Sahkar KTM Racing alustas Hollandi meistrivõistlusi positiivse emotsiooniga

Karel Kutsar. Foto: Sahkar KTM Racing
Pühapäeval tehti Emmeni motokrossirajal algust tänavuste Hollandi motokrossi meistrivõistlustega. Nii motokrossi MM kui EM sarjas kaasa tegev Eesti meeskond Sahkar KTM Racing oli Emmenis stardis kokku nelja sõitjaga ja tiheda konkurentsiga ning raskel rajal peetud võistluselt saadi häid tulemusi. Stardipuude täis saamisega polnud probleeme, osades klassides ei saanudki kõik osalejad põhisõitudesse.

MX2 klassis oli Sahkar KTM Racing esindatud kahe sõitjaga, Harri Kullas ja Karel Kutsar. Kokku alustas päeva selles klassis 53 sõitjat, kellest põhisõitudesse sai 40 sõitjat. Harri Kullas oli ajasõidus seitsmes, Karel Kutsari koht oli 13. Avasõidus liikus Kullas tõusvas joones, avaringilt tuli ta kaheksandal kohal. Ta parandas oma kohta ja kolmanda ringi lõppedes oli ta viies, kus ka sõidu lõpetas. Karel Kutsar kukkus sõidu alguses, olles sel hetkel 24. kohal ja nii langes ta mitmeid kohti. Küll suutis ta sõidu lõpuks ennast tõsta 23. kohale. Teises sõidus oli Kullas stardis võistlejaterivi eesotsas ja pidas läbi sõidu hea lahingu Aleksander Tonkoviga. Viimasel ringil pääses Kullas konkurendist taas mööda, kuid pidi koha loovutama ja finišeeris neljandal kohal. Karel Kutsar liikus läbi terve sõidu teises kümnes, olles parimal hetkel 13. kohal. Tema lõplikuks kohaks jäi tihedas konkurentsis 17. koht. Esimese etapi kokkuvõttes oli Harri Kullas neljas ja Karel Kutsar 21. Etapi võitis Glenn Coldenhoff Romain Febvre ja Aleksander Tonkovi ees.

125 cc klassis oli Sahkar KTM Racing meeskonna sõitjatest stardis Hardi Roosiorg. Kokku startis ajasõitu 58 sõitjat ja kahjuks toimus ka üks suurem kukkumine, mistõttu ajasõit varem ka lõpetati. Hardi Roosiorg ei olnud selleks ajaks väga head aega veel välja sõitnud ja nii kuulus talle 29. koht. Esimene sõit tõi Roosiorule tagasilöögi, kui ta esmalt teise ringi lõpuks oli tõusnud TOP 20 piirimaile. Edasisese tõusu nurjas aga piirdeaeda sõitmine, mille tulemusel jäi pehmest plastikust aed tsikli tagaratta külge kinni ja kadusid pidurid. See tähendas ka kahjuks boksi pööramist. Kuid teises sõidus näitas noormees, milline tema tegelik kiirus on. Stardikurvis esimeste seas olnud Roosiorg võitles väga tihedas konkurentsis sõites endale välja seitsmenda koha. Etapi kokkuvõttes oli tema koht 12, etapi võitis mõlemad sõidud võitnud Davy Pootjes Max Engeleni ja Bas Vaesseni ees.

85 cc klassis sõitis Sahkar KTM Racing meeskonna värvides Belgia tulevikumees Jago Geerts, kes oli ajasõidus teine. Kokku oli osalejaid selles klassis 50. Kahjuks sõideti Geerts’ile avasõidu stardis külje pealt sisse ja ta pidi sõidu katkestama. Teises sõidus oli ta aga klass omaette, kui ta selle võitis, edestades teist kohta pea 22 sekundiga. Etapi kokkuvõttes oli ta kuues, võidu sai Sander Agard Michelsen Rick Elzinga ja Roan Van de Moosdijk’i ees.

Lauri Roosiorg, Sahkar KTM Racing juht: „Kuigi päeva alguses oli meil tagasilööke, andsid päeva teised sõidud väga hea emotsiooni kogu meeskonnale. Harri oli väga poodiumikonkurentsis, Karel võitles samuti, tema tulemust pärssis avasõidu kukkumine. Hardi teise sõidu seitsmes koht oli selles konkurentsis väga tugev tulemus ja Jago teise sõidu ülekaalukas võit näitas, et Hollandi selle klassi valitsev meister on tugev soosik ka tänavusele tiitlile.“

Sahkar KTM Racing meeskonna järgmiseks stardiks on Hollandi meistrivõistluste teine etapp nädala pärast. Kahe etapi vahelisel ajal ollakse meeskonna Belgia baasis ja tehakse kohalikel radadel trenni.