Sahkar Racing sõitjatel Lommeli MM- ja EM-etapil hea päev

Karel Kutsar. Foto: Rauno Kais
Kuulsal Belgia krossirajal oli üle pika aja võistlemas kõik kolm Sahkar Racing sõitjat Karel Kutsar, Hardi Roosiorg ja belglane Jago Geerts, kes kõik tegid oma hooaja parimad tulemused.

MX2 klassis osalev Karel Kutsar sooritas hea sõidu juba kvalifikatsioonis, kui tõusis avaringi 19-ndalt kohalt sõidu lõpuks 12-ndaks. Kutsar sai ka esimeses korraliku tulemuse ületades oma KTM-il lõpujoone 16. kohal. Teise sõidu algus oli veelgi parem, kui noormees liikus rajal 11-ndana, kuid lõpuosas pääsesid osad sõitjad temast mööda ja ta oli taas 16.

Kahe sõidu kokkuvõttes oli Kutsar 10 punktiga 17. Etapi võitis inglane Max Anstie lätlase Pauls Jonassi ja bulgaarlase Petar Petrovi ees. Kutsar asub MM-tabelis nüüd 15 punktiga 32. kohal, sarja juhiks tõusis Jonass, teine on sloveenlane Tim Gajser ja kolmas juba eelmisel etapil vigastuse tõttu pooleli jätnud hollandlane Jeffrey Herlings.

“Kvalifikatsioonisõit läks mul hästi. Olin alguses taga, kuid suutsin mitmest konkurendist mööduda ja lõpetasin 12-ndana. Esimeses sõidus sain stardist minema võistlejaterivi keskel ja olin lõpuks 16. Teises sõidus sain aga hea stardi ja parim koht oli mul sõidus 11., kuid siis mida rohkem lõpu poole, seda rohkem väsisin ja langesin 16-ndaks. Tänan oma toetajaid, kes on mind aidanud ja Sahkar Racing meeskond, kes valmistasid ette hea tsikli ja võistlus sujus probleemideta,” võttis oma hooaja edukaima MM-etapi kokku Kutsar.

EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste eelviimasel etapil tegi väga hea etteaste meeskonna belglasest noorvõistleja Jago Geerts, kes sõitis oma KTM-il enda kvalifikatsioonigrupis välja teise aja. Esimeses sõidus ei õnnestunud tal start kõige paremini, kuid hoolimata sellest sõitis ta end neljandaks. Teine sõit oli aga teisest puust ja noormees vahepeal isegi juhtis sõitu, kuid lõpuks pääses etapi üks konkurent temast mööda ja Geerts lõpetas teisena.

“Laupäev algas mul hästi, kui olin ajasõidus teine. Esimese sõidu algus oli aga kehv ja olin alguses 16., aga suutsin kohti kõvasti parandada ja võitlesin kolmanda koha sõitjaga, kuid jäin siiski neljandaks. Teises sõidus sain stardist minema aga kolmandana ja teisel ringil asusin sõitu juhtima. Kihutasin esimesena umbes 15 minutit, kuid siis Cyril sai minust mööda ja jäin teiseks. Aga kokkuvõttes tuli teine koht ja olen sellega väga rahul!” rõõmustas noor belglane, kelle järgmine võistlus on selle nädala lõpus peetav Hollandi lahtiste meistrivõistluste etapp.

Ka vigastusest taastuv Hardi Roosiorg tegi tugeva tulemuse, kui ta sai kvalifikatsioonigrupis 12. aja ja pääses otse finaalidesse. Esimese sõidu lõpetas Roosiorg 14. kohal ja teisest tuli oma hooaja edukaim sõit, kui ta oli 9.

“Kvalifikatsioon oli enam-vähem, kui oma grupis olin 12. ehk siis puu taha sain 24-ndana. Esimese sõidu start oli kehv, kuna tagaratas hakkas tühja kaapima, kuid siiski suutsin ennast paari kurviga 25 sisse sõita. Kuna vigastuse tõttu pole kaks kuud trenni teha saanud teha, siis sõitsin 15 minutiga ennast kinni, kuid suutsin ennast lõpuks siiski 14-ndaks sõita. Teise sõidu start läks natuke paremini ja sain kohe 20-ne seas minema. Tunne oli parem kui esimeses sõidus, ning seega pingutasin rohkem ja sõitsin ennast 9-ndaks. Kokkuvõtteks arvan, et oli väga hea nädalavahetus arvestades sellega, et olen saanud sõita ainult kolm nädalat peale kahekuulist pausi,” jäi Roosiorg oma etteastega rahule.

Etapi võitis belglane Cyril Genot, teine oli Geerts ja kolmas hispaanlane Jose Prado Garcia, Roosiorg oli 9. Euroopa meistrivõistlustel tõusis liidriks Prado Garcia, kellele järgnevad uus-meremaalane Josiah Natzke ja vigastuse tõttu Lommeli etapi vahele jätnud prantslane Maxime Renaux. Ainult pooltel etappidel osalenud Geerts asub 92 punktiga 14. kohal, Roosiorul on veelgi vähem etappe selja taga ja ta on 31 punktiga 27.

Ka Sahkar Racing meeskonna juht Lauri Roosiorg jäi oma noorte võidusõitjatega rahule: “Poisid olid väga tublid, sest juba kvalifikatsioonides tegid kõik hea tulemuse ja ka võistlussõitudes läks neil hästi. Jago puhul jäi napilt esikoht tulemata, kuna esimese sõidu algus oli tagasihoidlik. Aga eks nüüd tuleb Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil Assenis täispanga peale välja minna! Hardi üllatas, sest tal oli pikk paus, aga ta suutis väga raskel rajal hakkama saada ja oma aasta parimad punktid koguda. Isiklikult pole ma nii hullu Lommelit näind, eriti teisel päeval, kus rada lükati ainult osadest kohtadest siledamaks. Lisaks oli õues ka 30 kraadi sooja, mis tegi sportlaste olukorra veelgi keerukamaks. Karelil oli samuti hea päev, sõitude algused olid head, aga sellise tempoga ta veel lõpuni ei jaksa minna, kuid ma olen tuleviku suhtes optimistlik. Nüüd tuleme kodumaale ning hakkame Langel toimuvaks Eesti meistrivõistluste etapiks rada ja kompleksi ette valmistama.”

Kui Geerts võistleb järgmisena Hollandis, siis nii Kutsar kui Roosiorg asuvad võistlustulle juba kodurajal Langel, kui seal toimub 15.- 16. augustil Eesti motokrossi meistrivõistluste etapp.