Sahkar Racing alustas Belgia meistrivõistluseid võidukalt

Jago Geerts (vasakul) ja Hardi Roosiorg
Eelmisel nädalavahetusel Hollandis oma hooaega alustanud Sahkar Racing meeskond võistles nüüd Belgias Moerbekes, kus sõideti sealsete motokrossi meistrivõistluste esimene etapp. Tänavu MX2 klassi maailmameistrivõistlustel osalev Hardi Roosiorg osales Belgias Open ja Belgia tulevikulootus Jago Geerts MX2 klassis.

Jago Geertsil (KTM) tuli lisaks MX2 sõitjatele ka MX1 ja MX3 klassi konkurentidega rinda pista, sest sõideti kõik ühes sõidus. Geerts alustas päeva väga hästi sõites kvalifikatsioonis välja kiireima aja ja seda siis kõikide klasside arvestuses. Avasõidust tuli Geertsil peale väikest ebaõnne teine koht, kuid viimases oli ta kõikidest taas selgelt parem ning võitis sõidu ja tänu sellele ka etapi. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Matthias Van Roy ja Omar Baloglu.

“Mul oli Belgias väga hea päev, mis algas juba ajasõidus, kus olin kõige kiirem. Esimeses sõidus tuli aga avakurvis korralik kukkumine ja kaotasin palju kohti. Kuna kiirus oli aga väga hea, siis jõudsin siiski teiseks. Teises sõidus oli start kehva, aga head sõitu tehes kihutasin end esimeseks ja olin ka kokku esimene,” rõõmustas Geerts.

Open klassis, kus võistlesid MX1 ja MX2 klassid koos, olid võistlustules mitmed MMi tippsõitjad, kellega läks mõõtu võtma ka Hardi Roosiorg (KTM). Kvalifikatsioonis sõitis ta 39 võistleja seas välja korraliku 10nda aja. Esimeses sõidus ületas ta lõpujoone 17ndal, teisel 11ndal ja viimases 9ndal kohal, mis andis talle etapi kokkuvõttes 12nda koha. Kõik päeva kolm sõitu võitis MX2 klassi selle aasta MMi kindel liider hollandlane Jeffrey Herlings sakslase Max Nagli ja belglase Brent Van Doninck ees.

“Kvalifikatsioonis, nagu Belgias kombeks, võetakse rajale peale laskmise koht loosiga. “Tänu” minu õnnele sain viimase ehk 50nda koha ehk siis läksin viimasena rajale, kus oli väga tihe liiklus, aga suutsin 3ndal ringil üllatavalt hea aja sõita ja olin lõpuks 10nes. Esimene sõit ei saanud stardist väga hästi minema ja siis muidugi kukkusin ka veel neljandas kurvis. Tõusin aga püsti ja hakkasin pingutama ning suutsin end 17ndaks sõita. Järgmine sõit ei saanud stardist taas minema, kuid tänu külakuhjale kolmandas kurvis, sain 20ndaks ja sealt edasi kohe pingutama hakata ja tõusin 11ndaks. Kahjuks sõideti mind ühes kurvis pikali, aga sain õnneks püsti ja hakkasin 10ndat kohta püüdma, aga siis viimasel ringil kukkusin enda vea tõttu uuesti ning langesin tagasi 11ndaks. Viimane start oli kõige parem, kuid kaotasin kolmanda kurvi peal paar kohta, kuna sõitsin üle valli. Hakkasin siis kohe pingutama ning jõudsin kaasmaalase Erki Kahro taha, kellega sõitsime terve sõidu koos. Sõidu lõpus põrkas Erki mahajääjaga kokku ja kuna ma olin tal täiesti selja taga, siis ei suutnud temast üle sõitmist vältida, kuid õnneks ta jäi terveks. Suutsin sõidu 9ndal kohal lõpetada, mis oli ühtlasi päeva parim tulemus. Sõitudega võib üldjoontes rahule jääda, aga startidega tuleb veel kõvasti vaeva näha,” rääkis Roosiorg, kes järgmisel nädalavahetusel alustab tänavust MM-hooaega.

Sahkar Racing suundub nüüd Belgiast Hollandisse, kus eeloleval nädalavahetusel sõidatakse selle aasta esimene Euroopas toimuv MM-etapp ja ka Euroopa meistrivõistluste avaetapp.