ja sõitsime seina. Kahjuks sai viga ka auto radiaator ja katkise radiaatoriga ei olnud võimalik enam jätkata. Nii jäi meil kaks katset puudu, et see ralli esimese korraga lõpuni tulla. Hommikul alustasime pehme rehviseguga, need rehvid said aga otsa ja pidime kasutama kõvema seguga rehvi. Nendega on aga märgades ja libedates oludes pidamine kehv, kuid see pole kindlasti vabandus. Järgmine start on meile juba kodustes oludes, 15.-17. juulil auto24 Rally Estonia ja ootame seda juba suure põnevusega,“ rääkis Jeets peale katkestamist.

Azores Airlines ralli võitsid kohalikud mehed Ricardo Moura-Antonio Costa (Ford Fiesta R5), kes edestasid vahepeal turboprobleemidega maadelnud Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautovit (Ford Fiesta R5) 26,8 sekundiga. Kolmanda koha said Kajetan Kajetanowicz ja Jaroslav Baran (Ford Fiesta R5), kes pidid hommikul mõned katsed sõitma pooltelje purunemise tõttu kaheveolise autoga, nende kaotus võitjatele jäi 3.23,0.

Eurosport teeb kõigist võistluspäevadest ka 30-minutilised kokkuvõtted. Laupäevane ning terve ralli kokkuvõte on eetris laupäeva öösel vastu pühapäeva, kell 00.00, kordus pühapäeva hommikul kell 9.30.