Roland Poom ja Ken Järveoja said Rally Estonialt väga hea tunde, millega on hea minna Soome MM-rallile

Roland Poom ja Ken Järveoja. Foto: Raivo Remmelgas

Shell Helix Rally Estonia 2019 jätkus pühapäeval kuue kiiruskatsega ning kokku ootas võistlejaid 59,90 katsekilomeetrit. Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T19) alustasid koduse hooaja kõige tähtsama ralli viimast võistluspäeva Estonian Junior Challenge sarja ja Eesti meistrivõistluste klassi teiselt kohalt. Liidritest, kelleks olid Ken Torn – Kauri Pannas, jäid nad laupäeva järel maha 47,3 sekundiga.

Pühapäeva alustati Aiaste ja Prangli katsete topelt läbimistega ning kõigil neljal katsel näitasid Roland ja Ken oma võistlusklasside teist resultaati. Ralli viimase kruusakatsena sõideti Saverna katse, mis oli Shell Helix Rally Estonia punktikatseks. Sarnaselt laupäevaga võitsid just päeva viimase kruusakatse Poom – Järveoja ning pühapäeval teenisid selle eest ka punktikatse lisapunktid.
Tänavuse WRC Promotsiooniralli lõpetas Tartu linnakatse, mille järel suundusid võistlejad Tartu Raekoja platsil asunud poodiumile. Viimasel katsel Roland ja Ken enam suuri riske ei võtnud ning näitasid katse kuuendat aega.

15 kiiruskatse kokkuvõttes võtsid Eesti meistrivõistluste klassi EMV3 ja Estonian Junior Challenge arvestuse võidu Torn – Pannas. Poom – Järveoja jäid saarlastest 151,72 katsekilomeetri läbimise järgselt maha 57,7 sekundiga.

„Eile oli keeruline, aga õhtuks saime hoo ülesse ja päeva viimaselt kruusakatselt saime katsevõidu. Täna hommikul alustasime kohe hea tempoga ning tunne oli hea. Täna saime ka Estonian Junior Challenge arvestuses Powerstage katsevõidu. Kõige tähtsam on, et Soomeks on tunne päris hea. Saime siit palju ideid, et mida seadistuse osas teha, kui olud muutuvad ja see on väga hea. Kui vaadata meie Eesti meistrivõistluste ja MM-i seisu, siis MM-i osas on hetkel pointi rohkem suruda.
See kas saan ka Soome eel sama autoga Soome teedel testida, selgub järgmisel nädalal,“ võttis Roland Shell Helix Rally Estonia kokku.

Shell Helix Rally Estonia 2019 EMV3 klassi ja Estonian Junior Challenge arvestuse lõpptulemused

1.Torn – Pannas Ford Fiesta R2T19 1:28:15,7
2.Poom – Järveoja Ford Fiesta R2T19 +57,7
3.Virves – Pruul Ford Fiesta R2T 2:28,4

Rolandi ja Keni hooaeg jätkub kolme nädala pärast Soomes, kus 1.-4.augustini sõidetakse autoralli MM-sarja üheksas ja JWRC arvestuse neljas MM-etapp.