Raul Jeets ja Andrus Toom liikusid Barum Rally viimasel päeval tõusvas tempos

Raul Jeets ja Andrus Toom. Foto: Rando Kall
Raul Jeets ja Andrus Toom. Foto: Rando Kall
Raul Jeets ja Andrus Toom olid eile pärastlõunal nende rallisõitjate hulgas, kes sõitsid üle Zlini linnas oleva Barum Rally finišipoodiumi ja said kirja teise tänavuse asfaldiralli finiši.

Tšehhis sõidetav ralli on FIA ERC Euroopa meistrivõistluste etapp ja tänavu selle sarja endale prioriteediks seadnud Jeetsi ja Toomi (Ford Fiesta R5) jaoks oli see tänavune neljas etapp selles sarjas. Euroopa ühe keeruliseimalt asfaldirallilt, mis on pikkade traditsioonidega, saadi hindamatu kogemus. Laupäevane katkestamine radiaatori purunemise tõttu kärpis küll katsekilomeetreid, kuid pühapäeval läbitud pea 90 katsekilomeetriga jäid mehed rahule. Paljude kaasvõistlejate hinnangul on tegu ühe tugeivama konkurentsiga ralliga FIA ERC sarjas, kus ka paljud kohalikud sõitjad, kes seda rallit palju kordi sõitnud on, väga kiired on.

Peale seda, kui MM-Motorsport mehaanikud olid meeste Ford Fiesta R5 võistlusauto laupäeval taas töökorda seadnud, mindi pühapäeva Rally 2 reeglitega taas rajale. Päev möödus ilma suuremate probleemideta vaid hommikupoole oli väheke probleeme piduritega. Päeva jooksul meeste tempo kasvas, näidates tiheda konkurentsiga rallil TOP 20 aegasid ja peale kuute katset sõitsid mehed üle finišipoodiumi Zlini linnas.

“Meie selle hooaja teine asfaldiralli FIA ERC sarjas on selja taga ja see kogemus, mille siit saime on väga väärtuslik. Saime ära sõita peaaegu kõik katsed, vaid eilne üks katse jäi meil sõitmata. Tänasega saame rahule jääda, seal kus tunne oli hea, lisasime tempot ja päeva lõpuks olid ajad võrreldes konkurentidega ka paranenud. Kogu ralli atmosfäär, kui katsete ääres on sadu tuhandeid pealtvaatajaid ja katsed on küll ülimalt keerulised ja samas fantastilised. MM-Motorsport meeskond tegi head tööd ja auto oli väga hea. Oleme rahul sellega, et esimesel korral siin võisteldes lõpetasime ralli ja kui järgmine kord siin stardime, on meil juba palju tööd tehtud. See ralli nõuab väga palju kogemust nendel katsetel, seda kinnitasid meile ka teised ERC sarja sõitjad,” rääkis Raul Jeets peale Barum Rally finišit.

Barum Rally võitsid Skoda tehasemeeskonna Skoda Fabia R5 autoga sõitnud Jan Kopecky ja Pavel Dresler.

31. augustil kell 23.15 on ETV ekraanil 52 minutiline Barum Rally eestikeelne kokkuvõte.