Rehvisuits a´la carte, serveerituna kahel eri moel ehk Jump for Drift 2016

Mikka Viitala. Foto: Balticrace.lv
Suits ja veesambad olid võtmesõnad 09-10.07 toimunud suurel driftivõistlusel Laitse Rallypargis, kus näha sai nii meie, kui naaberriikide võistlejaid heitlemas erinevate tiitlite üle- Läti MV PRO-AM klassis, Eesti MV PRO-AM klassis, Eesti MV PRO klassis ja kuninglik NEZ Drift Championchip PRO klassile. Võistlejaid tuli kohale 64, mis on vägagi arvestatav hulk, eriti arvestades, et puudus STREET klass.

Laupäevane päev möödus treeningute tähe all, ning õhtul pani PRO-AM ennast kvalifikatsioonides paika pühapäevasteks finaalideks. Valmispanekuks see aga jäigi, sest keset PRO-AM-i finaale tabas Laitset selline äikesetorm, mida dritil enne pole nähtud. Pool võistlust sai vapralt läbi tehtud, kuid mingil hetkel kogunes rajale selline hulk vett, et seda polnud võimalik sealt eemaldada, ning rada muutus sõitjatele ja autodele ohtlikuks. Pildid seletavad edukalt, miks sai ürituse nimeks sellest hetkest „Jump for Dive“. Autod sõna otseses mõistes sukeldusid paarkümmend cm sügavasse loiku esimeses kurvis. Ääretult efektne ja midagi, mille nägemise üle iga driftisõber võib uhke olla – seda ei juhtu tihti. Tihti ei juhtu ka seda, et võistlus ilmastikuolude tõttu katkestatakese või edasi lükatakse. Nii sai PRO-AM klass oma lõpptulemused kirja kvalifikatsioonitabeli alusel. Paar-kolm tundi hiljem (ja ajakavast maas) suutis korraldusmeeskond kangelaslike ponnistuste tulemusel raja siiski nii kuivaks saada, et PRO-klassi sõidud said jätkuda. Nagu eelmisel NEZ sarja võistlusel Soomes, nii ka seekord kindlustasid eestlased endale kohad esikolmikus-seekord kõik kolm kõrgemat kohta. Mitmel Soome favoriidil lõppes võistlus küll juba enne lahingut tehniliste probleemide, või avarii tõttu. Selline see mootorisport kord juba on. Võitlus ise oli pinev ja nii mitmelgi korral pidi tribüünitäis pealtvaatajaid püsti kargama, et oma lemmikutele koos kommentaatorite ja korraldajatega kaasa elada. Finaalide ootamine oli seda kõike väärt, ning mitte ükski äikesetormis kannatada saanud seade ja vihmas oodatud tunnid ei saa seda nende käest ära võtta. Seda emotsiooni, mida inimesed drifti vaadates läbi elavad, ei saa kirjeldada-sellest ka ütlus-Drift on parim kohapeal.