Romeo Karu võitis 85cc klassi noorte karikasarja kolmanda etapi

La

Romeo Karu. Foto: Helen Urbanik
upäeval toimus Järva-Jaanis motokrossi Eesti noorte karikasarja kolmas etapp, mille klassis 85cc võitis Romeo Karu. BucciMoto Pitbike sarja teise etapi tähtsõitjaks oli prantslane Mike Valade, kes tehniliste probleemide tõttu etapivõitu ei saanudki. Järva-Jaani meistriks klassis MX Open krooniti Meico Vettik.

Üheksas masinaklassis oli Järva-Jaani krossirajale võistlema tulnud 150 võidusõitjat ja kõigis klassides jagus pika päeva jooksul põnevaid võidusõite.

Citroen 85cc klassis oli joonel enamik Eesti kiiremaid poisse. Esimese sõidu stardist said kõige paremini minema Kevin Sleng (Kose AMK, KTM) ja sarja liider Mikk Martin Lõhmus (HRC Eesti Racing Team, KTM), kellest mõne ringiga möödus Romeo Karu (KTM Racing Estonia, KTM). Karu jäi sõidu liidriks lõpuni, kuid viiendaks ringiks oli teiseks tõusnud Martin Michelis (RedMoto Racing, KTM), Sleng langes kolmandaks ja sellises järjestuses ka lõpetati. Teist sõitu asus Karu kohe juhtima ja Sleng tema järel teiseks, ka Michelis sai hea stardi, kuid tegi sõidu esimeses osas paar sõiduviga ning pidi hakkama liidreid tagantpoolt jälitama. Michelis sõitis selles sõidus välja ka kiireima ringiaja 2.8,381 ja oli neljandaks ringiks Slengi seljataga, suutes konkurendist korraks ka mööduda, kuid jättes „ukse siiski lahti“ nii, et Sleng sai oma positsiooni tagasi. Lõplikult panid poisid kaalukausi omavahel paika alles finišis, kus ühe mahajääja ettejäämist Michelis edukalt ära kasutas ning ette lipsas. Etapivõit Karule, teine Michelis ja kolmas Sleng. Karu hoiule usaldati aastaks ka Jaan Heinsalu nimeline rändkarikas Järva-Jaani parimale 85cc klassi sõitjale.

Citroen 65cc klassis pidasid omavahel vägeva lahingu maha kaks head sõpra Joosep Pärn (Pärnu Motoclub, KTM) ja Richard Paat (AYR Racing Team, KTM). Esimese sõidu stardis sõitis Pärn puusse kinni, kuid esimese ringiga suutis ta marulist tempot tehes mööduda juba 13 konkurendist.
Pärna tempo oli sõidus nii kõva, et lähimat konkurenti Paati edestas ta parimal ringil kolme sekundiga. Teiseks ringiks oli Pärn Paadi selja taha tõusnud, ent kõigist pingutustest hoolimata ei õnnestunud sõpra siiski püüda. Finišis jäi vahe 8 sekundit Paadi kasuks. Kolmas oli Romeo Pikand (Viljandi VMK, KTM). Teises sõidus asus jälitaja rolli Paat ning seekord sõitis tema välja kiirema ringi, kuid ka sellest ei piisanud, sest vahe finišis jäi 3,5 sekundit Pärna kasuks. Kolmas oli seekord Kennert Nurja (AYR Racing Team, KTM). Etapi võitis Pärn, Paat oli teine ja Nurja kolmas.

50cc klassis oli sarja liidril, lätlasel Jekabs Kubulinsil seekord ebaõnne ja kõige stabiilsemat tulemust ja paremat kiirust näitas hoopis Enriko Peilman (RedMoto Racing, KTM), kes võitis esimese sõidu ja oli teises teine ning kindlustas etapivõidu. Kubulins võitis teise ja leppis esimeses kolmanda kohaga, olles kokkuvõttes teine. Poodiumi kolmandale astmele astus Karl Teesalu (RedMoto Racing, KTM, sõitudes teine ja kolmas koht).

Toit’s PW/Mini klassis oli seekord rajal seitse motokrossis esimesi samme tegevat last. Etapi võitis kõige stabiilsemalt sõitnud Lucas Leok (Sõmerpalu MK, KTM), teine oli Mattias Tamekant (RedMoto Racing, KTM) ja kolmas Krevor Marcel Nõmme (Kahro Racing, KTM).

