Raul Jeetsile ja Andrus Toomile 50. Silveston Saaremaa ralli kolmas koht

Raul Jeets ja Andrus Toom Saaremaal. Foto: Ray Põder
Reedel alanud ja laupäeva õhtul Kuressaare kesklinnas finišipoodiumil lõppenud 50. Silveston Saaremaa ralli oli Tehase Auto meeskonnale Raul Jeetsile ja Andrus Toomile väga edukas. Suure osavõtjate arvu ja tugeva konkurentsiga rallil tõusid Raul ja Andrus poodiumile, kui sõitsid välja ralli absoluutarvestuse kolmanda koha.

SRT meeskonna poolt ette valmistatud Skoda Fabia R5 autoga sõitnud Raul ja Andrus lõpetasid ralli avapäeva neljandal kohal. Kui reedel sõideti enam-vähem kuivades tingimustes, siis laupäeval oli ainuke vihmavaba hetk finišipoodium Kuressaares. Laupäeva libedates oludes ilma suuremaid riske võtmata alustanud Raul ja Andrus tõstsid tempot ja kuuendal katsel saadud kolmas aeg tõstis nad ka üldarvestuses kolmandaks. Samas pakkus see katse neile ka piisavalt närvikõdi.

„Jõudsime katsel korra väljasõitnud konkurendi juures peatunud Kaspar Koitlale järgi ja tulime terve katse tema taga. Ega seal väga varianti mööda pääseda polnud. Viimases kolmandikus oli Leedu sõitja Giedrius Notkus tee ääres rehvi vahetanud. Koitlat ta nägi, meid mitte ja tuli kohe peale Koitlat rajale. See oli selline koht, kus kiirus oli 130 km/h ringis ja nägin kuidas ta rajale meie ette keeras. Jõudsime pisut pidurdada aga rallikrossist stiilis kergest kokkupõrkest ei pääsenud. Õnneks oli see nii kerge, et mõlemad autod kannatada ei saanud ja ta tuli pärast ja vabandas ka viisakalt,“ rääkis Raul Jeets peale kuuendat katset.

Päeva järelejäänud katsetel näidati samuti head ja konkurentsivõimelist kiirust ning tasuks tuli Raul Jeetsile ja Andrus Toomile Saaremaa ralli senine kõrgeim koht – kolmas. Ettepoole jäid ralli võitnud Ott Tänak ja Georg Gross (Ford Fiesta WRC) ning samuti SRT tiimi autoga sõitnud Nikolai Grjazin ja Jaroslav Fedorov (Skoda Fabia R5).

„Maru hea tunne on! Meie viimasest poodiumist Eesti meistrivõistlustel on möödas palju aega ja sellises konkurentsis tulla kolmandaks, see on võimas. Me võtsime täna asju nii, et valisime enda kiiruse vastavalt oludele ja enda tundele. See töötas ja mulle need olud täna sobisid. Kiidusõnad Andrusele, meeskonnale, toetajatele ning fännidele ja sõpradele raja ääres. Saaremaa korraldajad on teinud taas ühe vägeva ralli ja selle kõige pealt on väga hea minna Wales’i rallile, mis on meie selle aasta kolmas WRC ralli,“ rääkis Raul Jeets peale rallit.

Ralli detailsed tulemused: www.saaremaarally.eu/site/index.php/Eesti-kategooriad/Tulemused-publikule/index.html

Raul Jeetsi järgmine start on autoralli MM-sarja etapp Dayinsure Wales Rally GB, mis sõidetakse 26.-29. oktoobril. Seal on Raul stardis koos Kuldar Sikuga, klassiks WRC2 ja autoks Skoda Fabia R5.