Raplas sõideti Sivitrans supermoto meistrivõistluste eelviimane etapp

Sami Salstola (146), Patrick Pals (22). Foto: Rauno Kais
Rapla kardirajal sõideti järjekorras selle aasta viies ja ühtlasi ka eelviimane Sivitrans Eesti meistrivõistluste etapp supermotos, kus oli hea päev sarja liidritel, kes suutsid oma edu enne viimast etappi suurendada.

Kõige kiirema S1 klassi kvalifikatsioonis mahtusid soomlane Sami Salstola (TM) ning vennad Prants ja Patrick Pals (TM, Türi AMK) kõik ainult 0,2 sekundi sisse, mis andis lootust, et tulevad põnevad võidusõidud.
Esimeses sõidus haaras Salstola kohe liidrikoha ja ei loovutanud seda kuni ruudulise lipu langemiseni mitte kellelegi. Alguses sõitis teisena soomlane Sami Uutela (Yamaha), kuid seejärel möödusid temast peale soomlase sõiduviga Prants ja mõned ringid hiljem ka Patrick Pals, kelle omavaheline maadejagamine lõppes paar ringi enne lõppu, kui viimasena nimetatu vennast möödus ja ise teisena lõpetas. Lõpus edestas Salstola Patrick Palsi 5,4 sekundiga ning Prants jäi vennast omakorda 3,4 sekundit.
Kahjuks ei leidunud ka teises sõidus Salstolale vastast, kui ta asus kohe liidriks ning võitis kindlalt sõidu. Patrick Pals haaras teise koha, kuid ei suutnud soomlasele nii palju kandadele astuda, et esikoht ohtu oleks seatud ning soomlane suurendas iga ringiga vaikselt vahe ja lõpujoonel eraldas kahte esimest 4 sekundit. Uutela ja Prants Pals hilinesid teise starti ning pidid seetõttu viimasest reast startima. Hoolimata sellest suutis end Prants kolmandaks ja Uutela neljandaks sõita, Prantsul tuli kaotust võitjale 37,5 ja Uutelal juba 55 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Salstola (50 p), teine oli Patrick Pals (44 p) ja kolmas Prants Pals (40 p). Eesti meistrivõistlustel suurendas Salstola oma edumaad ja tal on nüüd koos 241 punkti, teisena jätkab Patrick Pals (207 p) ja kolmandana Raplas neljas olnud Uutela (190 p).

SuperQuadi esimese sõidu võitis lätlane Janis Klavinš (KTM), kes edestas kvalifikatsioonis temast üle 3 sekundi kiirema ringiaja sõitnud kaasmaalast Aleksejs Kuzminsit (KTM) ainult 0,2 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Tanel Jürna (KTM, Motobox), tema jäi võitjast 18 sekundit. Teises sõidus võitis aga Kuzmins, kellest Klavinš jäi 1,4 ja Jürna 16,2 sekundit. Raplas peeti ka üks lühem sõit, kuna Soomes jäi üks sõit ära. Selle võidukihutamise võitis taas Kuzmins, kellele järgnesid Jürna ja eelmistest sõitudes neljanda koha saanud Carol Reesna (RedMoto Racing). Klavinš ei saanud selles startida, kuna ta ei osalenud Soome etapil, aga selles sõidus said ainult sõita toona Kaanaas sõitnud mehed.
Rapla esikoha sai Kuzmins, kes kogus Klavinšiga võrselt 47 punkti, Jürnale kuulus 40 punktiga kolmas koht.
Eesti meistrivõistluseid juhib kindlalt Kuzmins (244 p), Jürna on 183 punktiga teine ja Klavinš 169-ga kolmas.

Open masinaklassis võitis mõlemad sõidud kindlalt soomlane Jussi Kariniemi (Honda), kes oli kiireim juba kvalifikatsioonis. Esimeses sõidus järgnesid talle 21 sekundit hiljem kvalifikatsiooni teine Tambet Kuresoo (Kawasaki, Speedline Racing) ja soomlane Valtteri Ala-Heikkilä (Honda), kes jäi eestlasele alla ainult 0,6 sekundiga. Teises sõidus lõpetas aga teisena Ala-Heikkilä, tema kaotas Kariniemile 26 sekundiga, kuid edestas Kuresood omakorda 4 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid seega esikolmiku Kariniemi (50 p) ning võrdselt 42 punkti kogunud Ala-Heikkilä ja Kuresoo.
Eesti karikavõistlustel tõusis liidriks Ala-Heikkilä (133 p), kes edestab Raplas viienda koha saanud ja sarjas teiseks langenud Kristjan Siilakut kahe punktiga. Kolmas on lätlane Valerijs Kuzmins (127 p), tema oli Raplas kahe sõidu tulemusena 6.

StreetMoto harrastajate klassis võitis mõlemad sõidud Priit Korts (Yamaha) Margus Niliski (Honda) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha Toomas Tomson (Husaberg, Motodepoo Team Green), kes lõpetas sõidud neljanda ja kolmandana.

Eesti supermoto meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse 29. augustil Tabasalus, kus toimub eraldi võistlus ka meie tulevikutähtedele. Osalema on oodatud eelkooliealised (kuni 7 eluaastat) lapsed nii soolotsiklitel kui ka quadidel. Sõita võib nii motokrossi-, supermoto- kui ringrajatsikliga. Mõlemale klassile toimub üks võistlussõit ja kõik osalejad saavad auhinna!