Prantsuse pitbike’ide staar Mike Valade leppis kolmanda kohaga

Mike Valade. Foto: Helen Urbanik

Paralleelselt noortesarjaga toimus Järva-Jaanis ka BucciMoto Pitbike Cup teine etapp. Laager.ee Pitbike A klassis lõi kaasa võistluse üks nimekamaid sõitjaid, mitmekordne Prantsuse ja Itaalia meister pitbike’idel, BucciMoto tehasesõitja Mike Valade.

Ta läks konkurentidel kohe stardis eest ja edestas esimese sõidu finišis lätlast Ralfs Skopansit (BucciMoto) enam kui 23 sekundiga. Kolmas oli Henri Remma (Freetime Racing, YCF). Sama stsenaarium, kus Valade kõigil eest sõidab, näis korduvat ka teises sõidus, kuid peale neljandat ringi pidi ta tehniliste probleemide tõttu katkestama. Sõidu ja etapivõidu kindlustas nii Remma, kuna ka Skopans ei lõpetanud sõitu. Teine oli selles sõidus Juss Maidla (Kagu MK, BucciMoto) ja kolmas Andren Kaju (Viljandi VMK, BucciMoto). Kokkuvõttes oli Maidla teine ning Valade astus poodiumi kolmandale astmele. Kaasik&Raja Pitbike B arvestuses oli esikolmik Meelis Sarapuu (Mini RC, Pitpro), Janis Ozolins (Läti, Pitpro) ja Sven Seinpere (Mini RC, BucciMoto).

MiniDirt 88 Semi klassis võitis esimese sõidu kindlalt lätlane Jurijs Sigajevs (BucciMoto). Teist kohta hoidis pikalt selle sõidu ainus naisvõistleja Kristel Raba (Viljandi VMK, Pitpro), kellest viimasel ringil siiski möödusid klubikaaslane Kaido Raud (YCF) ja sarja üks peakorraldajaid Marko Lepik (Mini RC, BucciMoto). Teist sõitu läks Sigajevs samuti juhtima Lepiku ees, keda seiras Raud ja kellel õnnestuski viiendal ringil Lepikust mööda sõita ja ühtlasi võtta ka sõiduvõit, kuna Sigajevs katkestas. Lepik oli teine ja Raba kolmas. Kokkuvõttes sai esikoha Raud Lepiku ja Raba ees.

UNB Pitbike 35+ klassi esimeses sõidus sai Marko Lepik päeva esimese sõiduvõidu Sigajevsi ja Romet Ahi (Mini RC, Pitpro) ees. Teises sõidus sai ta aga kehva stardi ning pidi leppima alles neljanda kohaga. Sõidu võitis vanameister Mati Tagapere (Mini RC, Rotek) Ahi ja Sigajevsi ees. Tagaperele kuulus võit ka kokkuvõttes, Lepik teine ja Ahi kolmas.

Järva-Jaani meistriks krooniti Meico Vettik

Meico Vettik. Foto: Helen Urbanik

Päevale panid punkti Järva-Jaani lahtised meistrivõistlused klassis MX Open, kus rajal said kokku mitmed noored tulevikutähed ja juba tuntud nimed nii kohalikus kontekstis kui kaugemal. Põnevat võidusõitu pakkusid kvalifikatsiooni neli kiiremat Hendrik Talviku (Paikuse MK, KTM), Meico Vettik (KTM Racing Estonia, KTM), Tamur Talviku (Paikuse MK, KTM) ja Ardo Kaurit (AYR Racing Team, Yamaha). Esimeses sõidus võtsid vennad Talvikud stardivõidu ja asusid sõitu juhtima, Vettik asus neid jälitama alles esimese kümne lõpuks. Kõigist konkurentidest peale Hendrik Talviku õnnestus Vettikul ka mööduda, Tamur Talviku jäi selles sõidus kolmandaks. Ka teise sõidu stardi võitis Hendrik Talviku, teisel kohal sõitis Kaurit, kuid seekord ei pidanud Vettik enam nii paljude möödasõitudega vaeva nägema ning pani neljandal ringil paremuse maksma ka Talviku ees. Tamur oli ka selles sõidus kolmas. Sõidu ja Järva-Jaani meistri rändkarika viis koju Vettik, teine oli kokkuvõttes Hendrik ja kolmas Tamur Talviku.

Noortesarja järgmine etapp toimub 11. juunil Türil, pitbike’ide sari jätkub 2. juulil Linnamäel.

Täname ka toetajaid Hartwall Jaffa ja Jungent.