Rakveres selgusid EHKK sarja parimad

Möödunud laupäeval 14.septembril võisteldi EHKK karikasarja hooaja karikatele kui toimus kuues ja viimane etapp. Päev pakkus imelist ilma jättes saju selleks päevaks kuskile mujale ning isegi päike andis ilmselt viimase võimaluse päikesepistet saada. Mainimata ei saa jätta ka üht vabariigi parimat rajameistrit Kaido Kaset tänu kellele sai võidusõidust nauditav kogemus võistlejaile.

Päeva esimene start kujunes EVO klassi kiiremate Andres Pilt ja Priit Lauri etenduseks kui mehed teistest eemaldusid, kuid nende seljataga oli tihe konkurents Retro klassis sõitvate Artis Silajis(Läti), Kristo Saar ja Jari Österlund vahel. Kui esimeses sõidus parim Saar siis teises sõidus aga Silajis. Päeva kokkuvõttes Retro klassi võit Kristo Saarele, Artis Silajise ja Juku Saare ees, EVO klassis Pilt võitmatu, teine Laur ja kolmas Kaur Kikas. Samas stardis sõitnud MX60 ehk üle 60eluaasta võistlejate parim Jari Österlund(Soome), teine Peeter Vaher ning kolmas Vambola Saarme.

Teine start läks käima kui mõlemad stardid noppis Teele Raja jättes isegi meistrikate kogemusega poisid oma selja taha ning vedades sõite pea terve ringi. Sõidu lõpuks võttis Raja üldkokkuvõttes esimese sõidu kuuenda ja teise sõidu seitsmenda koha kahekümne viie võistleja seast mis kindlustas talle ka Naiste arvestuse võidu edestades Loree Roots u ja Krissu Konoplitskit. 85AMA klassi esikoha võitles välja Otto-Mattias Rootalu edestades Rommi Semenovi ja Marko Mooritsat, 2Takti arvestuses võttis seekord poodiumi kõrgeima astme Kennert Nurja edestades, Tristan Uigat ja Andreas Arrast.

MX40+MX50 viimasele etapile mindi vastu võrdse punktiseisuga kui esikohta jagasid Tarmo Jaasi-Tamm ja Valeri Homin. Jaasi-Tamm on aga heas hoos nind tegi puhta töö võtes mõlemad sõidud, Urmas Heliste oli kindel teise koha mees kui samuti mõlemast sõidust teise koha punktid näppas ning kolmandaks tõusis kahe stabiilse neljanda koha tulemusega Jaanus Kompus. MX50 klassis oli kõva sebimine Kaido Kase, Aivo Rabbi ja Raul Orumaa vahel, millest Kase mõlemal korral võidukalt väljus. Rabbi ja Orumaa vahel aga lahenesid seisud alles teises sõidus kui Rabbi viimase parema tulemusega aga samade punktidega teise koha noppis Orumaa ees.

Algajate ehk MX D klassis sobis Rakvere rada kõige paremini Algis Keldrile kes ühe vähese võistlejana antud klassis võttis mõlemad sõiduvõidud. Teine koht selgitati teises põnevas sõidus kui parema tulemuse, kuid taas samade punktidega oli parem Erik Hein edestades Rait Viiartit.

MX C klass näitas juba stiilseid õhulende ning tihedat rebimist poodiumikohtadele kui Joonatan Sumero võttis esimeses sõidus vaid keh sekundiga esikoha Stanislav Gorshkovi ja Marcos Odari ees. Teise sõidus pani aga ees minema Odar ja kui seljataga käis kohtade jagamine siis Odar tegi turvalise vahe sisse nign võttis etapivõidu. Teis koha tänu esimese sõidu kõrgetele punktidele haaras Sumero ja kolmas koht läks Stanislav Gorshkovile.

Päeva viimane ühistart MX A+Juunir+MX B võistlejaile läks käima ning kiireimaks osutus mõlema sõidu esikohaga Hans Priidel, edestades Egert Pihlakut ja Raido Neid. Juuniori arvestuses vaildamatult parim Kaarel Tilk, teine Kairo Katkosilt ning kolmas comebacki tegev Christopher Talli. MX B arvestuses jätkus põnevust läbi sõitude kui Siim Palatu, Priit Palatu, Tanel Turro ja Madis Lepikovi vahel.Esimene võit läks Siim Palatu tasku, kuid teine sõit ja etapivõit vennale Priit .Palatule. Teise koha võttis Lepikov ning kolmanda Siim Palatu kui punktide liitmine andis sellise järjestuse olenemata Turro teise sõidu teisest kohast.

Suurimad tänusõnad ja kiitused hooajal korraldamises kaasa löönud 230le inimesele, 15 ettevõttele ja muidugi fännidele ja kaasaelajatele. EHKK karikasari soovib meeldivat 2019 aasta lõppu ning kohtub kõigiga taas 2020 aasta kevadel kõige liivasemal motokrossil “Eesti Liivakuningas 2020” !!!!

Arctic Sport esitleb 2019 hooaja parimad:

Naised
1.Teele Raja
2.Krissu Konoplitski
3.Juta Saan

85AMA
1.Otto-Mattias Rootalu
2.Rommi Semenov
3.Karl Talinurm

Retro
1.Jüri Kummer
2.Kristo Saar
3.Artis Silajis

EVO
1.Kaur Kikas
2.Priit Laur
3.Ats Tamm

MX60
1.Peeter Vaher
2.Jüri Meltsas
3.Vambola Saarme

MX50
1.Aivo Rabbi
2.Raul Orumaa
3.Argo Laherand

MX40
1.Tarmo Jaasi-Tamm
2.Valeri Homin
3.Andrus Valk

2Takti
1.Oliver Leppik
2.Andreas Arras
3.Axel Tombak

MX C
1.Joonatan Sumero
2.Marcos Odar
3.Siim Ihats

MX B
1.Tanel Turro
2.Kaarel Aamer
3.Madis Lepikov

Juunior
1.Daniil Balandin
2.Kaarel Tilk
3.Kairo Katkosilt

MX A
1.Aleksei Vinogradov
2.Raido Nei
3.Egert Pihlak

Parim Amatöör
Fredi Kostikov

MX D klassi karikad loositi kuna tegu on liikuva võistlejate koosseisuga hooaja jooksul!