Romeo Pikand võitis noorte motokrossisarja viienda etapi 65cc klassi põnevussõidu

65cc start, Romeo Pikand (655). Foto: Helen Urbanik
Eile peeti Tartumaal Äksis Eesti noorte motokrossi karikasarja viies etapp, mille põneva heitluse klassis 65cc võitis Romeo Pikand.

Klass 65cc oli seekordsel võistlusel kõige osalejaterohkem, joonel oli koguni 36 noort võidusõitjat, kes otsustati kvalifikatsiooni põhjal jagada kahte sõitu: 20 kiiremat A-grupis ja ülejäänud B-grupis. Kvalifikatsiooni kiireim oli Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kes edestas Romeo Pikandit (KTM, Viljandi VMK) 0.2 sekundiga. Kuusk läks juhtima ka esimest sõitu ning nad pidasid Pikandiga maha põneva heitluse, kui Viljandi noormees suutis Kuusest mööda kihutada alles viimasel ringil. Kolmanda koha võttis Egor Šatohhin (KTM, Venemaa), kes kaotas liiderpaarile juba 19,9 sekundit.
Teises sõidus suutis Pikand kohe juhtima minna ja säilitas oma koha finišini, kuid Kuuse kaotus talle oli vaid 1,5 sekundit. Selles sõidus tuli kolmandanda üle finišijoone Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi VMK). Kokkuvõttes moodustasid klassi esikolmiku Pikandi, Kuusk ja lätlane Raivo Laicans (mõlemas sõidus neljas koht). 65cc B-grupi esimeses võistlussõidus olid kiiremad Jan Marten-Paju, Rasmus Avik (mõlemad Husqvarna, RedMoto Racing) ja Silver Romandi (KTM, RedMoto Racing) ja teises sõidus Paju, Tõnu-Kaspar Teesalu (KTM, Karksi Racing Team) ja Avik.

Klassis Pitbike Open toimus Äksis kolmas Eesti meistrivõistluste etapp, kus Heido Havam (BucciMoto, HRC Eesti Racing Team) taas ülekaalukalt mõlemad võistlussõidud võitis. Mõlemas sõidus võttis teise koha Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC) ja kolmas oli Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK).

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik

Noortesarja klass 50cc oli samuti osalejeterohke, 32 esikohale pürgijat, kes jagunesid kahte gruppi. Tänavune Eesti võistluste konkurentsitu liider Eeka Laaksonen (KTM, Soome) oli taas oma sõiduvees, võites nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Esimeses sõidus sai tema järel teise koha kaasmaalane Samuel Paalasmaa (Husqvarna), kolmas oli Toms Dankerts (KTM, Läti). Teises sõidus napsas Dankerts teise koha, kolmandaks tõusis Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing). Kokkuvõttes oli esimene Laaksonen Dankertsi ja Paalasmaa ees. B-grupi esimese sõidu võitis Jakob Burmann (Husqvarna, RedMoto Racing), Karel Vahur Vingisaare (KTM, Viljandi VMK) ja Henrik Sootsi (Polini) ees. Teises sõidus võttis võidu Vingisaar Ottomar Saagi (KTM, Viljandi VMK) ja Ramon Kukkuri (KTM) ees.

Romet Jundas (KTM, KTM Racing Team Estonia) sai oma elu esimese poodiumikoha ja seda kohe kõige kõrgemal astmel kõige pisemate klassis 50 PW/Mini. Jundas võitis esimese sõidu ja oli teises teine. Päeva kokkuvõttes oli teine Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) ja kolmas Edvin Jürgen (Husqvarna, Viljandi VMK).

Klassis 85cc viis Kirill Kadorkin (KTM) võidu Venemaale ühe teise ja ühe esimese kohaga. Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme) pidi sama punktisumma, kuid vastupidiste sõitude tulemustega leppima teise kohaga. Kolmas oli lätlane Janis Kubulins (Husqvarna, neljas ja kolmas koht).

Jüri Saluste (Husqvarna, RedMoto Racing) võitis kindlalt klassi 125cc mõlemad võistlussõidud ja ka üldkokkuvõttes Kermo Kaldma (Suzuki, MK Sinilind) ja Karl Koogi (KTM, Mini RC) ees. Äksi karikasarja klassi MX Open arvestuses oli esimene endurokal kihutanud Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ja Isade arvestuses Rene Peilman (Yamaha, Roosna-Alliku MK).

Quadi klasside paremad: Quad 100/200 1. koht Rasmus Sõna (Honda, Äksi MK), 2. koht Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team); Quad Open 1. Siim Saat (Yamaha, Saaremoto), 2. Rain Vaikmäe (KTM, Linnamäe Krossiklubi); Quad Kids 1. Karl Koho (Apex, Äksi MK), 2. Pätrik Ilm (Apex, Linnamäe Krossiklubi), 3. Gert Daniel Ilm (Apex).

Äksi karikasarja arvestuses osalenud Mini MX Semi 88 klassi liider oli Kaido Raud (YCF, Viljandi VMK), kellele avaldas siiski tõsist vastupanu Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK), kolmandaks tuli Keret Kippari (YCF).

Eesti noorte motokrossi karikasari jätkub 29. juulil Sõmerpalu krossirajal koos BucciMoto Pitbike karikasarja kolmanda etapiga.