Saksamaal sõitsid soolotsiklite EM-etapil parimad kohad välja 150 klassi poisid

Henry Vesilind
Sellel nädalavahetusel toimus Saksamaal Teutschenthalis järjekordne maailma- ja Euroopa meistrivõistluste etapp. Parima tulemuse eest hoolitsesid meie sõitjatest Henry Vesilind ja Jörgen-Matthias Talviku, kes olid EMX150 klassis 7. ja 8.

Honda EMX150 klassis oli võistlustules kolm eestlast, Henry Vesilind, Jörgen-Matthias Talviku ja Kevin Soe. Kolmekümne võistleja seas näitas Vesilind kvalifikatsioonis kuuendat aega, Talviku oli kümnes ja Soe 29. Laupäevaõhtuses avasõidus sai suurepärase stardi Vesilind, kes oli avaringilt tulles kolmandal kohal. Sõidu jooksul õnnestus korraks tõusta ka teiseks, kuid sõidu lõpetas Vesilind suurepärasel kolmandal kohal. Korraliku sõidu tegi ka Talviku. „Seitsmendalt kohalt kukkusin, gaas jäi natuke peale, jõudsin siiski 11. kohale sõita,“ kommenteeris noormees. Tänases vabatreeningus oli Talviku kolmas. „Teise sõidu start oli kehv, aga sõitsin end kuuendaks – kokkuvõttes võib rahul olla, punktid sain siiski kätte.“ Vesilind, kes teise sõidu jooksul viis korda kukkus, oli teises sõidus 14. ja Kevin Soe oli mõlemas sõidus 26. Etapi kokkuvõttes Vesilind 7., Talviku kohe tema kannul 8. ja Soe 29.

Etapivõidu sai norralane Hakon Fredriksen, teise koha sai Emil Weckman ja kolmanda Yago Martinez.

MXGP klassis oli ainsa eestlasena rivis Tanel Leok. Kvalifikatsioonisõidu avaringilt tuli Leok tagasi 27ndana. Kui tavaliselt läheb sealt edasi kõik tõusvas joones, siis täna pidi Tanel sõidu kümnendal ringil katkestama ja kirja läks 33. koht. Tänased finaalsõidud olid Tanel Leokil aga tugevad, sest kokkuvõttes sai ta 15. koha.

MXGP klassis oli Tanel Leokil täna kasutada väga kehv stardikoht ja avasõidus oligi ta pärast esimest kurvi viimaste seas. Sealt edasi näitas Tanel aga suurepärast minekut. Ring-ringi haaval hakkas ta kohti parandama ja peagi paistis juba ka punktikoht. Mida sõidu lõpu poole seda kiiremaks Tanel läks ja mõned ringid enne lõppu oli ta juba 16. Tema ees sõitis 10 sekundi kaugusel Coldenhoff. Leok ei võtnud hoogu maha ja püüdis viimasel ringil hollandlase kinni ja finišis õnnestus temast ka mööduda. Vägev sõit ja tasuks viieteistkümnes koht. Hooaja esimese sõiduvõidu teenis Cairoli, teine oli Gajser ja kolmas Nagl.

MXGP klassi teine sõit oli Taneli jaoks sarnane esimesega. Taas tuli peale starti hakata rivi lõpust tulema ja taas sai Leok sellega väga hästi hakkama. Nagu avasõidus tuli ka teises sõidus lõpuks korralik viieteistkümnes koht. Teise sõidu võitis taas Cairoli. Ülipõneva lõpu pakkusid Bobryshev ja Febvre, valitsev maailmameister üritas kõike mida oskas, kuid Bobryshev oli kindel ja lõpetas sõidu teisena.

Ligi aastase vaheaja järel sai etapivõidu taas Cairoli, teine oli Gajser ja kolmas Bobryshev. Leok sai etapi kokkuvõttes viieteistkümnenda koha. Üldarvestuses tõusis tänase etapiga liidriks Gajser, kokku on tal 299 punkti. Febvrel teisena on 291 punkti ja kolmandal kohal oleval Cairolil 263 punkti. Leok on 70 punktiga seitsmeteistkümnendal kohal.

MX2 klassis oli meie meestest võistlustules Karel Kutsar. Vabatreeningul sai ta kirja 26. koha ja eelkvalifikatsioonis 33. koha. Kahjuks jäi aga juba kvalifikatsioonisõidu avaringil Kareli sõit katki. Sõidu võitis Herlings, teisena lõpetas Seewer ja kolmandana Jonass.

MX2 klassi esimeses sõidus oli kiireim Jeffrey Herlings, teisena lõpetas sõidu Dylan Ferrandis ja kolmandana Max Anstie. Karel Kutsar õiget hoogu avasõidus ei leidnud ja ta pidi leppima 33-nda kohaga.

MX2 klassi teine sõit oli senise hooaja kõige huvitavam. Haigena sõitnud Jeffrey Herlings pidi kuni viimase ringini pingutama, et võiduseeriat jätkata. Herlingsi elu väga raskeks teinud Seewer lõpetas teisena ja Ferrandis kolmandana. Kutsar suutis teises sõidus parema esituse teha kui avasõidus, olles 25.

Etapi kokkuvõttes kuulus järjekordne esikoht Herlingsile, teine Ferrandis ja kolmas Seewer. Kutsar sai etapi kokkuvõttes 29. koha. Üldarvestuses jätkab täiseduga Herlings, tal on nüüd koos juba 350 punkti. Teisel kohal on 270 punktiga Seewer ja kolmandal kohal 218 punktiga Jonass. Kutsar asub 24 punktiga 26. kohal.

EMX250 klassis esindas meid ainsana Erki Kahro. Kvalifikatsioonis sai ta oma grupis 20-nda ringiaja ja see tähendas last chance sõitu minekut. Õnneks õnnestus Kahro seal kõik väga hästi ja sealt tuli sõiduvõit ning pääs finaali. Täna õhtul toimunud avasõidus Kahro punktikohale ei jõudnud, leppida tuli 30-nda kohaga.

Teise sõidu algus Kahrol õnnetult, ta sattus avakurvis kukkumisse ja pidi sõitu viimaselt kohalt alustama. Kahro suutis sõidu jooksul kõvasti kõrgemale tõusta ja lõpetas lõpuks 23. kohal. Kahjuks jäid punktid sel korral võtmata. Sõidu võitis austraallane Hunter Lawrence, teise koha sai ameeriklane Darian Sanayei ja kolmanda koha taanlane Thomas Kjer Olsen.