Sahkar KTM Racing ja Hardi Roosiorg Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluse avaetapi poodiumil

Hardi Roosiorg. Foto: Rauno Kais
Hardi Roosiorg. Foto: Rauno Kais
Selja taha jäänud nädalavahetus oli Sahkar KTM Racing meeskonna jaoks taas töine ja meeskonna neli sõitjat olid stardis nii Eestis, Hispaanias kui Saksamaal. Kavas olid maailmameistrivõistlused, Euroopa meistrivõistlused ja Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapp Türil.

Türil oli Sahkar KTM Racing sõitjatest stardis Hardi Roosiorg, kes sellel aastal sõidab MX2 juunior klassis, mille konkurents oli Türil tugev. Lisaks kodustele konkurentidele oli stardis koos Roosioruga Euroopa MV osalev Tomass Šileika, kes on seal hetkel viies mees. Ilmastikuolud olid Türil väga vihmased ja rada muutus ohtlikuks ning korraldajad otsustasid peale esimest sõitu teised sõidud ära jätta. Just Šileika oli Roosioru suurimaks konkurentiks, seda juba alates ajasõidust, mille kallutas lõpuks oma kasuks Roosiorg, kes Šileikat 0,3 sekundiga kiirel ringil edestas. Sõidus oli Roosiorg alguses liidrikohal, kuid siis möödus Šileika temast. Šileika suutis lõpuosas edu sisse sõita ja võitis sõidu 8,5 sekundilise eduga Hardi Roosioru ees.

„Šileikaga algas võitlus juba ajasõidus, kõigepealt olin mina kiirem, siis sõitis ta selle üle ja siis sõitsin mina tema aja üle, mis jäi ka esimeseks ajaks. Sõidus sain hästi minema, kuid esimese ringi lõpus tegin vea ja Šileika pääses mööda. Suutsin temaga alguses samas tempos liikuda, kuid lõpus tulid vead ja ta libises pisut eest. Sain siiski hea tempo üles ja tegin kolmanda kohaga 47 sekundilise vahe sisse. Kokkuvõtvalt: KTM tsikkel töötas hästi ja mehaanik tegi head tööd, enda sõit oleks võinud pisut parem olla,“ võttis Hardi Roosiorg avaetapi kokku.

Hispaanias, Talavera De La Reina rajal jätkusid motokrossi maailmameistrivõistlused, mille raames sõideti ka EMX250 klassi Euroopa meistrivõistluste etapp. Sahkar KTM Racing oli väljas kahe sõitjaga, MX2 klassis Harri Kullas ja EMX250 klassis Karel Kutsar. Kullas oli eelkvalifikatsioonis 18, kvalifikatsioon andis talle 15. koha. Avasõidu lõpetas Kullas 15. kohal, teise aga 17. kohal ja oli etapi kokkuvõttes 16. Etapi võitis taas mõlema sõidu võiduga Jeffrey Herlings.

„Vabatrennid ja eelsõidud näitasid, et kiirust on. Kahjuks olid täna mõlemad stardid kehvad. Rada oli üsna porine ja ühe põhisoonega, mistõttu oli mööda raske saada. Kuid see pole vabandus. Jäin ise ka mõne mehe taha liiga pikaks kinni, mis oli halb. Ei ole rahul nädalavahetusega,“ rääkis Kullas peale etappi.

Karel Kutsar oli EMX250 klassi ajasõidus 22, kuid mõlemas sõidus suutis ta teha korralikud stardid. Kahjuks aga ei saanud ta ei esimesest ega teisest sõidust tulemust kirja, kui pidi mõlemad katkestama. „Ajasõit polnud hea. Kohapeal oli väga kuum ja rada kasteti, misjärel oli see porine ja ühe hea soonega. Kahjuks oli alati keegi kiirel ringil ees. Sõitudesse sain stardikoha valida sissepoole, mis oli hea ja esimeses stardis olin neljas ja jätkasin ka sellel kohal. Siis aga läks tagapidur blokki ja keerasin boksi ära. Mehaanikud üritasid seda küll toimima saada aga see polnud nii kiirelt võimalik ja pidin siiski katkestama. Teises sõidus start taas korralik, olin kümnenda koha piiril ja otsustasin kohe teh tugeva sprindi, et esimese otsa meestega kaasa minna. Järsku oli üks mees rajal ees pikali ja sõitsin talle otsa. Langesin 22. kohale ja hakkasin taas kohta parandama. Siis läks aga tagapiduri tross puruks ja sõitsin ühele konkurendile kurvis otsa, õnneks kumbki viga ei saanud, mina aga tulin taas boksi ära,“ oli Kutsari kommentaar peale sõitu. Etapi võitis Sullivan Jaulin, kes oli avasõidus teine ja teise võitis.

Sahkar KTM Racing meeskonna noorim liige, Belgia sõitja Jago Geerts osales nädalavahetusel Saksamaal 85 cc klassi Euroopa meistrivõistluse loodetsooni kvalifikatsooni teisel etapil. Avaetapil Taanis mõlemad sõidud võitnud Geerts oli Saksamaal avasõidus üheksas ja teises kuues. Kokku andis see etapil viienda koha ja peale kahte etappi on ta teisel kohal, liider on Saksamaa etapi võitnud Jorge Garcia Prado, kelle edu Geertsi ees on kaheksa punkti.

Juba sellel nädalal, laupäeval, 17. mail toimub Sahkar KTM Racing meeskonna kodurajal, Tartumaal Haaslava vallas asuvas Lange motokeskuses populaarse Läti sarja Superkauss etapp, kus kohal palju kiireid sõitjaid Baltikumist ja Euroopast. Sahkar KTM Racing meeskonna sõitjatest on stardis Harri Kullas, Karel Kutsar ja Hardi Roosiorg.