Roland Poom – Ken Järveoja lõpetasid Saaremaa ralli suurepärase teise kohaga!

Roland Poom – Ken Järveoja. Foto: Timo Anis

Saaremaa ralli jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega ning Roland Poom – Ken Järveoja alustasid hooaja viimast võistluspäeva absoluutarvestuse neljandalt kohalt.

Laupäeva esimeselt katselt MM-Motorsport meeskonna Ford Fiesta R5 autoga sõitnud Poom – Järveojale kolmas aeg.
Järgeneva katsega tõusid mehed, tänu konkurentide katkestamisele, koha võrra ning päeva esimesele hoolduspausile tuldi kolmandal kohal. Teist kohta hoidnud Raul Jeets – Andrus Toomile kaotati 9,2 sekundiga.
Järgneval katseteringil ootasid ees Saaremaa klassikud Kaugatoma ja Undva ning just viimasel tegid sõiduvea ja kaotasid aega Jeets – Toom, mis tähendas, et Poom – Järveoja olid tõusnud absoluutarvestuse teisele kohale. Viimase katseteringi eel hoiti Jeets – Toomi ees 2,6 sekundilist edu ning ees ootasid põnevad 36,59 katsekilomeetrit.
Kuigi kogenumad Jeets – Toom surusid viimasel kolmel katsel kõvasti, siis Poom – Järveoja näitasid kindlat sõitu ning sõitsid kolmest viimasest katsest kahel välja teise aja.
WRC autol sõitnud ja Saaremaa ralli 2019 võitnud Georg Gross – Raigo Mõlderist jäid Roland Poom – Ken Järveoja 13 kiiruskatse kokkuvõttes maha kahe minuti ja 42,7 sekundiga. Jeets – Toomi edestati ralli lõpuks 6,9 sekundiga.
Lisaks Saaremaa ralli absoluutarvestuse teisele kohale, võitsid Poom – Järveoja klassi EMV2. Lisaks kuulus meestele Saaremaa ralli eriauhind „Parimad noored“.

„Ilmselgelt ma ei oodanud kohe esimeselt rallilt neljaveolise autoga sellist tulemust, aga eks siin teistel oli ka ebaõnne, kuid tegime ka ise head sõitu ja täpselt selle tempoga, mis vaja. Ralli alguses arvasin, et kui oleme ralli lõpuks TOP5 oleks väga rahul, aga kohe esimesest katsest alustasime enda klassi võiduajaga ja nii need ootused veidi kasvasid. Ralli lõpuks sain juba aru, mis see auto konkreetsetes olukordades teeb. Eks õppimist oli ja on ka edasi selle autoga, kuid siit on hea edasi minna,“ võttis õnnelik Roland Poom Saaremaa ralli kokku.