Sahkar Racing sõitjad võidukad nii Euroopas, kui Eestis

Jago Geerts. Foto: John Oostvogels
Ainsa Eesti meeskonnana maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel ja teistes suurtes Euroopa sarjades osaleva Sahkar Racing sõitjad olid lõppenud pühade ajal stardis nii Belgia motokrossi kui ka Eesti kestvuskrossi meistrivõistluste etappidel.

Axeli krossirajal sõideti Belgia motokrossi meistrivõistluste teine etapp, kus Sahkar Racing sõitjatest oli võistlustules eelmise aasta 85cc Euroopa meister belglane Jago Geerts (KTM), kes oli võidukas olnud 125cc klassi avaetapil. Ka Axeli võistlus algas noore belglase jaoks hästi, kui ta sõitis juba kvalifikatsioonis välja kiireima aja.
Avasõidus sai Geerts, kes osales alla 15-aastaste arvestuses, stardist hästi minema ja tõusis kiiresti sõidu liidriks ning suurendas järgnevatega vaikselt, aga kindlalt vahet. Sõidu lõppedes oli tema ja teise koha saanud Matthias Van Roy, kes osales suuremate sõitjate arvestuses, vahe 16 sekundit, kolmanda koha saanud Benjamin Doneux (mõlemad KTM) jäi võitjast juba minuti ja 11 sekundit. Teine sõit algas sarnaselt avasõidule, kui Geerts haaras juba alguses liidriohjad kindlalt enda kätte ja ei andnud neid lõpuni käest. Teiseks sõitis end taas Van Roy, kes seekord kaotas juba 20 sekundit, kolmandana lõpujoone ületanud Yannick Vertommen (KTM) jäi Geertsist 48 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis alla 15-aastaste Beloften klassi seega maksimaalse 50 punktiga Geerts, teine oli Doneux (38 p) ja kolmas Ludovic Bral (Yamaha, 36 p).

Valgamaal Vilaskis algas aga selle aasta suvine krossihooaeg Eestis, kui vihmases ja lörtsises ilmas sõideti kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapp. Kaks tundi kestnud soolotsiklite sõidus oli 161 sõitja seas stardis ka Henri Roosiorg. E1 klassis osalenud Roosiorg (KTM) oli selles arvestuses kiireim ja lõpetas üldarvestuses üheteistkümnendal kohal. E1 klassis järgnesid Roosiorule tema hea sõber Karl Saat (Honda) ja Kert Pääbo (Yamaha).

“Plaan Vilaskisse sõitma minna tuli alles selle nädala sees, kui kuulsin, et seal toimub võistlus. Kuna ma polnud kunagi kestvuskrossil osalenud, siis väike ärevus oli ikka enne võistlust sees. Et start anti lippude ja seisva mootoriga, siis proovisin enne starti veel mitu korda, et tsikkel löögist kohe käima läheks. Kahjuks otsustas aga tsikkel rohelise lipu tõustes streikida ja nii ma sealt ühena viimastest minema sain. Hakkasin tagant ettepoole rühkima, aga kuna kindad olid alguses enne sõitu pikalt vihma käes seismisest läbimärjad, siis esimesed pool tundi olid käed täiesti jääs ja ei saanud rajale üldse pihta. Seejärel sai boksis käidud ja uued kindad pandud, kuid ega ma tegelikult kuskil poolteist tundi ei teadnud üldse, mitmes ma olen, aga siis näidati mulle, et olen esimene, aga tagant Karl läheneb. Lisasin siis natuke hoogu juurde ja sõitsin rahulikult lõpuni. Jäin oma tulemusega ilmselgelt väga rahule, kuna Vilaskisse sai siiski lihtsalt trenni eesmärgil mindud. Rada oli väga mõnus ja korraldus hea. Tänu heale tulemusele plaanin nüüd lisaks Eesti krossimeistrivõistlustele osaleda ka kestvuskrossivõistlustel. Esimene motokross, kus osalen, on paari nädala pärast toimuv “Mulgikross” ja seejärel Põlva “Kevad”, mis sõidetakse traditsiooniliselt 1. mail,” võttis oma eduka kestvuskrossi debüüdi kokku Roosiorg. “Lisaks tahaksin kindlasti tänada oma peret, tüdruksõpra ja Sahkar Racingut toetuse eest, tänu kellele sellel hooajal sõita saan.”

Sahkar Racing meeskond sõidab selle nädala teises pooles Belgiasse, kust siirdutakse juba Itaaliasse, kus 18.-19. aprillil toimub esimene Euroopa meistrivõistluste etapp ning selle hooaja esimene Euroopas sõidetav maailmameistrivõistluste etapp. Euroopa meistrivõistluste arvestuses on Sahkar Racingu sõitjatest stardijoonel Geerts ja Hardi Roosiorg ning MM-arvestuses MX2 klassis Karel Kutsar.