Sherco ja Beta sõitjatel raske, kuid edukas Võrtsjärve enduro

Andre Park
Möödunud nädalavahetusel toimus hooaja esimene kahepäeva enduuro Võrtsjärve ümbruses, mis oli Eesti meistrivõistluste avaetapiks. Velt Motocenter/RedMoto RC tiim oli antud võistlusel väljas kahe uustulnukaga, kuna Shercoga võistleva Andre Parki (E3) ja lätlase Gints Filipsonsi (E1) jaoks oli see esimene 2-päeva enduuro Võrtsjärvel.

Laupäeval olid mõlemad mehed suurtes raskustes. Tehti palju sõiduvigu, eksiti rajavalikuga ja kohati valdasid sõitjaid nõutuse tunne ja teadmatus, kuidas tuleb enduurot sõita. Andre on ju tegelikult hea krossisõiduoskusega, kuid enduuros kõik need omadused vilja ei kanna, abiks on, aga võidule ei pruugi viia. Vahel näib, et tuleb hoida ühtlast kõrget tempot, olla liikumises, kuid samas tuleb Enduurokatsel vältida seda viimast riski võtmist, mis lõppeb taas kukkumisega või mutta/turbasse kinni jäämisega. Õppimist on palju.

Kui laupäevaseid katseid võib mõlema mehe puhul lugeda õppimise päevaks ja pettumustega leppimiseks, siis pühapäev oli juba sõidu moodi. Meeskond ja sõitjad analüüsisid sõidutehnikat, rajavalikut, muudeti veidi tsikli seadistusi ning koos jalutati rada jälle läbi ja pühapäeval läks tõesti hästi. Filipsonsil õnnestus tõusta kolmandaks, parandades katseaegu märgatavalt. Park lõpetas pühapäeval küll neljandal kohal, kuid ta kaotas klubikaaslasele, kolmandana lõpetanud Toomas Triisale ainult 3 ja teise koha saanud Elary Talu´le vaid mõnede sekunditega. Võrdluseks, laupäeval oli kaotust kolmandale kohale pea minut. Seega, pühapäevast võistlust väga heaks võib lugeda ja meeskond on tulemusega rahul. Tiimi eestvedaja Hanno Velt’i sõnul võttis Park isegi teadlikult viimasel Krossitestil ja Ekstreemtestil riske ning proovis tõusta kolmandaks, aga ettearvatav kukkumine minetas selle võimaluse. Samas kaotada ei olnud midagi, kuna neljas koht säilis.

Beta piloot lätlane Ivo Šteinbergs tegi aga ulmelist sõitu mõlemal päeval. Laupäeval tuli küll peale kukkumist ja hiljem veel veoketi purunemist tõttu üldliidri kohalt taha poole langeda, kuid omas klassis E2 lõpetas ta päeva siiski kolmandana. Pühapäeval lisas lätlane veelgi oma Racing 430 Betale kiirust ning juhtis esimest ringi veenvalt Martin Leoki ja soomlase Eemil Helanderi ees. Kahjuks juhtus ülesõidul aga sõidulohakusest kukkumine, mis viis katkestamiseni, kuna tsiklil tuli radiaator küljest.

Velt’i sõnul tegi ägeda sõidu laupäeval ka Ain-Gustav Bartels oma Beta RR300’ga, kes võitis Algajate klassi. Pühapäeval tuli aga tunnistada Helvis Trääderi nappi paremust ja Bartels lõpetas teisena.
Kiitused ka kõikidele teistele Beta ja Sherco pilootidele T.Kallast, M.Kohv, V.Sepp, E.Kupri, M.Martsik, T.Žurvljov, Somelarid jt.