RGB motoringraja avaetapil stardis 5kordne maailmameister

Pekka Päivärinta ja Jussi Veräväinen. Foto: Tuomo Seppänen

RGB motoringraja Eesti meistrivõistlused saavad alguse juba sel nädalavahetusel, 18.-19. mail auto24ringil Pärnus. Stardis on hulgaliselt Baltimaade, Soome ja Venemaa tippsõitjaid eesotsas viiekordse külgvankrite maailmameistri Pekka Päivärintäga.

Võistlussõidud toimuvad nii laupäeva õhtul kui pühapäeval ja tõotavad tulla põnevad. Klassis Superbike on rajal MM-il osalev Hannes Soomer ning Ducatidel oma debüüthooaega tegevad Vihurmoto sõitjad Mihkel Osula ja Sander Luik. Kindlasti on üks atraktiivsemaid külgvankrite klass, kus lisaks Päivärintäle ja tema paarimehele Jussi Veräväinenile tuleb rajale pool tosinat korvipaari Soomest, kellele pakuvad konkurentsi ka eestlased eesotsas samuti MM-il osalevate Eero Pärmi/Lauri Lipstokiga.

Avaetapi puhul on lisaks Eesti, Läti ja Leedu MV etapile tegu ka Balti meistrivõistluste etapiga – seegi 4-etapiline sari on tänavu kolme Balti riigi vahelise koostööna uuenduslik.

RGB Baltic motoringraja Eesti meistritiitlile võisteldakse klassides Superbike, Superstock, külgvankrid ja Mini GP-100. Eesti karikavõistlused toimuvad klassides B1200, B600, C-klass ja VihurMoto Rahvaliiga.

Uues võistlusklassis 300 võib võistelda Euroopas A2 kategoorias müüdavate mootorratastega (näiteks Kawasaki Ninja 300, Yamaha YZF-R3, jt). See on mõeldud üheks motoringrajale nn sisseastumise klassiks, on kahe aastaga kiirelt kogunud populaarsust World Superbike MM-sarjas ning käesolevast aastast kavas lisaks Eestile ka teistes Balti riikides ja Skandinaavias.

Laupäeval, 18. mail algavad treeningud kell 15:40 ja võistlussõidud kell 19:00, pühapäeval on treeningute algus kell 10:00 ja esimene võistlusstart antakse kell 14:00.

Lisainfo: www.balticrr.eu