Simo Koskinen: Alla EMV tiitli ei tahaks sel hooajal kuidagi leppida

a_IMGP0383-0011. Kuidas tekkis sinul huvi autospordi vastu? Milline oli sinu esimene võistlus ja kuidas see läks?

Tänu sõpradele. Esimeseks stardiks oli 2003 aastal Rakvere rahvaralli ja Eero Nõgenega. Esimeseks Sportralli stardiks oli 2004 ja Tallinna Ralli. Talvel me Raineriga veel sõita ei saanud, kuna olime nii öelda noored ja EAL ei lubanud kahte algajat starti. Pidi olema kogenud kaardilugeja. Siis oli Alender vist Raineril lugemas kui mäletan õigesti.

2. Oled lugenud kaarti paljudele sõitjatele. Kellega on kõige paremini koostöö toimunud?

Eks kõigiga on olnud nii õnnestumisi kui ebaõnnestumisi. Ei tooks siin eraldi välja kellega paremini sujunud ja kellega mitte.

3. Iseloomusta mõne sõnaga Rainer Ausi kellega hetkel koos võistled.

Rainer on minu jaoks: vend, sõber ja koostööpartner samaaegselt. Eks tema mõistab mind ja mina teda juba üsna hästi. Teame üksteise plusse ja miinuseid. Rainerit iseloomustab hästi sõnade paar: täpsus viib tulemuseni! Erimeelsusi ja vaidlusi meil ikka aeg ajalt tekib.

a_IMGP2545

4. Milline on olnud sinu eredaim hetk senise rallikarjääri jooksul?

Eredaim hetk on kindlasti 2015 aastal Auto24 Rally Estonial välja sõidetud kolmas koht, kuid ega kehvem ei ole kindlasti ka 2012 aasta Eesti Meistritiitel.

5. Milline on olnud suurim ebaõnnestumine senise rallikarjääri jooksul?

Ebaõnnestumisteks loen enda eksimuste tõttu toimunud väljasõite. Need jäävad kripeldama pikaks ajaks, kuid samas on alati neist midagi ka õppida.

a_simokoskinen

6. Vaadates tagasi eelmisele hooajale kuidas sinu arvates see läks?

Eelmise hooaja eesmärki me Eesti Meistrivõistluste arvestuses kindlasti ei täitnud. Selle täitumist varjutasid mured Talve rallidel (rehvide purunemine) ning käigukasti rike Tartu rallil. Üsna kehva on nendel juhtudel esikohalt taanduda teades et suudad olla konkurentidest kiirem. Samas eelnevalt mainitu põhirõhk ja valmistumine läks Auto24 Rally Estoniale ning see ju õnnestus suurepäraselt.

7. Oled võistelnud kaardilugejana, aga kas vahest pole tahtmist olnud ise roolitaga olla?

Eks ikka on tahtmine rooli minna. Olen Rainerilt saanud palju õpetussõnu, kuidas peaks sõitma. Tema on aga öelnud, et mul päris seda nn. võitleja hinge roolis ei ole :), sõidan liiga “safe”. Olen endale lubanud, et kindlasti võistlen kas rallil või mõnel ringraja etapil enne või pärast seda kui ralliga lõpp arve teen. Käisin näiteks Reinup Motorspordi poolt korraldatud testipäeval Audru ringrajal detsembris ning sõitsin BMW-ga mitmeid ringe ja esmamulje oli väga hea. Seega kõik on võimalik.

a-IMGP7454

8. Mis ootused ja plaanid on käesoleva hooajaga?

Käesoleval hooajal alla EMV tiitli ei tahaks kuidagi leppida. Hetkel on alanud kõik plaani päraselt. Kindlasti proovime osaleda ka Auto24 Rally Estonial.

9. Kuna hetkel on koduse ralliparemiku read suht hõredad, siis kas see vähendab pinget ka teie ralli meeskonnale?

Ei kindlasti mitte! Teeme oma tavapäraseid treeninguid enne igat võidusõitu ning valmistume rallideks nagu oleme teinud eelnevatel hooaegadel.

10. Millega tegeled rallivälisel ajal?

Töötan ettevõttes Arco Transport AS, olen Skandinaavia osakonna juhataja. Mängin kaks korda nädalas korvpalli ning käin ujumas. Proovin ennast vormis ikka hoida, sest eks rallil ole seda füüsilist ja vaimset pingutust omajagu.