Reimo Kerdt Balti supermoto meistrivõistluste avaetapil kolmas

Reimo Kerdt
Reimo Kerdt
Leedus Elektrenais sõideti selle aasta supermoto Baltimaade meistrivõistluste esimene etapp, kus 30 kraadises palavuses käisid Balti ja Leedu tiitlivõistluste punkte jahtimas sõitjad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt ja Poolast.

Eestlaste parima tulemuse eest hoolitses quadide masinaklassis võistlev Reimo Kerdt, kes oli nii mõlemas sõidus kui kahe sõidu kokkuvõttes kolmas. Mõlemad võidukihutamised võitis lätlane Varijs Kuzmins oma isa Aleksejs’i ees. Toomas Jalakas lõpetas sõidud neljanda ja viiendana, mis andis talle kokku neljanda koha. Kaupo Sleng oli nii sõitudes, kui kokkuvõttes üheksas.

S1 klassis võidutses venelane Alexander Latyshev, kes võitis mõlemad sõidud. Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas teise koha sõitudes teise ja neljandana lõpetanud leedulane Dinas Pozniakas ning poodiumi madalaimale astemele astus kummaski sõidus kolmas olnud lätlane Krists Zicmanis. Soomes elav eestlane Eero Madisson ebaõnnestus esimeses sõidus ühel hüppel, mille tulemusena pidi ta tsikli pidurihoova kohendamiseks peatama ning mitmed konkurendid said temast mööda. Lõpujoone ületas Madisson kümnendana. Teine sõit kulges noormehe jaoks tunduvalt paremini ja ta lõpetas Latyshevi järel teisena. Kokkuvõttes kuulus Madissonile viies koht. Kristjan Siilak sai sõitudes seitsmenda ja kaheksanda koha ning ta oli kokku seitsmes, Marek Virves oli nii sõitudes, kui kokku üheksas ja Joosep Laiksoo, kes oli avasõidus kuues, kuid teises katkestas, saavutas kokkuvõttes 13-nda koha.

Supermoto Baltimaade meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 3. augustil Riia lähistel “333” rajal. Eesti meistrivõistluste kolmas etapp sõidetakse aga juba järgmisel laupäeval 19. juulil Rapla kardirajal.