Sander Luik võitis motokrossi TOP200 karikasarja

Karel Kutsar (132), Priit Rätsep (221). Foto: Alari Jüriöö

Laupäeval sõideti Maardu krossirajal TOP200 harrastajate karikasarja viimane osavõistlus, lisaks oli see võistlus ka MX A klassi Eesti karikavõistluste finaaletapiks ning päeva lõpetas Tõnu Lille meeskondlik mälestussõit.

Kiireima MX A klassi Eesti karikavõistlustel, kus lisaks TOP200 etappidele sai punkte koguda ka Eesti meistrivõistlustel, kindlustas endale viimasel EMV etapil Langel peetud võistlusel MX A EKV esikoha Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing), kes Maardu võistlusel ei osalenud.
Finaalvõistlusel saavutas etapivõidu Karel Kutsar (KTM, Estonian Express Racing), kelle peamiseks konkurendiks oli Rahvuste krossiks valmistuv Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing). Rätsep võistles oma 250cc kuubikulisel tsiklil Kutsari 450cc vastu vapralt, kuid Kutsar võttis kummastki sõidust lõpuks esikohad. Kui esimeses sõidus on oli noorte meeste vahe üle 10 sekundi, siis teises pressis Rätsep kõvasti ja jäi Kutsarist ainult napi sekundi kaugusele. Mõlemas sõidus ületas lõpujoone kolmandana Hans Priidel (KTM, MK Tallinn), aga temal oli kummaski võidukihutamises Kutsarile kaotust minuti kandis.
Kahe sõidu esikolmik oli seega Kutsar (50 punkti), Rätsep (44 p) ja Priidel (40 p). Eesti karikavõistlustel järgnesid 464 punkti kogunud Mägile Kutsar (406 p) ja Rätsep (334 p).

Harrastajate karikasarjas oli seis enne viimast etappi üsna põnev, kuna Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC), Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK) ja Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK) mahtusid 24 punkti sisse. Avasõidu võitis peale pingelist sõitu Laur, kes möödus vea teinud Siim Palatust, kes langes Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK) selja taha kolmandaks. Luik sai hea stardi, kuid seejärel tuli tal kaks viperust ja lõpujoone ületas ta alles kaheksandana.
Laur juhtis teist sõitu üle poole distantsi, kuid siis möödus temast Priit Palatu, kes suutis nappi edu ruudulise lipu langemiseni hoida. Lauri järel sai kolmanda koha avasõidu seitsmes mees Kaarel Aamer (KTM, Motoextreme). Luik võttis seda sõitu rahulikult ja oli 7., Siim Palatul seevastu tuli sõit poole peal katki jätta.
Kahe sõidu tulemusena sai etapivõidu Priit Palatu, kes kogus Lauriga võrdselt 239 punkti. Kolmas oli sõitudes Markus-Taiyo Toiger (KTM, Motoextreme), kes oli mõlemas sõidus neljas. Luik sai 226 punktiga 8. ja Siim Palatu 226 punktiga 9. koha.
TOP200 karikavõistlused võitis Luik (1875 p), teise koha sai Laur (1865 p) ja kolmanda Siim Palatu (1851 p). Luik tegi sellega ka kuldse duubli, kuna noormees tuli juba eelnevalt MX Hobi klassis 2019 aasta Eesti karikavõitjaks.

Sander Luik (613). Foto: Alari Jüriöö

MX Open C klassis võitis mõlemad sõidud Karl-Eerik Türnpuu (Honda, AYR Racing Team) klubikaaslase Kennert Nurja (Husqvarna) ees, kahe sõidu tulemusena oli kolmas Ronald Ild (Kawasaki, Saku MK), kes oli sõitudes 7. ja 4. Noorte 65cc klassi selle aasta Eesti meister Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) võistles esimest korda suuremal 85cc tsiklil ja võitis mõlemad D klassi sõidud, kus talle kokkuvõttes järgnesid Marten Enok (KTM, Saku MK) ja Mart Kiil (KTM, Saaremoto). MX Open E arvestuses võidutses Karl-Martin Kodi (Kawasaki) Markus Kuusiku (KTM) ja Andres Plaat’i (Yamaha, Sõmeru Racing) ees.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võitis Maardu etapi Allan Vierland (Yamaha, SK Yamaha Keskus), kellele järgnesid Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK). Eesti karikavõistlused võitis aga Ärm (324 p) Maardust puudunud Tarmo-Jaasi Tamme (313 p) ja Vierlandi (259 p) ees.
Eakamate Seeniorite 50+ esikolmik oli Maardus Reio Engman (Yamaha, MK Lääne), Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja Ranno Soots (KTM, MK AEX). Karikavõitjaks tuli Maardu kuues mees Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi, 293 p), kes edestas finaaletapil neljandaks tulnud venelast Maksim Bublikovi (KTM) ainult 4 punktiga. Kolmas oli aasta kokkuvõttes Rabbi (230 p).

Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võitis mõlemad sõidud juba eelnevalt Eesti karikavõitjaks tulnud Teele Raja (Honda, HRC Racing Team) Karleen Randveri (Honda, Otepää MK) ja Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK) ees. Karikavõistlustel järgnesid 383 punkti kogunud Rajale Randver 284 ja Maardus neljanda koha saanud Juta Saan (KTM, Kagu MK) 271 punktiga.

Võistkondlikus Tõnu Lille mälestussõidus võidutses tiim, kuhu kuulusid Teele Raja, Hugo Nork, Martin Michelis ja Reio Engman.