Raul Jeets lõpetas Rally Liepaja parima eestlasena 11. kohal (VIDEO)

AUTO - ERC LIEPAJA RALLY 2014Lätis, Liepaja ümbruses sõidetud autoralli Euroopa meistrivõistluste teise etapi teine päev pakkus Eesti sõitjatele vastakaid tundeid. Ralli lõppedes olid parimad eestlased 11. kohal Rally Liepaja lõpetanud Raul Jeets ja Andrus Toom (Ford Fiesta R5). Ralli võitsid soomlased Esapekka Lappi ja Janne Ferm (Škoda Fabia S2000).

Teise päeva esimesel katsel sõitsid parima aja välja Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X) ja olid päeva teisel katsel liider Lappi järel teised. Kuid avapäeva järel rallit Production Cup arvestuses juhtinud eestlaste rõõm oli üürike. Nimelt olid nad hommikul autot kinnisest pargist välja võttes 16 minutit hilinenud, ületades sellega minutiga lubatud ajalimiiti. Hilinemise põhjuseks oli Plangi sõnul see, et hommikune äratuskell oli ekslikult pandud tund aega õigest ajast hiljem helisema. Üheksandale katsele mehed juba ei startinud, kuna olid võistluste juhi otsusega lubatust suurema hilinemise tõttu võistluselt eemaldatud.

Raul Jeets ja Andrus Toom harjusid iga katsega aina enam uue Ford Fiesta R5 masinaga ja olid enne viimast katset absoluutarvestuse kuuendal kohal. Paraku tuli aga viimaselt katselt ajakaotust pea neli minutit ja üldarvestuses langesid mehed ralli lõppedes 11. kohale.

„Kuni viimase katseni sujus kõik hästi. Siis aga näitas auto viimasel katsel veateadet ja jäime seisma. Peale kolme minutit oli selge, et see teade oli ekslik ja saime jätkata. Kahju on heast kohast ja tulemusest, kuid oleme rahul sellega, et suutsime esimest korda R5 autoga head kiirust näidata,“ rääkis Raul Jeets peale finišit.

Ralli teine koht kuulub Lappi järel 20- aastasele Venemaa sõitjale Vassili Grjazinile ja tema kaardilugejale Dmitri Chumak’ile (Ford Fiesta S2000). Grjazini jaoks oli ehmatav hetk eelviimane katse, kui tal oli kasutada vaid neljas käik. Enne viimast katset hoolduses aga saadi see korda ja noormees lõpetas ralli 34,7 sekundit Lappist tagapool. Kolmas koht kuulus Craig Breenile ja Scott Martinile (Peugeot 207 S2000), kes kaotasid ralli kokkuvõttes Lappile pisut üle pooleteise minuti.

Pühapäevane võistlus oli ühtlasi ka Läti autoralli meistrivõistluste teiseks etapiks, R5 klassis olid Jeets ja Toom kaheksandad, N4 klassis said Mait Maarend ja Mihkel Kapp kolmanda koha. Karl-Martin Volver ja Margus Jõerand katkestasid peale avakatset, põhjuseks taas probleemid kütusesüsteemiga.

Eesti autoralli meistrivõistluste esimene etapp, Võrumaa talveralli sõidetakse 16. veebruaril.