Rannar Uusna Soomes ühel päeval kolmas

(vasakult) Rannar Uusna, Elary Talu ja Priit Biene. Foto: Veiko Biene
Jämsäl toimus lõppenud nädalavahetusel enduro Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp, kus oli stardis ka kolm noort Eesti motosportlast Rannar Uusna, Priit Biene ja Elary Talu.

Avapäeval sõideti kolme kiiruskatset kolm ringi ja sama pidi olema ka eile, kuid seoses raja raskusega osustati üks ring vähem sõita. Soomele omased kivised ja libedad katsed panid mehed ja tehnika tõsisele proovile ning esimesel päeval suutis tulemuse kirja saada alla poole 206-st sõitjast.

Esimene päev algas E2 klassis võistlevale Uusnale (KTM) hästi, kui ta oli kindlalt teisel kohal. Kahjuks tuli aga noormehe tsiklil ülesõidul kett maha ja seejärel hakkas ka mootor imelikke hääli tegema. Järgmised katsed sai ta vigadevabalt läbitud ja püsis ikka kindlalt teisena. Hoolduses ei saadud aga tema tsiklit korda ning kolmanda ringi alguses ütles masina mootor üles ja hea päev sai kahjuks kurva lõpu. E2 klassi esikolmikusse sõitsid end britid Tom Sagar ja Jamie Lewis (mõlemad KTM) ning sakslane Marco Neubert (Honda).

E1 junior klassis osalenud Priit Biene (Husqvarna) võistlus algas esimesel katsel puuga kokkupõrkamisega, kuid ülejäänud päeva suutis ta suuremaid vigu vältida. Viimasel ringil ta ei mahtunud aga ette antud aega ja sai 27 minutit trahvi, mis langetas tema kohta tabelis ja talle kuulus klassi 11. koht. Päeva võitis itaallane Nicolas Pellegrinelli (Husqvarna), kellele järgnesid soomlane Henry Olenius (TM) ja prantslane David Abgrall (Yamaha).

Esmakordselt Euroopa meistrivõistlustel osalenud Talu (KTM) tegi algaja vea ja katkestas peale kolmandat katset, kuna teisele ringile minnes ta eksis raja valikul ning sõitis 20 minutit valesti, peale mida ei olnud suurt mõtet võistlust enam jätkata.

Eilne päev läks meie meestel seevastu paremini. Uusna kukkus küll esimesel katsel ja kaotas palju aega, kuid suutis ülejäänud päeva head tempot teha ning sai Sagari ja Lewise järel kolmanda koha. Biene võttis päeva kindla peale ja oli oma klassi 10. E2 junior arvestuses sõitnud Talu õppis eelmise päeva veast ja sõitis ette nähtud trassil ning oli enda klassi 15.

Uusna asub peale eelviimast etappi E2 klassis 73 punktiga neljandal kohal, esimesed kolm on Sagar (120 p), Soomes kummalgi päeval neljanda koha saanud itaallane Diego Nicoletti (Beta, 88 p) ja Neubert (80 p). Biene on E2 junior tabelis 11 punktiga 14., Talu sai Jämsä teise päeva eest 1 punkti ja asub sellega E2 junioris 28. kohal.

Enduro Euroopa meistrivõistluste neljas ja ühtlasi ka viimane etapp toimub 30.10-1.11 Rüderstorfis Saksamaal.