Rätsep ja Krestinov Inglismaal esikümnes

Priit Rätsep. Foto: Andrew Waghorne
Whitby krossirajal sõideti käesoleva aasta MX Nationals motokrossisarja kolmas etapp. Eestlastest olid harjumuspäraselt stardijoonel sarjas teist kohta hoidev Gert Krestinov ja seitsmes mees Priit Rätsep.

Kvalifikatsioonis näitas Krestinov (Apico LPE Kawasaki Racing) viiendat ja Rätsep (Oakleaf Kawasaki) kaheksandat aega. Kiireima aja sõitis välja sarja liider Nathan Watson (KTM), Krestinovi aeg oli tema omast 1,9 ja Rätsepa oma 3,7 sekundit aeglasem.

Esimese sõidu võitis Kristian Whatley (Yamaha), kes edestas Graeme Irwingit 2,7 ja Watsonit 3,2 sekundiga. Krestinov ebaõnnestus avaringil ja langes viimaseks. Sõidu lõpuks suutis ta end siiski seitsmendaks sõita (+45,6). Rätsep tuli esimeselt ringilt 16-ndana ja tõusis sõidu edenedes mitu kohta ning oli üheksas, kaotust võitjale kogunes 1.04,5.

Teises sõidus võidutses avasõidu neljandana lõpetanud Brad Anderson (Honda), kellele järgnesid Watson (+2,5) ja Whatley (+3,8). Rätsep oli avaringi lõpus 14-s, kuid järgmisel ringil langes paar kohta. Lõpujoone ületas noormees siiski kaheksandana (+58,4). Krestinov sõitis kuni sõidu keskpaigani kuuendal kohal, kuid siis sai konkurendi tsikli alt lennanud kiviga vastu prille, mis purunesid. Halvenenud nähtavuse tõttu ta kukkus mõned ringid hiljem ja langes mitu kohta ning talle märgiti protokolli 19-s koht (+4 ringi).

Päeva viimase sõidu võitis jälle Anderson, teine Whatley (+5,2) ja kolmas Watson (+8,2). Krestinov tuli esimeselt ringilt viiendana ja sõitis terve ülejäänud distantsi samal kohal. Rätsep oli esimese ringi järel 11-s ja tõusis peagi üheksandale kohale, kus ka sõidu lõpetas.

Etapivõit kuulus Andersonile (68 punkti) Whatley (67 p) ja Watsoni (62 p) ees. Rätsep oli 37 punktiga üheksas: “Rada oli kiire, paljude hüpetega ja suhteliselt kuiv. Tulemusteks olid seekord 9-8-9 ja kokkuvõttes seitsmes koht. Lõpptulemus väga paha ei olegi, aga sõitudega rahule ei jäänud. Start oli ülesmäge ja betooni pealt, mis mulle kuidagi ei sobinud. Nüüd tuleb Eestis korralik trenninädal, mis lõpeb Eesti meistrivõistluste esimese etapiga Türil.”

“Kahjuks ei õnnestunud see nädalavahetus hästi. Potentsiaal heaks tulemuseks oli olemas, aga ei suutnud kahjuks realiseerida. Esimene sõit kukkusin kohe esimesel ringil ja tulin viimase koha pealt seitsmendaks. Teises sõidus olid probleemid prillidega, sest sain nii kõvasti kiviga vastu prille, et klaas tuli eest ja nägemisega oli probleeme. Sellepärast kukkusin kõvasti paar ringi enne lõppu ja läks palju aega, kui sain taas jalule. Täna annab keha ikka korralikult valu tunda. Kolmas sõit sõitsin kindla peale finishisse ja olin viies. Nüüd saab keha nädal aega taastuda ja Türil Tridensi Eesti meistrivõistlusel etapil olen stardis,” võttis oma raske võistluspäeva kokku 32 punktiga kümnenda koha saanud Krestinov.