Sahkar KTM Racing sõitjale Jago Geertsile juunioride motokrossi maailmameistrivõistluste viies koht

Jago Geerts (nr 554). Foto: Gino Maes
Laupäeval ja pühapäeval sõideti Belgias selle aasta noorte ja juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused. Sahkar KTM Racing oli esindatud kahe sõitjaga, tänavune Euroopa meister klassis 85 cc Jago Geerts ja Hardi Roosiorg klassis 125 cc. Jago Geerts sai kahe sõidu kokkuvõttes viienda koha, Hardi Roosiorg kahjuks pühapäevastesse finaalidesse ei jõudnud.

Geertsi jaoks oli veel pisut enne võistlust kahtlane, kas ta üldse osaleb. Nimelt tegi ta kaks nädalat tagasi viga rangluule, kui kukkus Hollandis. See tähendas, et Belgia MM’il startis ta rangluumõraga ja olukorras, kus ta kaks nädalat polnud trenni teinud. Laupäevased olud olid rajal ja selle ääres väga ekstreemsed. Sadanud vihma tõttu oli rada vee all ja seda pumbati tuletõrjemasinatega tühjemaks. Nendes rasketes oludes sai Geerts oma kvalifikatsioonigrupis paremuselt viienda aja. Esimeses sõidus tõusis ta teise kümne piirilt sõidu lõppedes viiendale kohale. Teises sõidus oli aga tal kaks kukkumist ja kümnendast kohast kõrgemat ei suutnud ta välja sõita. Kahe sõidu kokkuvõttes oli Geerts viies. Maailmameistriks tuli Kim Savaste Soomest.

Hardi Roosiorg oli laupäeval rajal 125 cc klassi esimeses kvalifikatsioonigrupis ja see tähendas sõitu väga mudastes oludes. Koht oli 26 ja see tähendas, et finaali pääsemiseks tuli startida Last Chance sõidus. Paraku ei lubanud Last Chance sõidu 18. koht edasipääsu ja Hardi Roosioru jaoks oli juunioride MM-lõppenud.

Sahkar KTM Racing meeskonna järgmiseks stardiks on 23.-24. augustil meeskonna kodurajal, Lange motokeskuses sõidetav Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste etapp, kuhu on oodata igasse klassi väga tugevat konkurentsi.