Ranno Bundsen jätkab ka algaval hooajal E12 klassis

IMGP1820IMGP1820IMGP18201. Milline oli sinu esimene kokkupuude autospordiga? Mis või kes, oli selle ajendiks?

Esimene kokkupuude oli vist Valgas Jaanikese krossirajal toimunud bagide ja veoautode krossi võistluste vaatamas kaimine. Hiljem tuli ka autokross jne.

2. Millal oli sinu esimene võistlus? Kaua sa üldse oled sellel alal tegus olnud?

Esimene võistlus oli arvatavasti 2001a Valgas toimunud lumeraja võistlus. Autoks oli vana Audi Coupe quattro. Kui ma ei eksi siis tulemus oli kah suhteliselt hea. Eks peale seda võstlust saigi hakatud keskenduma rohkem jääraja võistlustele.

IMGP4727

3. Oled tegelenud nii ralli kui rallikrossiga. Kumb neist on sulle südamelähedasem ja kumma alaga alustasid?

Alustasin nn. suure ralliga 2009a. Vahepeal sõitsin 2 hoaega rallikrossi. Nüüd olen tagasi ralli juures. Eks siit võib ka välja lugeda et ralli on kindlasti südamelähedasem.

4. Oskaksid sa paari sõnaga kirjeldada, mis sinu jaoks on vahe rallil ja rallikrossil, peale reeglite?

Paari sõnaga on suhteliselt keeruline vastata. Rallikross on kontaktala, kus võib koike juhtuda. Kui rallis midagi juhtub, siis tavaliselt oled ikka ise süüdi. Rallis on kiirused tunduvalt suuremad. Rada on igal läbimisel põhimõtteliselt muutunud. Sõitja jaoks on ralli tunduvalt rohkem pühendumist nõudev (rajaga tutvumine ja analüüsimine). Publiku jaoks on kindlasti väga põnev rallikrossi jälgida võrreldes ralliga. Mõlemal alal on olemas omad plussid ja miinused. Samuti on ka inimestel erinevad arvamused.

IMGP4974

5. Mida pead siiani enda suurimaks saavutuseks?

Kindlasti on hea meel kui hooaja lõpuks mingi tulemus olemas. Ega ükski tulemus ei tule lihtsalt. Et mingit kindlat saavutust paremaks pidada on suht keeruline hetkel meenutada. Kõik finišisse jõudmised annavad emotsionaalse heaolu ja on mingis mõttes saavutused. Kuna mul rallivõitu ei ole ette näidata, siis kasvõi 2015a Tartu ralli üks katse võit oli meie jaoks hea saavutus ja meeldiv üllatus.

6. Suurim ebaõnnestumine?

Alati on veidi ebameeldiv , kui midagi juhtub. Kasvõi mingi väike tehniline rike. Meie jaoks on rallisõit ikkagi hobi ja pigem tunneme head meelt õnnestumiste ule.

7. Sul on olnud erinevaid kaardilugejaid rallidel. Oskaksid sa neid iseloomustada ja mis on nende erinevused?

Rallidel olen osalenud kolme erineva kaardilugejaga. Arsi Tupits / Sven Raid / Robert Loštšenikov. Kõikide kaardilugejatega on olnud äärmiselt põnevaid juhtumeid ralliradadel ja väljaspool ralli aega. Olen ka ise istunud mõnedel rallidel ja testidel kaardilugeja koha peal. See mis kaardilugejad teevad ei ole grammigi vähem tähtis kui sõitja ülesanne.

IMGP0470

8. Aastal 2015 Sinu enda jaoks suurim saavutus?

Kindlast E12 klassi võit aasta kokkuvõttes. Ja eelnevalt juba mainitud katsevõit tartu rallil.

9. Millised on plaanid uueks hooajaks?

Uue hooaja plaanid said just nüüd aastavahetuse paiku selgeks. Jätkame samas klassis nagu eelmine aastagi, E12. Võimalusel sõidame kaasa kõik Eest MV ralli etapid. Algava hooaja eel tegime ka autovahetuse. Eelmine auto on müüdud Soome ja meie uueks autoks sellel aastal on Mitsubishi Evo8, millega sõitis eelnevalt Allan Ilves. Loomulikult tahame teha kiiret sõitu ja head tulemust saavutada.

10. 2015 aastal sa rallikrossi ei sõitnud. Kas plaanid veel naasta rallikrossi juurde­?

Seda küsimust on minu kaest väga palju küsitud. Ma ei julge vastata EI ega JAH.

Rallidel saadavat emotsiooni ja adrenaliini ei saa võrrelda rallikrossil saadavaga. Aga kui keegi tahab mind näha sõitmas rallikrossi, siis võib alati läbirääkimisi pidama hakata:)

IMGP2555IMGP2555IMGP2555