Raido Nei võitis EHKK sarja

Raido Nei. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval, 16.septembril sõideti Eesti Hobikrossiklubi karikasarja viimane etapp 2017 aastal. Etapp pakkus palju põnevust nii amatööride kui profiklassi võidusõitudes, samuti väisas etappi kena hulk pealtvaatajaid ning eesti parimaid krossisõitjaid.

Päeva kiireimas klassis tegi esimeses stardis kiireima mineku Priit Rätsep, kellele järgnes Karel Kutsar jälitades pool sõitu Rätsepat. Poole sõidu möödudes uuris Rätsep Pikametsa krossiraja pinnast lähivaates, mis andis liidrikoha Kutsarile. Nüüd algas maruline jälitussõit, kus ei jäänud kellegil kahtlust Rätsepa võidutahtest kui nii mõnigi napikas tuli sisse. Samal ajal lähenes tagant ka Gert Krestinov ja tundus, et esikolmik hakkab peagi poodiumi kõrgeimat astet jagama. Nii kihutati kõvas tempos sõidu viimaste ringideni, kui Rätsep leidis koha Kutsarist möödumiseks ja selles järjekorras ka sõit lõpetati.
Teises sõidus võttis stardisirgel kindla liidripositsiooni sisse Gert Krestinov, kuid vahepeal sadanud vihm oli muutnud raja kavalalt libedaks ning stardikurvis sukeldus mees porilompi, mis tõi kahjuks kaasa sõidu katkestamise. Kohe sai minema Rätsep, kes raskel ja libedal rajal tegi vahe sisse ja sai terve sõidu kindlalt oma tempot teha. Teise koha peale heitlesid Kutsar ja Andero Lusbo, kes porisel rajal väga head kiirust näitas ning kogu sõidu tihedalt Kutsarit jälitas. Finishijoonel oli esimene taas Rätsep, teine Kutsar ja kolmas Lusbo ning niisuguses järjekorras mindi ka poodiumile etapi kokkuvõttes.

Eesti Hobikrossiklubi karikasarja meister 2017 hooajal on Raido Nei, teiseks tõusis lootustandev noorvõistleja Lauri Pöör ja kolmas Kristjan Rätsep. Juunioride klassi kiireim sel hooajal oli Aron Lenzius, teine Henry Vesilind ja kolmas Aaron Nau.

EHKK karikasarja teiste klasside parimad:

Naised: Krissu Konoplitski, Kris Jalas, Loree Roots
Retro: Kristjan Lüüding, Priit Tamtik, Jüri Kummer
2Takti: Kaarel Aamer, Siim Ihats, Oliver Leppik
MX60: Enn Kingo, Jüri Meltsas, Meelis Veiler
MX50: Reijo Rosnell, Enno Lustus, Aivar Tarassov
MX40: Urmas Heliste, Tarmo Jaasi-Tamm, Heigo Lauren
MX30: Jako Tsäko, Margus Leetberg, Reemo Veski
MX B: Tanel Turro, Mihkel Reino, Rauno Saia
MX C: Rando Ilves, Kristo Saar, Rasmus Lehter
MX D: klassi hooaja parimad selgusid loosi tahtel nagu EHKK sarjas on tavaks saanud

Eesti Hobikrossiklubi tänab Dynami:t Energy jooki järjekindla ja tugeva toetuse eest käesoleval ja eelnevatel hooaegadel, samuti lähevad suured tänud Kenomer, Boston Project, Defton Transport, Crostic motokrossikleebised ja vingete Retro Rahvustekoondise särkide tootjat, #303Yamahakeskust aastatepikkuse koostöö eest, motorsport.ee, MxMania.eu, Motokuur.ee.

Eraldi aplausi on ära teeninud kõik 186 inimest kes 2017 hooajal vähemal või rohkemal moel kaasa aitasid EHKK karikasarja toimumisele. Sügav kummardus Ajamasinistide ees kes lugesid kokku kõik need ringid, Eldred kiirabile, Tihemetsa Motoklubile, Põlgaste Motokeskusele, Kihli Motokeskusele, Kiviõli Motokompleksile, Pikametsa Mxparkile ning Haanja krossiraja töökale meeskonnale.