Sahkar KTM Racing meeskonnale motokrossi Eesti meistrivõistlustelt täiskomplekt medaleid

Harri Kullas. Foto: Rauno Kais
Laupäeval, 6. septembril sõideti Tihemetsas, Lauri krossirajal selle aasta Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp. Sahkar KTM Racing meeskond läks starti eesmärgiga tuua koju kõrgeid kohti ja hooaja lõppedes on meeskonnal ette näidata selle aasta Tridens Eesti motokrossi meistrivõistlustelt kuld, hõbe ja pronks.

MX2 junior klassis läks Hardi Roosiorg starti sarja liidrina ja võitis mõlemad sõidud veenva eduga. See tähendas Hardile esimesel hooajal 125 cc klassi tsikliga Eesti meistritiitlit Tihemetsas teise koha saanud Karl-Robert Reinikese ja viimasel etapil samuti kolmas olnud Aron Lenziuse ees. Hardi edu oli vastavalt 19 ja 20 punkti. MX2 junior klass sõitis koos MX2 klassiga ja Hardi Roosioru kiirus võrreldes suuremate tsiklitega sõitvate konkurentidega oli muljetavaldav, kvalifikatsioonis oli ta kahe meeskonnakaaslase, Harri Kullase ja Karel Kutsari järel kolmas. Ühistes sõitudes oli ta vastavalt viies ja neljas.

“Väga hea päev oli ja see, et sain ennast sõitudes MX2 klassi poistega proovile panna oli ka väga hea. Ega see lihtne polnud, stardid tulid hästi välja ja kiirust jagus. Meistritiitliga rahul ja püüame sellel nädalal Läti tiitli ka koju tuua,” rääkis Hardi Roosiorg.

MX2 klassis oli Sahkar KTM Racing esindatud lausa kolme sõitjaga, sest peale vigastuspausi oli taas rajal Henri Roosiorg. Harri Kullasel oli hea võimalus saada Eesti meistritiitel, mille üheks eelduseks oli mõlema sõidu võit. Sellega sai Kullas hakkama, kuid suurim konkurent oli mõlemas sõidus teine ja nii teenis Kullas Kahro järel MX2 klassi hõbeda.

“Väga töine ja emotsionaalne päev oli, tegin taas kaasa nii MX1 kui MX2 stardid. MX2 klassi esimene sõit sujus selles mõttes hästi, et kuigi stardist hästi minema ei saanud, asusin kiirelt juhtima ja võitsin sõidu. Teises sõidus oli Karel ees, mina teisel ja Kahro kolmandal kohal. Hoidsin oma teist kohta ja sellega koos ka Kahrot kolmandal kohal. Lõpus möödusin Karelist ja kõik oli nii nagu pidi, kui kahjuks tegi Karel vea ja Kahro sai temast mööda ning tuli ühepunktilise eduga meistriks. Olukorras, kus ma avaetappi kaasa ei teinud on ka teine hea koht, kuid oleks tahtnud ikka meister olla. Tänud Sahkar KTM Racing meeskonnale koos kõigi toetajatega, kes mulle selle võimaluse andsid Eesti sari kaasa teha. Konkurents on siin tihe ja rajad mulle meeldivad,” rääkis Kullas.

Karel Kutsar, kes peale vigastust saab aina paremat hoogu üles, pidi paari eksimuse tõttu leppima mõlemas sõidus kolmanda kohaga ja oli ka etapi kokkuvõttes kolmas. Kaks etappi neljast vahele jätnud Kutsar oli hooaja kokkuvõttes kuues.

“Esimese sõidu stardis sain hästi minema, kuid lasin siis esimese kurvi pikaks. Lõpus suretasin korra tsikli ka välja. Teises sõidus taktika toimis, kuid viimasel ringil läksin ühelt hüppelt tulles liiga kiirelt kurvi ja pidurdades suretasin taas tsikli välja ja Kahro sai mööda. Kindlasti ei ole sellega rahul ja kahju, et ei suutnud teda selja taga hoida. Sõidud ise olid head, saime kolmekesi koos lasta, mõnus konkurents oli,” rääkis Kutsar.

Henri Roosiorg oli MX2 klassi avasõidus 13 ja teise sõidu pidi paraku pooleli jätma.

MX1 klassis oli Kullasel samuti sõna sekka öelda tiitli jagamisse, kuid paraku ei andnud esimese sõidu viies koht enam suuri lootusi. Teises sõidus pidas ta küll hea lahingu Tanel Leokiga, kuid pidi napilt, 1,6 sekundiga talle alla vanduma. MX1 klassi Eesti meistriks tuli Lauri Lehtla, kes edestas kahe punktiga Tanel Leokit ja üheksa punktiga Harri Kullast.

“Esimese sõidu esimeses kurvis läks Priit Rätsepal esimene ratas alt ära ja ta kukkus. Mul polnud kuhugi minna ja panin talle sisse, üks konkurent tuli veel tagant ja sain tema tsikliga jalale väga valusalt pihta. Päris valus oli, kuid pingutasin kõvasti ja suutsin lõpuks viiendaks sõita. Õnneks katki midagi polnud ja teises sõidus oli juba süst tehtud ja kannatas taas korralikult sõita. Taneliga oli päris hea duell, kuid ta jäi peale,” rääkis MX1 klassi tänavuse pronksi saanud Kullas.

Meeskonna juht Lauri Roosiorg jäi Tridens Eesti meistrivõistluste hooajaga rahule. “Üldkokkuvõttes saab rahule jääda. Kahju, et Karelil jäi hooaeg vigasuse tõttu poolikuks, kuid viimasel etapil näitas ta juba väga head kiirust. Esimesel etapil me ei osalenud ja eks see tegi punktiseisu keerulisemaks MX1 ja MX2 klassis, võitlesime siiski lõpuni ja oleme saavutatud kohtadega rahul. Hardi tõi oma esimesel hooajal 125 cc tsikliga tiitli koju, viimasel etapil oli tema kiirus võrreldes MX2 sõitjatega juba väga hea. Sellel nädalal on Läti meistrivõistluste viimane etapp, kus meil on ka head seisud,” võttis Lauri Roosiorg hooaja kokku.