Rannar Uusna võitis Võrtsjärve enduro (VIDEO)

Rannar Uusna
Lõppenud nädalavahetusel sõideti Võrtsjärve ääres enduro Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, kus jagati ka Eesti ja Baltimaade karikavõistluste punkte. Võistlusrada oli 45 kilomeetrit pikka ning sisaldas ühte enduro-, ekstreeem- ja krossikatset, mida erinevad klassid läbisid eri arvu kordi.

Absoluutarvestuses sõitis mõlemal päeval välja kiireimad ajad maailmameistrivõistlustel osalev Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team) ja seda päris veenva vahega. Avapäeval kaotas talle teiseks tulnud soomlane Niko Aitta (KTM) pea 2 minutiga ja ka teisel päeval kaotas sama mees Uusnasle minuti ja 10 sekundiga. Kahe päeva kokkuvõttes oli kolmas Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Racing), kes jäi omakorda soomlasest avapäeval 9 ja teisel 36 sekundit.

E1 klassis võttis maksimumpunktid Aitta, kes edestas kummalgi päeval Bienenet ja kahe päeva kokkuvõttes sai kolmanda koha Hendrik Talviku (KTM, Paikuse MK), kes oli avapäeval 4. ja viimasel 3. E2 parim oli Uusna, kellele järgnesid mõlemal päeval Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) ja Martin Kohv (KTM, Tartu Enduro Klubi). E3 klassis kuulus aga kolmikvõit Sõmerpalu motoklubi sõitjatele, kui Elary Talu (KTM) oli parim mõlemal päeval, teise koha sai kokkuvõttes Riho Kollist ja kolmanda Priit Palatu (mõlemad KTM).

Seeniorites võidutses kahe päeva kokkuvõttes Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), kes oli absoluutarvestuses 10. Talle järgnesid soomlane Niko Pahlberg (KTM) ja Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme). Veteranides oli aga kiireim soomlane Mika Vuori (Beta), teise koha sai võitja kaasmaalane Jarmo Aitta (KTM) ja kolmanda Valdek Haugas (KTM, Kiviõli Motoklubi). Harrastajate, keda käis rajal 17, parim oli Tajo Andressoo (KTM, Tartu Enduro Klubi), kellele järgnesid Timo Hermlin (KTM, Sõmerpalu MK) ja klubikaaslane Sander Luiga (KTM). 30 algaja hulgas oli kahe päeva tulemusena võidumees Janar Säärits (KTM, Tartu Enduro Klubi), teiseks sõitis end Kristo Papstel (KTM, RedMoto Racing) ja kolmandaks Jüri Kommer (Husqvarna). Neljarattalisi võistles seekord ainult kaks ja seal edestas Margus Malkus (Can-Am) Andro Pärlini. Juunioreid käis rajal üks ja selleks oli Reio Timmi (KTM) Sõmerpalu motoklubist.

Klubide arvestuses võitis Sõmerpalu motoklubi, kes kogus 140 punkti, teiseks tulid Paikuse motoklubi sõitjad 89 punktiga, kellest 5 punkti kaugusele jäid RedMoto Racing sõitjad.

Eesti enduro meistrivõistluste viimane etapp toimub 3.-4. oktoobril Arukülas.