Sahkar KTM Racing meeskonna hooaeg jätkus Tšehhis Loketi krossirajal

Harri Kullas. Foto: Rauno Kais
Motokrossi MM-sari oli nädalavahetusel Tšehhi Vabariigis, kus Loketi kõval rajal sõideti selle aasta 14. etapp, lisaks MXGP ja MX2 klassidele oli see võistlus ka Euroopa meistrivõistluste etapiks klassile EMX125. Sahkar KTM Racing oli väljas kahe sõitjaga, MX2 klassis Harri Kullas ja EMX125 klassis Hardi Roosiorg.

Kullas sõitis laupäeval välja kvalifikatsioonis 13. koha, mis lubas pühapäevastesse startidesse üsna korralikud stardikohad. Mõlemas sõidus sai Kullas 17. koha.

„Kvalifikatsioonis olin pikalt TOP 10 seltskonna järel, kahjuks ei suutnud mööduda ühest konkurendist ja tagant tulid veel mõned kiired mehed mööda. Tegelikult oli see täitsa enam-vähem koht, mille pealt sain pühapäeval hea stardikoha valida. Esimeses sõidus reageerisin pisut liiga vara stardis, kõrval üks konkurent nõksatas ja ma läksin sellega kaasa. Stardist sain üsna viimaste hulgas minema, kuid paari esimese kurviga sain kohta kõvasti parandada. Kahjuks oli aga siis üks situatsioon, kus kaotasin taas kohti. Suutsin küll oma positsiooni parandada, kuid siis hakkas tehnika tõrkuma ja ei saanud nii sõita nagu oleks soovinud. Teises sõidus mõjutas tulemust seesama tehniline probleem, millele me kahe sõidu vahel lahendust ei leidnud. Põhimõtteliselt sõitsin selle sõidu läbi, nägin küll konkurente ees, kuid järele neile sõita ei saanud“ võttis Kullas nädalavahetuse kokku.

Kokkuvõttes oli Kullas etapil 19. kohal. Etapi võitis Jordi Tixier. Sarja liider ja valitsev maailmameister Jeffrey Herlings peab jääma eemale suure tõenäosusega kõikidest selle aasta järelejäänud etappidest, kuna kukkus eelmisel esmaspäeval heategevuskrossil ja vigastas jalga. Mees loodab siiski olla tagasi hooaja viimasel etapil, et kindlustada oma kolmas MM-tiitel.

EMX125 klassis oli taas sõitjaid palju ja konkurents tihe, kokku alustas nädalavahetust 64 noort sõitjat, teiste hulgas ka Sahkar KTM Racing sõitja Hardi Roosiorg. Oma kvalifikatsioonigrupis oli ta 16, edasi põhisõitudesse pääses 15 ja edasipääsust jäi lahutama 0,264 sekundit. Seega ootas teda ees Last Chance sõit, kust pääsevad edasi 10 esimest, kaks järgmist jäävad nö reservi. Hardi Roosiorg lõpetas sõidu 13. kohal, mis tähendas, et tema nädalavahetus oli sellega läbi.

„Ei ole üldse rahul selle nädalavahetusega, ei saanud sõiduga hakkama. Last Chance sõidus oli võimalus täiesti olemas, kuid kukkusin kaks korda ja kuigi sõitsin paljudest mööda, jäi sõit lühikeseks, et jõuda kümne parema hulka,“ rääkis Roosiorg.

Sahkar KTM Racing meeskonna järgmine start on juba sellel nädalavahetusel, kui sõidud toimuvad Lommeli liivarajal, tegu on nii MM-sarja kui ka EMX125 klassi etapiga, EMX125 klassile on see hooaja viimaseks etapiks.