Sahkar Racing sõitjad Hollandis edukad

Jago Geerts. Foto: Bavo Swijgers
Lõppenud nädalavahetusel toimus Markelo krossirajal Hollandi lahtiste meistrivõistluste neljas etapp motokrossis, kus osales ka kaks Sahkar Racing meeskonna sõitjat. Kui belglasele Jago Geertsile oli see planeeritud võistlus, siis Hardi Roosiorule tuli osalemine viimasel hetkel.

Kuna tegemist on Hollandi lahtiste meistrivõistlustega, siis oli rajal palju MM-mehi ning 125-ste klassis, kus Sahkari sõitjad osalesid, startis enamus Euroopa meistrivõistluste tervavaimast tipust.

Kvalifikatsioonis said Geerts ja Roosiorg oma KTM-idel 40 osaleja hulgas kirja vastavalt 7. ja 15. aja. Kusjuures konkurents oli väga tihe, kuna esimesed üheksa sõitjat mahtusid kõik 1,8 sekundi sisse.
Esimeses sõidus tõusis Geerts suhteliselt kiiresti kolmandaks, kuid kuus ringi hiljem tegi vea ja langes mõned kohad ning ületas lõpujoone kuuendana. Roosiorg tuli esimeselt ringilt võistlejaterivi keskel, kuid suutis peagi oma kohti parandada ja lõpetas sõidu 11. kohal.
Teises sõidus sai Geerts jälle hea stardi ja tõusis viiendaks ringiks teisele kohale ning neli ringi hiljem ka liidriks ja võttis väärt sõiduvõidu. Roosiorul start ebaõnnestus, kuid sellest hoolimata tuli ka temal parem sõit ning noormees oli lõpuks 7.
Kahe sõidu tulemusena kuulus Geertsile sõidud teise ja kolmandana lõpetanud hispaanlase Jorge Prado Garcia järel teine koht, Roosiorg oli 8.

“Markelos oli üldjoontes hea päev. Esimeses sõidus sain hea stardi ja võitlesin teise koha pärast, kuid siis kukkusin päris kõvasti ja lõpetasin kuuendana, teises sõidus tuli samuti hea start ja seekord suutsin sõidu võita,” jäi Geerts oma võistlusega rahule ja valmistub nüüd tõsiselt Assenis toimuvaks viimaseks EM-etapiks.

“Kuna ilmad olid Eestis eelmisel nädalal kehvad, siis Asseni võistluse tarvis otsustasime liiva sees veel ühe nädala trenni teha ja seega plaan Hollandisse minna tuli alles neljapäeval. Esimeses sõidus sain stardist enam-vähem minema ning suutsin paari ringiga kiirele grupile järgi jõuda, peale mida sõitsin veel paarist konkurendist mööda ja lõpetasin 11-dana. Teine start läks halvemini, kuna üle stardipuu minnes tõusis tsikli esiots õhku ja pidin gaasi maha laskma, tänu millele sain suhteliselt viimasena minema, kuid kuna sõit oli pikk, siis suutsin 20 minutiga esikümnesse tulla,” rääkis oma ootamatust võistlusest Roosiorg, kes osaleb tuleval nädalavahetusel juba oma kodurajal Lange motokeskuses toimuval Eesti meistrivõistluste etapil.

Sahkar Racing meeskonna liige Karel Kutsar valmistus Eesti meistrivõistluste etapiks kodumaal, kui osales TOP200 karikavõistluste eelviimasel etapil Narvas ja võitis seal kindlalt mõlemad sõidud.